• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

manuál Spojka a řazení

Bohužel to tak je. Já kupoval spojku na 2.5 vloni na jaře taky za nějakých 5tis. Dnes jde nejlevněji sehnat kolem 9.5 tis...i v Polsku nebo na Ebay. Nedá se nic dělat. A pokud koupíš Luk, tak v balení vždy bude sada Exedy.
Pokud chceš experimentovat, tak sada na dvoulitr 230mm bude pasovat taky. Tam je cena kolem 3.5 tis. Je tam rozdíl jen v přítlaku. S největší pravděpodobností
to bude fungovat i tak.
 
Co se dívám tak je skladem všude jen LUK. Na netu cena 10-11, elit s klubovou slevou 14, autokelly po registraci 16
 
Číslo sady je 623 3725 00
Hoď to do heureky
Nejlevněji myslím vychází teď na Granexu kolem těch 9500
 
Slovenský eshop comco.sk má LUK sadu za 382€, neviem ale či doručujú do CZ
 
Poptal jsem ji v Brně v autorizáku a vč. DPH 12 + cca 9 za práci, no nic moc...
 
...to je strašná palba. Z osobní zkušenosti je to cca 6 hodin čisté práce ve dvou (musí se odmontovat nápravnice). Pokud chtějí 9tis za práci, tak jsou to zloději a ti se nemají podporovat.
 
Ahoj chlapi, trochu oživím téma. Může mi někdo prosím říct jestli pasuje spojka z 2.0 na 2.5 GH? Nějak se v tom přestávám orientovat.... Někde píšou 225mm,jinde zase 230mm.kdyz dám na 2.5 hodí mi to spojku 225mm. Jaký je tedy rozdíl? Bude sedět od Luku na 2.0 sada na setrvaku, nebo je třeba sehnat přímo na 2.5?? Děkuji za odpovědi ?
 
Aaa někomu se nechce dat 15 za spojku a zkouší tam narvat spojku z jinýho motoru za 6? :D
Neblázni a dej tam to co tam patří, není to jen o průměru ale i o síle přítlačáku - 2.0 má 184Nm a 2.5 má 226Nm - tj o 23% víc síly na motoru kterou musí spojka přenést ;)
 
Poslední úprava:
Aaa někomu se nechce dat 15 za spojku a zkouší tam narvat spojku z jinýho motoru za 6? :D
Neblázni a dej tam to co tam patří, není to jen o průměru ale i o síle přítlačáku - 2.0 má 184Nm a 2.5 má 226Nm - tj o 23% víc síly na motoru kterou musí spojka přenést ;)
Nemám problém dát za spojku 15 litrů, ale v jedněch dílech píšou po zadání 2.5 že tam přijde 225mm a v druhém zase 230mm, tak jsem chtěl vědět proč se to tak liší.?
A v neposlední řadě, problém je vůbec sehnat spojku vše je nedostupné a na dotaz...
 
Jediný co jde koupit byť s drobným čekáním je ta sada od LUK za cca 15-17tis. Nic jinýho není
 
Viete niekto dôvod prečo na LF motor (na GG som menil pred rokmi) stala cca 200 euro = 5000czk celá sada a na L5 stojí skoro trojnásobok?
 
Bohužiaľ, pozeral som aj Amayama a originálne diely na výmenu spojky (mojej L5) vyjdú z Japonska tiež cca. 500€ aj s poštovným. Plus to bude treba asi precliť a zdaniť. Takže môj tip v Mazde tak 1500€..
 
No jo ale to jsou rok starý ceny, tam to s dph bez slevy vychází 11300. Já to řešil cca 3 měsíce zpět a to měli a mají ceny vyšší. Sleva 30% je fajn... Převodovka za 13tis je nějaká levná :neutral::neutral:
 
No jo ale to jsou rok starý ceny, tam to s dph bez slevy vychází 11300. Já to řešil cca 3 měsíce zpět a to měli a mají ceny vyšší. Sleva 30% je fajn... Převodovka za 13tis je nějaká levná :neutral::neutral:
Ta převodovka měla najeto 85 000km a byla od p. Dufka z Měchenic. s daní vyšla asi na 17k. Tak to jsem tu spojku trefil parádně, za tu cenu. ?
 
Tak přidávám jednu informaci, ohledně spojky na 2.5 kterou jsem tu nedávno oživil, nakonec po dlouhém hledání v dílech a řešení jedtli 220mm nebo 230mm, jsem nakonec volal do Mazdy auto Halfar dolní Benešov, a spojku opravdu prodávají na díly ne jako komplet, nicméně spojka bez daně cca 12tis.nakonec mi pan Bureš velice ochotný pan říkal že mi dá ještě 10% slevu čili suma sumárum komplet spojka s DPH originál Mazda 10980kc.
Takze nakonec se podařilo sehnat za slušný peníz origo. Ale ty nervy.... ??
P. S. pro další jako jsem já co neví jestli takovou nebo onakou přidám nějaké foto s rozměry ?
 
Back
Top