• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Svítí kontrolky "auto ve smyku" a "pal. a emisní systém" - chyba EGR

Nazdárek pánové, tak dnes EGR vytaženo ručně vyčištěno chyba smazána . A víte co???? Pořád ta potvora svítí :eek: jsem na infarkt na mrtvici a kousek od toho abych nehodila svoji lásku Mazdičku do Macochy :confused::mad:
 
Já říkám furt, kupte si dvoulitra benzín a nebude řešit nic a jenom jezdit:D
 
Nazdárek pánové, tak dnes EGR vytaženo ručně vyčištěno chyba smazána . A víte co???? Pořád ta potvora svítí :eek: jsem na infarkt na mrtvici a kousek od toho abych nehodila svoji lásku Mazdičku do Macochy :confused::mad:
Za jak dlouho od vymazání se kontrolky rozsvítí?
Ještě mě napadlo, že se tyto kontrolky rozsvěcují při vypojené váze vzduchu, tak jestli není chyba někde tam..
Auto jede jinak normálně nebo nemá výkon?

Chtělo by to znát konkrétní kód chyby - co diagnostika vypsala.
Pokud se chyba EGR potvrdí, tak už jen reklamace v Mazdě.
 
Tak kontrolky naskočí tak po 200 metrech a už nezhasnou. Auto jede pořád stejně. Asi zkusím jít na diagnostiku do mazdy.
 
me se tahle kontrolka rozsvitila kdyz sem poskodil cidlo na intercooleru,cidlo vymenil a kontrolka zhasla.Treba to nekomu nekdy pomuze.
 
No jo nenze kdyby to bylo to čidlo tak to na diagnostice nebude ukazovat Nizky prudik vzduchu nebo co tam vůbec pisou
 
V Brně bych zajel do Balvína za pane Dočkalem a ten bude vědět a poradí. Jedna návštěva autorizovaného může být nakonec levnější, tak jak x servisáků, kteří tomu prd rozumí.
 
Ahojte. Mam stejny problem s egr. Vcera se mi ty dve kontrolky rozsvitily a dnes sem zajel na diagnostiku a zjistil jsem ze je to spatny egr. Tak ted zjistuji moznosti. Mam M6 2.0 100kw DI rv 04. To by mela byt po fl pokud se nepletu. Mam ji kratce tak prosim o vsechny mozny rady.
 
@Martas1989 2004 100kW je před FL. Pročti tohle téma a určitě najdeš odpověď. U před FL to bývá nejčastěji vadný solenoid.
 
Tak to zaslep. Každopádně u před FL budou po zaslepení svítit kontrolky. A před technickou určitě odslepit, jinak auto neprojde.
Já to u před FL řešil výměnou toho solenoidu a bylo to jediné EGR na mazdách, které jsem neměl kvůli kontrolkám zaslepené ;)
 
Pokud si dobře pamatuju, tak jsou tam dva. V odkazu pomohla výměna tohoto, kde je na foto označení K5T49091 Chybový kód P2009
Pod tímto označením je na netu k nalezení hodně nabídek, popřípadě @Moriarty by možná mohl ještě nějaký mít.

Ještě k závadě. Co vůbec diagnostika vypsala za chybový kód? Po vymazání chyby se objevila závada znovu? A EGR je čistý? Abys zbytečně nekupoval něco co ve výsledku nemusí být potřeba ;)
 
dal jsem auto k reklamaci, protoze jsem ho koupil v pondeli a hned se rozsvitily ty kontrolky. tak snad to vyresi rychle. Uz jsem si nejak na ni zvykl a nebavi me jezdit ve felde.
 
Nazdarek pánové, tak me se rozpadl dpf filtr a do toho mám podle všeho k.o. EGR. Pořadí te mi kde EGR sehnat levne ? Za dpf filtr dam 14000kc ale za EGR 16000kc je už na me moc. Prosím prosím poradte
 
Back
Top