• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Upgrade NB-1 na retrofit Mazda Connect s Android Auto

Deamonic.cz

nový člen
4
Zdravím všechny! Nemá někdo zkušenosti s upgradem klasického infotainmentu 2013 na Retrofit MZC s android auto?

Mám KE před faceliftem 2013/14 a ten starý interface mě ničí. Mám problémy s Bluetooth přehráváním hudby a navigace přes android auto by byla úplně zlatá (ve výbavě ji nemám).

Jde to vůbec?
Jak je to složité?
Co to stojí?
Funguje ovládání na volantu, na panelu a další funkce jak mají?

Díky za odpovědi!
 

 
Cauko,

menil som ten hrozny infotainment asi 2 tyzdne dozadu. Kupoval som XTRONS z EBAY. Hladal som vyslovene radio, co bude podobne originalu, nechcel som tie 10 palcove tablety. Vymenil som ho za cca 30 min (staci si kuknut video na youtube ako rozobrat palubovku). Radio je plug & play, tj napojis na origo kabelaz, nemusis nic pajkovat. Nie som elektrikar a zvladol som to.

Trosku som sa obaval, kedze radio ma iba 2GB RAM, ale na bezne pouzivanie to uplne staci. Mam tam nahodene google maps, appku na slovenske radia (zijem mimo SK) a este par cloudovych appiek a ziadny problem.

Funkcie:
ovladavanie na volante - funguje ako ma
joystick pri pake - nefunguje
USB v laktovej opierke - bud skusis prepojit alebo ako ja vyvedies kabel do priehradky pred spolujazcom
kamera - mam v aute original mazda cuvaciu kameru. Na moje prekvapenie kamera fungovala po pripojeni do radia aj s navadzacimi ciarami.

Radiu trva cca 20-25s kym sa nastartuje. Pozitivne je, ze cuvacia kamera funguje hned po nastartovani, co nebol pripad starsich radii daneho vyrobcu.

Inak tento typek to menil v Mazda 6 a je tam aj startup radia VIDEO
6CDD9072-2ADE-4C60-94FE-351B3820974A-COLLAGE.jpg
 

Cauko,

menil som ten hrozny infotainment asi 2 tyzdne dozadu. Kupoval som XTRONS z EBAY. Hladal som vyslovene radio, co bude podobne originalu, nechcel som tie 10 palcove tablety. Vymenil som ho za cca 30 min (staci si kuknut video na youtube ako rozobrat palubovku). Radio je plug & play, tj napojis na origo kabelaz, nemusis nic pajkovat. Nie som elektrikar a zvladol som to.

Trosku som sa obaval, kedze radio ma iba 2GB RAM, ale na bezne pouzivanie to uplne staci. Mam tam nahodene google maps, appku na slovenske radia (zijem mimo SK) a este par cloudovych appiek a ziadny problem.

Funkcie:
ovladavanie na volante - funguje ako ma
joystick pri pake - nefunguje
USB v laktovej opierke - bud skusis prepojit alebo ako ja vyvedies kabel do priehradky pred spolujazcom
kamera - mam v aute original mazda cuvaciu kameru. Na moje prekvapenie kamera fungovala po pripojeni do radia aj s navadzacimi ciarami.

Radiu trva cca 20-25s kym sa nastartuje. Pozitivne je, ze cuvacia kamera funguje hned po nastartovani, co nebol pripad starsich radii daneho vyrobcu.

Inak tento typek to menil v Mazda 6 a je tam aj startup radia VIDEO

Zatím děkuji za odpovědi pánové,
šlo mi hlavně o rádio s funkcí android auto. Ani jedno zmíněné toto nemá.

Každopádně díky za tipy a kdyby nešlo to, co zamýšlím asi se poohlídnu po nějakém z těch co jste psali.

Ovládání u řadící páky používám dost často a ztráta funkce by mě asi štvala. Raději držím oči na cestě a ovládám rádio po paměti, než koukat kam klikám na dotykové obrazovce :D

Díky!
 
Jedině koupit z Allegra a zkusit to zadrátovat...

Jinak co se týče čínského Androidu, různí výrobci dělají s možností příplatku za QLED.
Sinosmart
TEYES ve verzi CC3, slušné UI i celkově výbava

Tady nějaké s horší výbavou, ale i s joystickem
 
Poslední úprava:
co se týká joysticku tak pravda je: v hudebním přehrávači při zmáčknutí do stran dojde ve skladbě ke skoku o pár vteřin dopředu či dozadu, při zmáčknutí nahoru a nebo dolu skočíte na další/předchozí písničku. U rádia joystick při zmáčknutí do stran ladí stanice, při zmáčknutí nahoru a nebo dolu přepíná mezi uloženými stanicemi. Otáčení joystickem nefunguje. Ostatní tlačítka: tlačítko zpět vrací o úroveň výše, AUDIO pouští hudební přehrávač, PHONE pouští BT, NAV navigaci a SETUP nastavení android
 
V případě zájmu mám na prodej PX6 Andorid infotainment 4gb RAM, 64gb úložiště. Pokud máte otázky, rád Vám odpovím. Tu fotku z auta jsem si vypůjčil zde na fóru, jak to vypadá zapojené.

20170513_121902.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Taky chci zeptat jestli by to šlo namontovat.a kdo už má zkušenosti s tímto rádio?

IMG_2117.png
 
Back
Top