• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Reset intervalu po výměně oleje

PavlasCZ

nový člen
5
Zdravím vás, mám 3ku 2009 2.2 136 kW. Našel jsem na Youtube video (přikládám) kde nastavuje v maintenance servisní interval. Chci se zeptat, stačí tohle nastavit po výměně oleje, nebo musím na diagnostiku? Mám teď zbývajících 9300 km. Až by byla nula, tak ŘJ bude dávat pokyny k častější regeneraci DPF, protože by myslela, že jsem nevyměnil olej? Díky moc za objasnění :)
 
Poslední úprava moderátorem:
Ano, po výměně oleje udělat reset jeho km např. způsobem na videu. Četnost regenerace DPF nemá s tímto vůbec nic do činění.
 
Mě jen zmátlo tvrzení které jsem se dočetl k tomuto motoru - výměnu oleje zapsat do ECU aby probíhala regenerace filtru. Musím tedy po výměně oleje doma v garáži někde na diagnostiku, abych tam tohle zapsal? Je to má první Mazda tak se ptám na podrobnosti ať něco nezanedbám :)
 
Tato procedura lze udělat i pomocí diagnostiky, ale pokud nemáš (ani např. ForScan a čínský OBD), viz. postup na videu.
 
Tato procedura lze udělat i pomocí diagnostiky, ale pokud nemáš (ani např. ForScan a čínský OBD), viz. postup na videu.
Dobrý den. Jaká, prosím, může být příčina hlášení "reset selhal". Jedná se o CX5 2.2 Diesel 129kW AT 4x4 r.v. 2015. Zkoušel jsem to přes infotainment.
 
Back
Top