• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Svítí kontrolky "auto ve smyku" a "pal. a emisní systém" - chyba EGR

měl borce co mu to svítilo 14 dní a pak to zhaslo a byl klid
To je právě ono, zhasne a je klid. To že se to pořád během pár dní znovu rozsvěcuje normální není.
Kuba to doporučuje dělat při každém servise
Tak tohle je rozhodně blbost. Jste se nejspíš špatně pochopili ;)
Vím, že @proton měl nedávno díky této "radě" z FB perné chvilky....

Tak good luck a potom napiš co říká diagnostika a jak pokračuje kauza kontrolky.
 
Já počkám ještě až to zhasne jestli se to bude opakovat. Jelikož auto jezdí úplně normálně jako vždy. Jen si říkám jestli to není tím že dřív jezdilo pocuky tak se to třeba nestihlo rozsvítit a teď jezdím dál protahuju to tak může být jiný provozní režim tak to mohlo zablbnout.

Tak jsem to třeba špatně pochopil Kubu.
Co tím myslíš že zažil perné chvilky co se dělo mohl bys to nějak rozvést prosím?

Určitě pak dám vědět co a jak ;)
 
Tak jsem to třeba špatně pochopil Kubu.
Co tím myslíš že zažil perné chvilky co se dělo mohl bys to nějak rozvést prosím?

Doplnim Rebina, na FB mi bylo řečeno že při každém servise by se měli nechat překalibrovat vstřiky, že to doporučuje Kubajs a tak to dopadlo :
https://www.mazdaklan.cz/threads/kalibrace-vstriku.555/

nejspíš @Petapr měl pravdu že to mohlo být málo nahřáté, až jsem jel po čase dlouhou trať, provedl jsem cestou to na parkoviští a proběhlo jak mělo 3x to provádělo změnu otáček a pak to ukončilo ........
 
Je to sice z GH, ale motor RF, tak to přidám pro pobavení sem.

Věděli jste, že EGR má samozaslepovací funkci? :D
2016-02-08-5759.jpg 2016-02-08-5761.jpg

Ono to zas tak vtipné není, když si vezmete, že taková vrstva se tam za pár desítek tisíc km udělala :rolleyes: Já šel cestou zaslepení a odezva na plyn je hned daleko lepší ;)

Tak nepodtáčejte motory!
Mazdár
 
Určitě na STK "odslepit", popřípadě aspoň vymazat chybu, která je uložena v jednotce. Do letošního roku to bylo bez problémů, ale teď se načítá paměť závad a neprošel by jsi ;)
 
Chyba smazana pred technickou a proslo to. Uuuuf. ;) Ted jeste resim jak vypnout to hlaseni kontrolek.
 
Dobrý den mám mazdu 6 . na podzim jsem dělala ramena a čepy za dva dny na to se mi rozsvítili 2 oranžové kontrolky. automechanik chybu vymazal a ted to svítí už tak 3 měsíce. poradíte prosím
28646972395_3e1bcfd12e_o.jpg

Mohou mít tyhle dvě kontrolky souvislost s tím že se dělaly ramena a čepy? na diagnostice jsem to měla ale nedokázaly mi říct co to je :( . Prosím porad te
 
Poslední úprava moderátorem:
A přečetl ten automechanik, co to bylo za chybu, než ji vymazal?

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk
 
Ramena a čepy jsou mechanické části, takže souvislost určitě není. Spíše špatná náhoda.
V tématu je popsáno o jaký problém se jedná a jak jej odstranit ;) Jedná se nejspíše o chybu EGR. Jelikož podlé budíků se jedná o předFL, tak je tu možnost zkusit EGR vyčistit. A nebo ještě pravděpodobnější verze, vyměnit solenoid.

Jinak souhlasím se @shr3k , že k tomuto mechanikovi už bych nejezdil, protože se do mazd (a nejen to, pokud chybu vymaže a nevyčte) očividně nevyzná a může napáchat více škody než užitku..
 
udajně kody krere nešly vyhledat. pak jinému chyba brzdového pedálu ten zkontroloval a je v pořádku

Ramena a čepy jsou mechanické části, takže souvislost určitě není. Spíše špatná náhoda.
V tématu je popsáno o jaký problém se jedná a jak jej odstranit ;) Jedná se nejspíše o chybu EGR. Jelikož podlé budíků se jedná o předFL, tak je tu možnost zkusit EGR vyčistit.

Jinak souhlasím se @shr3k , že k tomuto mechanikovi už bych nejezdil, protože se do mazd (a nejen to, pokud chybu vymaže a nevyčte) očividně nevyzná a může napáchat více škody než užitku..




Obrázek je z internetu to se omlouvam nemá ted auto u sebe

Je to mazda 6 rok 2007 103kw
 
Poslední úprava moderátorem:
Aha, takže spíše 2007 105kW ;) Tam už není EGR mechanický, takže chyba v solenoidu nehrozí a stačí EGR vyčistit nebo zaslepit. Při zaslepení ovšem neprojde vozidlo STK.
 
Auto mám rok a 2 měsíce přede mnou 1 majitel servis jen v mazde dokud jsem to nekoupila EGR 15měsícu starý

Aha, takže spíše 2007 105kW ;) Tam už není EGR mechanický, takže chyba v solenoidu nehrozí a stačí EGR vyčistit nebo zaslepit. Při zaslepení ovšem neprojde vozidlo STK.


Mechanik čistil přes diagnostiku. ano omlouvám se 105kw
 
Poslední úprava moderátorem:
Mechanik mohl čistit přes diagnostiku tak maximálně DPF. EGR se musí vyčistit manuálně..

Rada zní:
1)Změnit mechanika
2)Vyčistit EGR
3)Načíst popřípadě vymazat chyby v historii

Více teď nejspíše neporadíme.
Určitě se budeme těšit na průběžné info ;)
 
Děkuji ;) pak napíšu výsledek To je tak když ženská má raději své auto než kabelky :p

Zdravíčko tak jsem změnila mechanika. Hned v sobotu jsem k němu jela jelikož blikalo najednou PDF - to vím že bliká že mám udělat olej filtry dělám po 10.000km ale u mé je to nastavené po 20.000km servis. Historie chyb smazána , pak udělal regeneraci ukazovalo se omezení proudění ted popravdě nevím čeho jestli vzduchu nebo co ...:confused: tak že ani PDF ani EGR nesvítilo nojo jenže jsem smolařka a po 10 km jsem zastavila za hodinu jsem zas jela a opět svítí EGR. Žádné zaslepování atd dělat nehodlám. nevíte někdo o někom v Brně kdo se vyzná v mazdách?? nemyslím tím jet hned do mazdy děkuji
 
Poslední úprava moderátorem:
Takže EGR ani nový mechanik nevyčistil a chyba se tím pádem po vymazání načetla znovu...
V Brně o nikom nevím, ale třeba někdo z klaňáků poradí. Kdyžtak se zkus kouknout do sekce ZKUŠENOSTI SE SERVISY

Jenom technická. V mazdě je DPF. PDF je krapet jiný formát :happy:
 
Takže EGR ani nový mechanik nevyčistil a chyba se tím pádem po vymazání načetla znovu...
V Brně o nikom nevím, ale třeba někdo z klaňáků poradí. Kdyžtak se zkus kouknout do sekce ZKUŠENOSTI SE SERVISY

Jenom technická. V mazdě je DPF. PDF je krapet jiný formát :happy:


Omlouvám se za chyby ! A za prohození DPF PDF

Když to napojoval na diagnostiku tak z auta lítal z výfuku bordel a aniž by mechoš přidával plyn pedálem tak auto hučelo jak ve vysokých otáčkách - to jsem pravěže myslela že se takhle čistí. Omlouvám se že otravuji jak se tady EGR čistí . Moc děkuji za odpověd

edit Vitus: už po několikáté slučuji více příspěvků pod sebou, prosím používej tlačítko " upravit", nepiš další a další příspěvky pod sebe ,-)
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak že svítí EGR- porucha proudění vzduchu. Tak že EGR je tam 17 měsíců nové tak ted otázka mám zkusit reklamaci EGR bylo to děláno v mazde v Brně, ted záleží jestly vezmou tu reklamaci . Nebo to necha u mechoša vyčistit?
 
Tak že svítí EGR- porucha proudění vzduchu. Tak že EGR je tam 17 měsíců nové tak ted otázka mám zkusit reklamaci EGR bylo to děláno v mazde v Brně, ted záleží jestly vezmou tu reklamaci . Nebo to necha u mechoša vyčistit?
Pokud byl EGR nový,tak bych s reklamací neváhal (2 roky záruka). Pokud byl použitý (na použitý díl bývá záruka 6měsíců), tak nechat vyčistit-zaslepit u mechoša.
 
Back
Top