• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Vychytávky a doplňky na CX-5

Americká angličtina. Řekl bych, že v Evropě se tenhle systém nepoužívá. Musíš si koupit takové příčníky (viz např.odkaz výše), které jdou namontovat na Tvoje hagusy. Na YouTube se vykašli...
 
Ano "ajfel", mas pravdu, na videu je sice original Mazda ale pre USA, takze pochopil som ze musim kupit priečniky s inym uchytom. zaujimave je, ze aj tieto moje origo Mazda (teda pre Mazda EU) su podla stitkov vyrobene v USA :) Akurát ze sa bude jednat pri prečnikoch teraz prave o tie najdrahsie, ake je mozne kupit :( Tie ostatne na 2 diery su asi najlacnejsie...No co uz..."Ked milujes, neni co riesit" :D
 
Mám je, buď tyhle nebo hodně podobný. Použít se dají, ale nedoporučuji, podruhé bych je nebral.

- je to velkej balík se železem, budeš poště skoro určitě platit DPH, clo a výpalné, tj přidej aspoň 1500-2000,-
- příčníky mají 8cm na šířku, normální nosič na kolo tam nenamontuješ, a i rakev budeš muset převrtávat.
- nemá to T-drážku.
- nepasuje jim to na 2018 model, protože ty dutinky na střeše jsou vyšší. Musíš ty jejich klínky převrtat 8mm vrtákem do železa. Naštěstí to jde docela dobře.
- ty rozpěrky ke klínkům mají ostré hrany, musíš dát sakra pozor abys nepoškrábal střechu.
- ty příčníky se nedají posouvat, musí se dát na konkrétní místa, kde jsou v hagusech zalisované nýty s maticemi. Asi je lisovali dosti blbě, protože jedna se už začala protáčet, musel jsem to otevřít a zevnitř držet šroubovákem. Musím půjčit kleště a zanýtovat to lépe.

Asi bych měl zmínit i klady.. vypadá to dobře, a ten široký profil s křídlem je i ve 130kmh naprosto tichý. Pevné je to dostatečně, příčníky jsou mírně do oblouku a ani při zatížení velkou 100kg+ rakví se to skoro vůbec neprohýbá, uneslo by to snad i slona.
 
Poslední úprava moderátorem:
Zdravím po roce na tomto fóru a chtěl bych se zeptat, zda někdo neví jestli pasují na CX-5 (KF) tyto nerez boční lišty dveří od AluFrostu?
Vím, že se prodávají pod názvem 2012-2017, ale na dvojkovou CX-5 jsem žádné nerezové nevygoogloval.
 
Back
Top