• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Vrzání, pazvuky, rezonance - palubní deska, plato, sloupky

Jo tak teď jsem to poslouchal přes sluchátka, je to divný. Co alternátor ? Nebo jak říkals klima kompresor ? Otevři kapotu a ať ti někdo přidává plyn, vlez do motoru a poslouchej. Přes to otevřený okýnko, nevím. To se rozlíhá všude. No podle zvuku mi to připomíná vadný ložisko, pokud to doposud nedělalo.
 
Presne tak, je to závislé na rýchlosti auta. Akurát najlepšie je to počuť tak okolo 50-70 kmh keď je už nižší odpor vzduchu.

Do motora som pozeral, na volnobehu to moc nepočuť, ale skúsim ešte aby niekto pridával plyn a ja budem pri motore. Aj tak mám pocit že sám si s tým neporadím a zrejme prvá návšteva Mazdy ma neminie : unamused:
Akurát neviem čo im poviem, bzučí mi v motore? To by mal ísť technik potom so mnou na jazdu, dúfam že akurát vtedy to bude ticho :relieved:
Dik chlapi za rady ?
 
Ak len pri brzdeni motorom, podla toho videa mi ten zvuk pride z nejakeho elektrickeho zdroja. Zeby nieco s alternatorom. Lozisko huci inak a hlavne pri rok starom aute
 
Ahojte,
Za mna pridavam neskutocne otravne pazvuky vychadzajue z pristrojovej dosky v oblasti medzi headup displejom a stretovym displejom. Ide o "šuštanie". KEd pritlacim pristrojovku na tom mieste tak to prestane. Pred rokom mi to podlepovali v servise a o tyzden tam idem zas. Som zvedavy či to teraz vydrzi dlhsie
 
Zdravím, u své CX-5 jsem zaznamenal v poslední době cvakání (jakoby kovový zvuk) z palubní desky ze strany řidiče při jízdě přes nerovnosti. Stejné jako na tomto videu:
jen na straně řidiče. Máte s tím někdo, prosím, zkušenost? Moc díky.
 
Ahojte,

chtel bych se zeptat na vas nazor. Koupil jsem Mazdu 3 sedan z dovou, ma do konce tohoto srpna (2022) 3 letou zaruku. Auto je skvele, jen jsem si vsiml sileneho vrzani v interieru. Nejvic mne stve vrzani nekde z palubni desky (asi pod displejem), z oblasti kastliku, a zacalo se ozivat i nejake divne vrzani z oblasti radici paky automatu (toto me osobne nedava smysl, co by tam mohlo cvakat). A zaroven se chveje pri dalnicni rychlosti zrcatko ridice.
- Mate prosim nekdo zkusenosti, jestli se daji tyto veci vychytat/odstranit?
- A mam narok to resit na zaruku, i kdyz nejsem prvni majitel a je to temer po 3 letech (ke konci zaruky)?

Diky moc!
 
Ahojte,

chtel bych se zeptat na vas nazor. Koupil jsem Mazdu 3 sedan z dovou, ma do konce tohoto srpna (2022) 3 letou zaruku. Auto je skvele, jen jsem si vsiml sileneho vrzani v interieru. Nejvic mne stve vrzani nekde z palubni desky (asi pod displejem), z oblasti kastliku, a zacalo se ozivat i nejake divne vrzani z oblasti radici paky automatu (toto me osobne nedava smysl, co by tam mohlo cvakat). A zaroven se chveje pri dalnicni rychlosti zrcatko ridice.
- Mate prosim nekdo zkusenosti, jestli se daji tyto veci vychytat/odstranit?
- A mam narok to resit na zaruku, i kdyz nejsem prvni majitel a je to temer po 3 letech (ke konci zaruky)?

Diky moc!
Určitě to řeš dokud máš záruku, protože vrzání se nedá řešit v prodloužené záruce do nabízí Mazda.
Vrzání jsem také řešil a došlo to do stavu, kdy mi rozebrali celou palubovku a všechno vylepili izolací, pomohlo to na 90%. Teď už jedu v prodloužené záruce a nemám nárok na reklamaci vrzání... Třepající zrcátko jsem také řešil, něco tam vyměnili a třepání se omezilo. Pozoruju ho až od 160km/h. Pořád si říkám, že v tom autě je hodně věcí co mě serou, ale pak sednu do jiné značky a hned na ty mé malé "problémy" zapomenu :D
 
Určitě to řeš dokud máš záruku, protože vrzání se nedá řešit v prodloužené záruce do nabízí Mazda.
Vrzání jsem také řešil a došlo to do stavu, kdy mi rozebrali celou palubovku a všechno vylepili izolací, pomohlo to na 90%. Teď už jedu v prodloužené záruce a nemám nárok na reklamaci vrzání... Třepající zrcátko jsem také řešil, něco tam vyměnili a třepání se omezilo. Pozoruju ho až od 160km/h. Pořád si říkám, že v tom autě je hodně věcí co mě serou, ale pak sednu do jiné značky a hned na ty mé malé "problémy" zapomenu :D
Diky, zkusim se tedy objednat co nejdrive. Jen se trochu obavam, ze zakon schvalnosti zafunguje a v servise zrovna nic vrzat nebude. Tak uvidime... Diky!
 
Diky, zkusim se tedy objednat co nejdrive. Jen se trochu obavam, ze zakon schvalnosti zafunguje a v servise zrovna nic vrzat nebude. Tak uvidime... Diky!
Pro pripad, kdyby se to neukazalo: Idealni mit to nahrane na videu, treba kdyz to natoci spolujezdec, pokud je i z toho videa jasne videt, odkud to jde. Me na zaklade videa takhle v Mazde taky resili kdysi nejake pazvuky.
 
Určitě to řeš dokud máš záruku, protože vrzání se nedá řešit v prodloužené záruce do nabízí Mazda.
Vrzání jsem také řešil a došlo to do stavu, kdy mi rozebrali celou palubovku a všechno vylepili izolací, pomohlo to na 90%. Teď už jedu v prodloužené záruce a nemám nárok na reklamaci vrzání... Třepající zrcátko jsem také řešil, něco tam vyměnili a třepání se omezilo. Pozoruju ho až od 160km/h. Pořád si říkám, že v tom autě je hodně věcí co mě serou, ale pak sednu do jiné značky a hned na ty mé malé "problémy" zapomenu :D
To mě povídej.Teď jsem jel s 308 a jsem rád za Mazdu.Nějak mě připadá že se tak nějak sedí na autě než v autě,jako je tomu u Madzdy.?
 
Diky, zkusim se tedy objednat co nejdrive. Jen se trochu obavam, ze zakon schvalnosti zafunguje a v servise zrovna nic vrzat nebude. Tak uvidime... Diky!
Přesně jak píše Ondřej, doporučuju přijít zrovna s několika nahrávkami, kde se projevuje vrzání. Přece jenom si to můžeš dobře nasimulovat na kostkách nebo tak... A servis nemůže a ani nechce najezdit s tvým autem 100km aby si to všechno zjišťoval...
 
Ahoj, jsem novým majitelem Mazdy 3 a zároveň je to mé první nové auto.
Všiml jsem si, že ze strany spolujezdce něco při přejíždění nerovností něco skřípe-praská ( zatím u všech ojetých aut to bylo normální) Není to nic hrozného, ale já si všimnu vždycky všeho ?. Ještě budu pátrat, když pojedu jako spolujezdec, kde a co to může být. Možná si to sedne a nebo to pak pořeším servisem.
Každopádně jsem si všiml jedné věci a nejsem si jistý, jestli to tak vy Mazďáci ve svých 3kách taky máte.
Jde o výdech spodní ventilace u spolujezdce, přijde mi, že konec je dost na volno, dá se s ním hýbat. Příkládám zde fotku. Budu velmi rád, pokud se kouknete a třeba to i vyfotíte ať vím, jestli je to normální a nebo ne.

B5F3A712-A250-41B1-BF15-A24214F4B7D6.jpeg
 
Ahoj, normální to je (u Mazdy). Já jsem ty výdechy přitáhl svazovacími pásky různě ke svazkům kabeláže, nebo ke kastli, prostě jak to vyšlo. Částečně se tím chrastění eliminovalo. Největší bordel dělal modul klimatizace, ten je tam snad jen položený, takže ten jsem vypodložil kusem molitanu mezi jeho horní hranu a přístrojovku. Při větších nerovnostech chrastí ale pořád. Někteří kluci odsud ho celý oblepili a taky jim to pomohlo. Následně jsem ale začal vnímat chrastění kolem HUD (když je hodně horko), pod centrálním displejem (to se po zásahu servisu při reklamaci ještě zhoršilo), z obou předních dveří, B sloupků a poslední dobou i z pravých zadních dveří. Místní fandové značky to řeší různým vytlumením, vypodložením a tak. Kdybys zapátral zpětně najdeš i návody. Já jsem na řešení chrastění, vrzání a skřípání interiéru už rezignoval.. Mám teda r.v. 2019.
 
No vidím že jsem udělal tehdy dobře, když mě přesvědčilo rok staré BN že je lepší volba než než nové BP 2019. V autě mám naprosté ticho i dnes a to i na kostkách. Konečně vlastně první auto, kde nemusím řešit otravné zvuky v interiéru.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
No vidím že jsem udělal tehdy dobře, když mě přesvědčilo rok staré BN že je lepší volba než než nové BP 2019. V autě mám naprosté ticho i dnes a to i na kostkách. Konečně vlastně první auto, kde nemusím řešit otravné zvuky v interiéru.

Samsung S22 256GB Tapatalk
My víme ;) Píšeš to tu pokaždé. Holt od BN to byl dost velký skok a trvalo to, než to doladili. Já mám 2019 a žádné chrasteni AC jednotky / vydechů neslyším.
 
Tak já mám buď štěstí nebo to tolik nevnímám, ale mám třetí Mazdu a musím to zaklepat, mám klid. Nikde nic bezdůvodně nevrže a nechrastí. Samozřejmě, že občas někde něco začne, ale hned na to přijdu (nebo spíš manželka). Např. špatně položené brýle u stropu, klíče od garáže v kastlíku, poloprázdná láhev ve dveřích nebo skleněné kuličky v dětském kapsáři na zadních sedačkách :)
 
Back
Top