• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Sportovní doplňky na M3 - výfuky, sport packet... atd.

Nebo někde psal @Max6 že by měli pasovat větší třmeny z M6 2.2 diesel a tudíž i větší kotouče. Jen si nepamatuji který model. Je pravda že M3 BN má dost slabé brzdy a dají se okamžitě utahat. On samotný pocit z pedálu je takový nejistý.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Nebo někde psal @Max6 že by měli pasovat větší třmeny z M6 2.2 diesel a tudíž i větší kotouče. Jen si nepamatuji který model. Je pravda že M3 BN má dost slabé brzdy a dají se okamžitě utahat. On samotný pocit z pedálu je takový nejistý.

Samsung S22 256GB Tapatalk

TKY8-33-98ZA , TKY8-33-99ZA (brzdové stremene СХ-9TC, CX5-KF 2.5turbo/2.2diesel)
TK7833251B 320mm. Kotuce СХ-9TC, CX5-KF 2.5turbo/2.2diesel

Toto je bolt on riešenie, nepočul som o Mazda6 2.2 kotúčoch nič.
 
To je samozřejmě úplně to samé - 135kW MY2018 a výš Mazda 6.

Ou, to by ovšem byla pecka dát 320 kotouč na předek...
Sic už asi 16" papuče neobuju,,,,..( konečně :p :D )
Beztak furt vymýšlím jaká kola koupit. Vše 18" je jen 8palců široký, já se toho bojim, kdybych souběžně chtěl i ten bilstein.

Je teda pravda že vždycky od těch nápadů rychle upustim.. Ale jiný auto by mi beztak nevyhovovalo, takže asi nějaké investice budou.

Zadní nárazník taky pořát rozmýšlím, lakýrníka mám skvělýho.. Ale co mi říkal na kolik vyjdou Mazdí barvy tak se mi nechce stříkat celej nárazník - jako nejlepší je prej červenej blatník... Něco tušim říkal asi okolo 30000 přímo pro mazdu, ta buhvi kolik si za to pak přirazí ještě. Přesně už nevím pravda.. Takžýe berte s rezervou.

Nebo jen nějaký obyčejný difuzorek nalepit a stříknout ten blivnej plast do černý lesklý.

Nápadů je stále dost...
I ta převodovka, kěž bych ted neresil zivotní srajdy, šel bych do toho po hlavě...
 
Nebo někde psal @Max6 že by měli pasovat větší třmeny z M6 2.2 diesel a tudíž i větší kotouče. Jen si nepamatuji který model. Je pravda že M3 BN má dost slabé brzdy a dají se okamžitě utahat. On samotný pocit z pedálu je takový nejistý.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Já jsem s ATE spokojenej tak 10000 a už to není ono..

Ještě pak přemýšlím jakou mám brzdovku a jestli nedát nějakou do vyšších teplot, ale zda to pomuze u jednopístku (jestli vůbec) to netuším..

Ale skouknu tu mazdu 6
Jakou značku třmenů byste kupovali, když ne origo ?


BTW: kamarád měl kamaráda s lexusem a ten nemohl na něj sehnat brzdy, a koukal se na ty moje starý co jsem vyhazoval a prý mu pasují na lexus. Ted kupuje nejaky brzdy na mazdu prej díky tomu že jsem starý nechal na dílně kdysi... (samozřejmě ranec levnější a hlavně skladem) :D
 
Ou, to by ovšem byla pecka dát 320 kotouč na předek...
Sic už asi 16" papuče neobuju,,,,..( konečně :p :D )
Beztak furt vymýšlím jaká kola koupit. Vše 18" je jen 8palců široký, já se toho bojim, kdybych souběžně chtěl i ten bilstein.

Je teda pravda že vždycky od těch nápadů rychle upustim.. Ale jiný auto by mi beztak nevyhovovalo, takže asi nějaké investice budou.

Zadní nárazník taky pořát rozmýšlím, lakýrníka mám skvělýho.. Ale co mi říkal na kolik vyjdou Mazdí barvy tak se mi nechce stříkat celej nárazník - jako nejlepší je prej červenej blatník... Něco tušim říkal asi okolo 30000 přímo pro mazdu, ta buhvi kolik si za to pak přirazí ještě. Přesně už nevím pravda.. Takžýe berte s rezervou.

Nebo jen nějaký obyčejný difuzorek nalepit a stříknout ten blivnej plast do černý lesklý.

Nápadů je stále dost...
I ta převodovka, kěž bych ted neresil zivotní srajdy, šel bych do toho po hlavě...

957e0e77c23f2c9acc74977a56e71cb6.jpg
c0e1491871775ab872abef07309a3a1b.jpg

Takto vyzerá 295mm vs 320mm na Mazda 3, známy to robil a už je tu vidieť aj dvojpiest stremene aj rodziel
 
Nejsem odborník přes fyziku, ale to jde jen tak vymenit trmeny a velikost brzd? Neni puvodni stav konstruovany na nejake parametry a nenarusim to nejakym zasadnim zpusobem? Narazim napr. na rozdeleni brzdneho vykonu, neodpruzena hmota, apod...?
 
Mno taky nejsem úplně ing v tomto.
Nicméně rozdělení brzdnyho účinku bych se asi nebál - očekávám že o tolik lepší to brždění nebude, spíše se tím bude šetřit samotný kotouč a nemusel by se tolik kroutit při krizových bržděních.
Samotné rozdělení účinku by se nemělo výměnou třmenů změnit ?.

Co na dvoupíst. brzdy řekne hlavní brzdový válec, nebo jak se tomu říká, to nevím, ale nečekal bych něakou drasťárnu, pokud se při výměně pěkně odvzdušní systém a dá se nová brzdovka, a pak se bude pravidelně měnit.
(edit brzdový válec, aftermarket, zaměnitelný mezi zde zmíněnou CX5 (KF) a M3 BM)

Naopak myslím že by to jako celek mohlo fungovat zcela bez problému a určitě jedině lépe.

A hlavně na oko jsou ty 295mm koutouče mrňousi s těma 18" kolama.

Určitě se touto cestou vydám.
 
Poslední úprava:
Corksport dělá BBK s 330 mm kotouči, tak asi to mají prověřené 🤷‍♂️

Jo na to jsem taky koukal, ale to už je finanční Overkill, alespoň pro mě :D

Za ty penízky raději pošetřím na „nové kosti“ bilstein a anticor nátěr podvozku :)


Tak teď ještě otázka jestli koupit třmeny u Mazdy, nebo jít rovnou do aftermarketu :)
Cosi mi říká že se nevyplatí šetřit úplně extrémně
 
Poslední úprava:
Měl někdo z vás výfuk Borla na M3 BM/BN? Ptal jsem se výrobce na dotáhnutí do Evropy a co homologace.
Mají fakt precizní zpracování a hezký sound.
Jen se mi honí pubertální myšlenka v hlavě :)
 
Jj. Moje lenost se podívat o kus výše 🫣
No oslovil jsem import tak uvidím co homolagace a přeprava... Jen mě děsí neznámý důvod sundání a prodeje zdejšího člena. Že by až příliš hlučné?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jj. Moje lenost se podívat o kus výše 🫣
No oslovil jsem import tak uvidím co homolagace a přeprava... Jen mě děsí neznámý důvod sundání a prodeje zdejšího člena. Že by až příliš hlučné?

Samsung S22 256GB Tapatalk
Tak není to už tak decentní, jako Ultersport nebo Sebring. Ale nemyslím si, že by to byl ten důvod.
Taky by se mi něco takového líbilo.. Ale to je otázka spíš do budoucna, až mi Ulter zhnije 😅
 
Jj. Moje lenost se podívat o kus výše 🫣
No oslovil jsem import tak uvidím co homolagace a přeprava... Jen mě děsí neznámý důvod sundání a prodeje zdejšího člena. Že by až příliš hlučné?

Samsung S22 256GB Tapatalk

Už ten výfuk je dávno predaný, dôvod predaja bol že som chcel vyskúšať iný výfuk na klapky ktorý som aj vyrobil potom.
Auto už je predané, na borlu EU homogolizaciu nedostaneš.

Jj. Moje lenost se podívat o kus výše 🫣
No oslovil jsem import tak uvidím co homolagace a přeprava... Jen mě děsí neznámý důvod sundání a prodeje zdejšího člena. Že by až příliš hlučné?

Samsung S22 256GB Tapatalk

Pre hatchback možno to bude hlučne lebo tam aj sériu počuješ v interiéri, pre sedan to bolo v pohode, jazdil som s tou borlou na dovolenku do talianska a francuzska, proste veľké vzdialenosti a nemal som žiaden problém. Ani z hlukom nebol problém, ani policajti ma neriešili.
Ulter je príliš tichý a veľa basu to ma, pre mna to je decentne a ja take nemam rad.
Mal som 3 varianty výfukov na tom aute a poznám co je najlepšie.

Posledná konfigurácia môjho výfuku bola následná:

8522abfb3052b0b4ffe36d83dcb0d72d.jpg
Musel som kupit jeden borla tlmic(nie type S), lebo type S je decentný, a vyrobené to bolo tak ako na obrázku.
Zvuk je tu:

Pričom pri tejto konfigurácii nebolo nič počuť v interiéri, iba vonku bol zvuk.
 
Pěkný. Zní to dobře. A lze osadit jen klapkou na originál? To jsem taky uvažoval.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top