• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Startovací tlačítko a startování

Hajduk

výkonný člen KLANu
230
Mam na vas informativni dotaz ke startovani s bezklicovou vybavou. Zmacknete ihned brzdu (spojku u manualu) a tlacitkem startujete nebo predtim 2x zmacknete tlacitko a nechate nabehnout zapalovani, kontrolky a startujete az pote? Diky ?
 
Já teda nechám naběhnout kontrolky ať se auto "zkontroluje" pak až startuju - sem tak zvyklej z náklaďáku/busu ale u osobaku je to asi jedno...
 
Za mě, jak svítí zelená na čudlíku po sešlápnutí brzdy, startuju.

Spíš by mě zajímalo, kolik lidí jenom zmáčkne a kolik lidí drží čudlík než se motor roztočí ?
 
Ja ho stlačím asi na pol sekundy pričom držím brzdu, ale nečakám až kým motor nabehne. Keď začne štartér točiť, už to dokončí aj bez mojej "pomoci".

Čím skôr stlačiť tlačidlo a potom riešiť usadenie, pás, mobil a iné veci, nech už otáčky klesnú a môžem ísť.
 
@VegasBaby V Mazdě jen "kliknu" na startovací tlačítko.
Ale v tom mě potrápil Civic FK 8 generace. Tam se muselo startovací tlačítko držet jako u klasickýho klíče, tak to bylo vždycky k zasmání když jsem z Mazdy sednul do Hondy a pro okolí vypadal jako že neumím ani nastartovat auto.

@Hajduk stačí sešlápnout spojku/brzdu a jak se rozsvítí zelená na tlačítku tak rovnou startovat. Ty mezi stavy nejsou u těhle aut absolutně potřeba před nastartováním.
 
není duvod mačkat dvakrát nebo držet..není to citron aby to pustilo víc šťávy :) ..stačí zmáčknout a už to jede..teda většinou :) :)
 
většinou startuju peněženkou, kterou při nastupování vyndavám z kapsy, takže jen letmý dotek startovacího čudlíku
 
@VegasBaby V Mazdě jen "kliknu" na startovací tlačítko.
Ale v tom mě potrápil Civic FK 8 generace. Tam se muselo startovací tlačítko držet jako u klasickýho klíče, tak to bylo vždycky k zasmání když jsem z Mazdy sednul do Hondy a pro okolí vypadal jako že neumím ani nastartovat auto.

@Hajduk stačí sešlápnout spojku/brzdu a jak se rozsvítí zelená na tlačítku tak rovnou startovat. Ty mezi stavy nejsou u těhle aut absolutně potřeba před nastartováním.
Take jen kliknu, at si nastartuje sama, vsak to umí.
 
Kdyz uz se to tady probira, je tam nakej limit na delku startovani? Myslim tim, po jak dlouhe dobe toceni starteru by se proces zastavil, pokud by motor nenabehl?
 
No nevim...bere manzelka i auto...jen je otazka kdo vic :) :) a pak druha s kym se lip svezu
:D :D
 
Back
Top