• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna halogenových žárovek v potkávacích světlech

@Romek mám něco s ZES chipy v mém ledkovém pytlíčku :cool: Cena nižší a oproti cool blue cca 2x vyšší výkon ;)
48373764_372196943554858_4873135117414957056_n.jpg
 
No ještě popřemýšlím nemám kam spěchat . Přikláním se na ty z odkazu jen jsem myslel že je možná někdo bude mít a třeba je poreferuje ..
 
@Romek Taky mám namontované led žárovky s Philips ZES čipy a za mne svítí perfektně. Určitě se dají pořídit levněji :DZES-LED-low.jpg ZES-LED-high.jpg

Proti původním halogenovým nesrovnatelně ;););)
 
Tak otestovány OSRAM nightbraker SILVER a naprostá spokojenost. Předtím jsem měl obyč OSRAM a z daleka to teda nesvítí tak jako tyto. Světlo normální, ani žluté, ani bílé. Svítí to fakt dobře, takže na repas světel prozatím kašlu. Vycházelo by to na 5-6k a to se mi zatím nechce, když stačí kupovat zatím o 2 stovky dražší žárovky :)
 
Rozhodl jsem se, že dám do auta svítivější žárovky do potkávaček. Kouknul jsem na konfigurátor žárovek a zjistil, že potřebuju H11.

Tak jsem nakonec vybral OSRAM Nightbreaker Unlimited. No a pak jsem mrknul do manuálu, jakže se to dělá, a docela mě přakvapilo, když jsem se dočetl, že dálkový jsou přístupný z motorovýho prostoru, ale potkávačky se mají měnit skrz podběh....

Naštěstí mě Vitus uklidnil, že pokud mám šikovný ruce, tak to půjde vrchem. Sice jsem měl problém sundat konektory, ale nakonec to šlo.

Přidávám obrazovou dokumentaci:

Tohle je koupená žárovka OSRAM Nightbreaker Unlimited

A tohle je původní, jak jsem zjistil je to Phillips LongLife

Přístup k žárovkám je docela úzkej, ale ruka se tam při troše trpělivosti dostat dá. Horší (aspoň pro mě) bylo odpojit ten pitomej konektor:

Ten konektor vypadá zhruba takto.

A fígl je v tom, že se musí poměrmě silně zmáčkout úplně na konci - jakoby směrem dolů. Pak povolí a jde sundat. Pak už se jen otočí žárovka o cca 45° proti směru hodin a vytáhne ven.

No a jak jsem už psal, nakonec se podařilo a dokonce to opravdu i svítí o něco líp. Jednak je na vlastní oči vidět, že to svítí dál a taky ta barva je trochu bělejší.

Vyměnil jsem nejdřív jen jednu (pravou z pohledu řidiče) a zkusil udělat pár fotek.

Tak doufám, že to třeba někomu usnadní život až bude poprvé jako já měnit žárovku v GH ;)

edit Vitus: sloučeno do jednoho postu, skvělá práce! Díky za všechny, kterým to usnadní výměnu žárovek :)
Tvoje fotodokumentâž je výborná a poučná teď po dlouhém bádání už vím jak na to :)
 
To jsem rád, že to pomohlo :) Co jsi nainstaloval za světla?

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk
 
Predpokladam ze si to cetl...
"Tyto výrobky nemají schválení EHK. To znamená, že jako vnější osvětlení nesmí být používány na veřejných komunikacích. Použití na veřejných komunikacích může vést ke ztrátě technického průkazu a pojistného krytí. Není k prodeji v Německu."
 
jasně že četl , budu s nima samo jezdit jen mimo komunikace , hlavně v noci otestuju...teda pokud si nepropálím čočky :pompous:
 
Pokud ti jde o bílou "xenonovou" barvu, tak se jedná o novou generaci mnohokrát v tomto tématu zmiňovaného Cool Blue Hyper a svítí opravdu nejběleji ze všech žárovek (pořád je to vlákno a nepočítám "modré" náhražky, které se roztečou do světla).
Pokud ti jde o světelný výkon (a chceš něco vidět na mokru), tak hoodně, ale hoodně daleko pryč od nich :)
Fotky porovnání jsou na předchozích stránkách tohoto tématu.
 
Narazil jste někdo už na seřízeni výšky světel myslím lamp ! Potřebuji to dát trochu výš. V interiéru to mám na max a stejně počítám, že brzy někoho naberu ! Děkuji
 
Sedly - ctu to uz potreti a stejne nechapu, cos tim chtel sdelit, resp. na co se ptas?
pod kapotou nastavení světel ! Nektery auta maji jeste stelovani vysky atd atd ok ? Nestuduj to otevři kapotu mrkni jestli tam něco je nebo není a tím mi pomůžeš dekuji
 
Dneska jsem to ještě nepsal..
Štelují se zezadu na světlech. Zajeď si zvednout světla kdekoli do servisu nebo STK, kde mají regloskop ;)
Ruční nivelace v kabině slouží pouze ke snížení hrany světel pokud si naložený a oslňuješ protijedoucí vozy.
 
Dneska jsem to ještě nepsal..
Štelují se zezadu na světlech. Zajeď si zvednout světla kdekoli do servisu nebo STK, kde mají regloskop ;)
Ruční nivelace v kabině slouží pouze ke snížení hrany světel pokud si naložený a oslňuješ protijedoucí vozy.
Dekuji
 
Back
Top