• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Vadný klimakompresor - zvuk z pravé části motoru

Sphynx

člen KLANu
41
Ahoj, prosím o pomoc, nedokážu vlákno lépe popsat v pár slovech.
Co se stalo - při rychlejší jízdě (cca 130 km) se najednou z pravé části motorového prostoru (před spolujezdcem) ozvalo takové zahučení - podobné tomu, jako když najedete na krajní čáru na dálnici. Když jsem mírně zpomalil, tak to zmizelo. Při cestě se to ozvalo ještě jednou, krátce. Dojel jsem do cíle. Při následné kontrole jsem objevil v motoru cákanec takových malých černých částic, který šel po obložení kapoty a předtím tam nebyl. To mě navedlo ke kladce v motoru, ze které to pravděpodobně stříklo, protože to je přesně v těch místech - viz fotky. Černé částice a možná i trochu oleje jsou v rovině kladky všude po okolí. Od té doby z tohoto místa vychází divný zvuk, jakoby tam bylo staré zadřené dynamo (nedokážu to lépe popsat). Nevím přesně, co je ta část motoru zač, olejová pumpa je myslím jinde. Dokázal by někdo pomoci radou, o co jde a co s tím? Díky moc.

IMG_20220226_131149.jpg IMG_20220226_112511.jpg
 
spíš bych to řešil co nejdřív než se posere zbytek klima systému, taky jsem teď měnil i když mě se nerozletěl , jen v něm podezřele chroupalo :D
 
Jasně, určitě chci co nejdřív, ale potřebuju s tím dojet do servisu, rozhodně s tím nechci jezdit jako by se nic nedělo. Plus zvažuju tu technickou, protože mi velmi brzo propadne, ale hučícím kompresorem je to asi drzost. Dost jsem si to zkomplikoval, servis jinde, technická jinde... :)
 
Back
Top