• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Kontrolka oleje... proc?

SimSon

rodinný člen KLANu
434
Dnes se mi na chvili rozsvitila kontrolka oleje, a vystrasilo mne to poradne! Do par vterin sem zastal a rychle vypnul motor z obavy, abych ho snad proboha nezadrel. Protoze co ja mam skusenosti s touto signalizaci, kdyz se to rozsviti, vetsinou uz bejva pozde...

Pak sem zacal premyslet. Olej sem kontroloval pred par tydny, to neni mozne ze by ho uz bylo malo. Jedine snad nakou netesnosti. Pockal sem 15min a skontroloval stav merkou: hladina byla priblizne ve stredu mezi min/max. "Vyradil" sem automat do N-ka a auto potlacil o kus zpatky. Na zemi zadna stopa, ani kapka. Pockal sem jeste pul hodiny, dolil mirne pod maximum, a opatrne jel dal. Udelal sem ~500km, a zadne dalsi potize se neobjevily. Ale vrta mi to hlavou...

Jel sem tesne predtim takovou podhorskou oblasti a uzival sem si to. Prazdna a kvalitni cesta, spousta zakrut a horizontu, na nekterych me auto zvesela podskocilo. Nejel sem zdaleka na plnej vykon, ale auto sebou poradne lomcovalo. Je mozne ze by tento styl jizdy tak rozbouril hladinu oleje v motoru, ze cidlo na chvili zaregistruje nizkej stav? Nebo se na chvilku zavzdusnilo olejove cerpadlo? Jenom tak tapam ve tme, protoze tento motor vubec neznam, nevim jak je tam mazani udelano. Mozna nekdo zkusenejsi prijde s lepsi myslenkou...
 
Poslední úprava:
Snad si to nepletu, ale GLko 2.5 s vypínáním válců by měla mít i senzor hladiny oleje (nejenom tlakový čidlo). Je možný že stylem jízdy se trochu pobláznilo jak olej lítal sem a tam.
 
Back
Top