• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

autorizovaný Výměna oleje v motoru a filtru... a cena?

IMO Bošinovic by si za to mohli říci i hodinu, protože ceny velmi normální. 660 za normohodinu při výměně oleje v Kodecaru, to tam asi zřejmě zaměstnávají výherce letošního Mazda Masters. Chtít 720 Kč za obyčejný syntetický Castrol, to asi spadli u Loudy z višně. Odpověď z ADJ "dle ceníku Mazda" je odpověď typická pro burana, který nepochopil princip trhu.
 
IMO Bošinovic by si za to mohli říci i hodinu, protože ceny velmi normální. 660 za normohodinu při výměně oleje v Kodecaru, to tam asi zřejmě zaměstnávají výherce letošního Mazda Masters. Chtít 720 Kč za obyčejný syntetický Castrol, to asi spadli u Loudy z višně. Odpověď z ADJ "dle ceníku Mazda" je odpověď typická pro burana, který nepochopil princip trhu.

Mám radost, že máme podobné, ne-li stejné názory!
 
Já v Táboře tehdá měl výměnu oleje v GY za tušim 1800,- - 2000,- s DPH, práce, filtr, olej Castrol 5W40...
 
Z mé strany to nebyl experiment (pokus), ale snaha o co nejlepší výslednou cenu, ke které musím ještě připočítat náklady na cestu do servisu a zpět. Ty ovšem při mé průměrné spotřebě nejsou nikterak vysoké. Tudíž není rozhodující, zda pojedu do servisu třeba 150 km, protože neprojedu více jak 500 Kč, ale výsledek. Jako důchodce na to mám dost času... Nahrává mi též moje poloha (Pardubice).
Z obsahu odpovědí lze i tak trochu usoudit, jak si v daném servisu váží zákazníka, jak jsou vstřícní a zda něco nezakrývají - zda ze mne nedělají blbce....
Nemám problém poslat "poptávku" do dalších servisů, pak to ovšem bude již experiment, neboť v pátek jedu k Bošinovi ke Kolínu.
Já jsem se opravdu rozhodl vyměnit olej v motoru po ujetí prvních cca 5000 km. Názory jsou na to různé, ale mé osobní zkušenosti z minula mne v tom jen utvrzují, že to je ku prospěchu motoru. Projeví se to ale až v pozdější době v podobě nízké spotřeby oleje, výkonu motoru atd. Dříve se např. první olej měnil po ujetí cca 1000 km, když se ještě motory "zajížděly". Od toho se postupem času upustilo, protože jednak se změnily materiály, technologie výroby a především přesnost dílů. I kvalita olejů je jiná.
Je velice poučné čtení článků od Ing. Jaroslava Černého, CSc. z Ústavu technologie ropy a petrochemie, VŠCHT Praha (https://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske-myty--Mytus-devaty---Kdy-a-proc-vymenit-motorovy-olej), ten pán asi o tom něco ví...

Tak jsem to ještě poslal: info@ad-centrum.cz, prodej@mazdatabor.cz, docekal@mazdabrno.cz, mazda@somejh.cz, prodej.mazda@autopalacebrno.cz, prodej.mazda@amh.cz
+ servis@mazdatabor.cz (21.10. 12:00)

Postupně zde zveřejním odpovědi.
 
Poslední úprava:
BINGO!!!!! Přišla konečně další odpověď! A "vede" žebříček cen! Malá poznámka: pan Černý asi netuší, co jsem chtěl rozepsat, nebo já si pletu význam slova kalkulace, nevím...

Černý Martin (Cerny@ad-centrum.cz)

RE: Poptávka - výměna motorového oleje + filtr

Dnes 21. 10. 2015, 13:17:47

Komu: kabek

Dobrý den,
Cena v našem servisu za výměnu oleje a filtru je cca 4000Kč s DPH, objednací lhůty máme aktuálně cca dva týdny a po domluvě je možné provést na počkání. V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat.



Martin Černý

Příjem oprav



Auto Jeremiášova

ADcentrum, s.r.o.
 
Třeba se ještě ozvou. Říkal jste, že máte dost času ;)
Jo! Času mám na rozdávání, mám vše hotové.... (jako důchodce fakt nespěchám). Tak trochu vážně! Jsem tak malinko na rozpacích, co si mám myslet o jistém neočekávaném nezájmu ze strany servisů. Možná to je dobou - mají asi dost práce s přezouváním na zimní pneu, nevím. Zase ale z textu mé poptávky mohou tušit, že když budu spokojen, tak získají minimálně po dobu záruky zákazníka, který jim přiveze jisté penízky. Šokující jsou ty ceny oleje! To oni to nakupují v sudech za jiné ceny jak já koncový zákazník. Stejně to nemravně předražují! Například v CB-auto v Č. Budějovicích, kde jsem CX-3 kupoval, si za litr origo oleje Mazda účtují 610 Kč (!!!), ale pozor - jsou ochotni převzít od zákazníka olej, co si přinese, pokud je vhodný v originálním, neporušeném a neotevřeném obalu. Alespoň že tak....
Jak příjde další nabídka, hned ji sem umístím.
 
Tak vážení!

Dnes jsem byl v servisu u Bošiny a naprostá spokojenost!!! Poprosil jsem pana Hyšplera, jestli bych se nemohl podívat, až to budou mít zvednuté, jak se dostanu k předním žárovkám od blinkrů. Vše mi ukázal! Výměna žárovky někde na ulici v podstatě nepřichází v úvahu. Ukázal i olej (originál balení), co do motoru nalejou. Měl fofr, ale i tak jsme si neformálně popovídali.
Za mne - SPOKOJENOST!!!

Krátce jsem si to tam prohlédl. To není "servisní fabrika", kde dělají vícero značek, ale pouze a jen Mazda (autorizovaný) servis. Jistě, že opraví i jiné značky, však je to živí.

Nabídka byla splněna co do ceny, provedení i času. Jednání vstřícné a férové, a to se cení! Mám to z Pardubic cca 55 km, což je kousek. Myslím, že i z Prahy to je dobrá vzdálenost... Jen je trochu smůla, že jsou v polích...

Ještě poznámka: Na tu mou poptávku se už nikdo další neozval - nenapsal.

Přeji Vám všem, aby jste byli v servisech stejně spokojeni jako já tam!
 
Poslední úprava:
Zapisuje se takova vymena oleje take do elektronicke servisni knizky? Popr. udelali to automaticky v te Bosine?
 
Zapisuje se takova vymena oleje take do elektronicke servisni knizky? Popr. udelali to automaticky v te Bosine?
ANO! Nemusel jsem jim to ani říkat. I mi hned s daňovým dokladem dali "Mazda Elektronická servisní knížka" Kopie pro zákazníka, kde je vše, co je do té doby na autě děláno.
 
Kdo chce snížit náklady, má čas a je aspoň průměrně šikovný, zvládne výměnu oleje doma. Už se na to chystám. Ceny materiálu vč. DPH, bez dopravy:
– klíč na filtr od 143 Kč
– filtr od 130 Kč
– olej Mazda Ultra 5W/30 od 6 €/l
– hliníková podložka pod zátku 2 Kč.
Svépomocná práce je zdarma. Likvidaci nebezpečného odpadu (olej a filtr) ve sběrném dvoře mám bohatě předplacenou ročním poplatkem za provozování systému sběru a likvidace odpadu, který vybírá město.
Ještě mi schází předepsaný utahovací moment filtru a vypouštěcí zátky. Nevíte někdo?
 
Hliníkovou podložku bych nedával lepší je měď. Na filtru nešetri, vždyť originál stojí kolem 300 Kc a utahovací moment u něj byl 16 Nm ( pokud se nepletu :D)
 
Poslední úprava:
Asi takhle, velká spokojenost se servisem v AMH Olomouc.
IMG_20181006_134330.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top