• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Renovace světel

ZT79

člen KLANu
79
Máte někdo praktickou zkušenost s renovací předních světlometů? Resp. předních plastů.
Ideálně např. s takovýmto setem.
Zajímá mne, jak dlouho vám následně vydržela renovace a čeho je důležité se vyvarovat.

1698339205707.png
 

Mám tenhle set a po půl roce zatím dobrý. Ale myslím, že je to na max rok. Viděl jsem na ochranu fólie, nebo to dali do čirýho laku. Řekl bych, že ta fólie bude nejlepší..zatím jsem to nehledal do hloubky.
 
Na rozleštění zašlých předních světlometů stačí TEMPO a kus hadru. Sice se to musí po čase zase rozleštit, ale je to nejjednoduší varianta.
 
Za 20€ a vydrží to tak max.rok, no neviem teda, to tá pasta Tempo sa asi oplatí oveľa viac...
 
Tady taky téma
 
Máte někdo praktickou zkušenost s renovací předních světlometů? Resp. předních plastů.
Ideálně např. s takovýmto setem.
Zajímá mne, jak dlouho vám následně vydržela renovace a čeho je důležité se vyvarovat.

Zobrazit přílohu 48478
Dělal jsem to letos v únoru od K2 a zatím v pohodě.Důležité dobře vybrousit až na polikarbonát.A ošetřit nějakou UV ochranou ideálně PPF fólie.Já použil nějaký přípravek na ochranu před UV zářením též od K2 a zatím vypadají dobře.
Příspěvek ve vláknu 'Co jste dnes udělali na vašich Mazdách' https://www.mazdaklan.cz/threads/co-jste-dnes-udelali-na-vasich-mazdach.881/post-134216
 
Renovoval už někdo kryty světel na CX-5 KE? Doporučíte někoho dobrého v okolí Brna? Díky!
20240225_155315.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Renovoval už někdo kryty světel na CX-5 KE? Doporučíte někoho dobrého v okolí Brna? Díky!Zobrazit přílohu 50201
Loni po mě chtěli za renovaci na MX5 NC 120 eček a 30 za demontáž,montáž a seřízení.
 
Poslední úprava:
Zjistil jsem, že se mi loupe levý světlomet na GG viz foto. Dá se ještě zachránit, nebo se mám poohlédnout po druhém?
Díky za názory

IMG_2503.jpg
 
Já myslím, že když to vybrousíš a vezmeš aladinem,tak budou jak nová.Pak je buď láknout a nebo PPF folie.Pořípadě lamp protect,ale to se musí obnovovat.
 
Super 👍 spíš mě zajímalo, jestli jde zachránit :) objednám se tady u nás u jednoho detailera, už mi dělal světlo na GH a s tím jsem byl spokojený :)
 
Máte někdo praktickou zkušenost s renovací předních světlometů? Resp. předních plastů.
Ideálně např. s takovýmto setem.
Zajímá mne, jak dlouho vám následně vydržela renovace a čeho je důležité se vyvarovat.

Zobrazit přílohu 48478
Tyto sety nekupovat! Zkoušel jsem a na první pohled "zázrak", ale za pár dní se objevily mikropraskliny přes celé plexi, takže je to stejné zralé na klasické přebroušení atd.
 
Back
Top