• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Stoupající hladina oleje v motoru

g3nino

člen KLANu
33
Dnes jsem kontroloval hladinu oleje v motoru 2,2D 129kw, 4WD, 4/2015. Na měrce je vidět, že hladina je nad polovinou výseče mezi MAX a kritickou značkou X. Měřeno u zahřátého oleje po odstávce 20 min na rovnině. Na oleji najeto 12.000 km. Je takováto hladina oleje OK? Chtěj jsem měnit cca až za cca 3.000 km...

IMG_8676.jpg
 
Tak dokud není X, tak neřešit. Je třeba auto trochu prohnat po dálnici, aby se mix oleje a nafty proletěl výfukem. :D
 
Lze protáhnout diagnostikou nějak interval regenerace? stává se, že pokaždé za 6tis. km musím upustit olej a dolít nový jelikož je nad max. Regeneruje to po 200-220km, což si myslím, že je až příliš brzy.
 
Lze protáhnout diagnostikou nějak interval regenerace? stává se, že pokaždé za 6tis. km musím upustit olej a dolít nový jelikož je nad max. Regeneruje to po 200-220km, což si myslím, že je až příliš brzy.
200 - 220KM je OK. (o jaké auto se jedná nepíšeš) a když po 6k musíš upustit, tak nedokončuješ regenerace? Má CX-5 regeneruje cca po 200km, snažím se je dokončovat. Olej měním po 10k a na měrce je jako když jsem jej nalil. (nepřibývá)
 
Mazda cx5 2.2 Sky 120kw rok 2013.

Pokud mám čas tak se to snažím dokončit, ale je docela na hovno 20min jezdit kolem komina aby dokončilo regeneraci. Když jedeš do práce a pokaždé se sepne těsně před tím než parkuješ. Co jsem měl předešlé auta tak vždy regenerovala cca 500-700km.
 
Mazda cx5 2.2 Sky 120kw rok 2013.

Pokud mám čas tak se to snažím dokončit, ale je docela na hovno 20min jezdit kolem komina aby dokončilo regeneraci. Když jedeš do práce a pokaždé se sepne těsně před tím než parkuješ. Co jsem měl předešlé auta tak vždy regenerovala cca 500-700km.
Taky mám 2013 sky-D a regenerace zhruba co 230 km, při dlouhých trasách až 280. Bohužel to je vlastnost tohoto motoru, neuděláš s tím nic. Regenerace se snažím dokončovat a od poslední výměny před 7500 km hladina zatím nestoupla. Ale i tak budu před zimou měnit za nový.
 
Regenerace 250-310 km s vypnutým EGR. U mého auta, když jezdím málo dálnice a jezdím na pohodu mimo město do 110 km/hod, tak regenerace proběhne později. Když jedu dálnici 130 km/h a víc, tak regenerace spíná dříve. Za mě je škoda, že nelze nějakým tlačítkem regeneraci spustit dřív. To by se mi občas hodilo.
 
Back
Top