• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH

Oranžové 7440 + odpor svítí v blinkrech nádherně :D:D:D, Do té zpátečky určitě hledej něco výkonnějšího ( z Ali alespoň 100w ) nebo raději kontaktuj @Natural a ušetříš si nervy :rolleyes:
No už jsme se bavili,že jak budu mít cestu kolem,že se domluvíme. Tak aspoň do té doby vyzkouším co jsem naobjednával,mimo blinkrů. Včera jsem zkusil tu zpátečku co jsem postnul a už tohle je 100 a 1.
 
Není 100W moc na plastovou parabolu? Taková LED se potřebuje dost chladit jinak dlouho nevydrží. (protopí cca 15-20W)
 
@no_hits on ten údaj "100W" udávaný u těch LED žárovek z Ali bude asi jen čistě teoreticky spočítaný maximální výkon všech čípů použitých v žárovce dohromady (spíš i dohromady ze dvou žárovek v balení) :D:D:D , musí se brát hodně s rezervou a ano na trvalejší svícení (třeba v mlhovce) to určitě vhodné nebude. Je to myšleno čistě pro zpátečku, kterou za normálních podmínek zapneš jen na krátký čas. Na druhou stranu ty žárovky opravdu svítí o něco víc jak běžné (například kterou kolega postoval) a zpátečka na GH je s originálními žárovkami hodně mizerná.;)
Příklad takové žárovky třeba tady : https://www.aliexpress.com/item/32663624821.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.bceb7c55FOmFxi&algo_pvid
 
Poslední úprava:
On není tak důležitej příkon jako efektivita. pamatuju si jak jsem před 15 lety koupil první generaci Philips Luxeon 3W chip i s malým kolimátorem za asi 200kč. Používal jsem to jako noční (dálkový :D) světlo na kolo. Chip jsem měl namontovanej na starej plochej chladič z 386ky a plastovej držák na kolo. Pamatuju si že někteří lidi volali pozor motorka (i přesto že kolo vydávalo hluk jen od pneumatik) , ale svítilo to fakt skvěle :D. Poháněl jsem to 12V gelovkou, která byla docela těžká (asi 4kg), ale stálo to fakt za to. Pár let na to jsem na kolo koupil 10W Auroru AK-P7 na 18650 baterky, ta sice nevydržela svítit na plnej výkon měsíc, ale zas to bylo lehký , navíc díky kompaktonsti a těla z duralu občas posloužila třeba jako kladivo :D .Po víc jak 10 letech ji stále používám, většinou na plně dostačující nižší jas. A baterky mám pořád ty samý. Na čínu z DX shopu, to není zlej výkon.

To jen tak pro porovnání a odlehčení ;)
 
Ono hlavně porovnávat teoretické hodnoty - alias, čím víc chipů, tím víc adidas - neřekne vůbec nic, jak již bylo řečeno :)
 
Jestli se nemýlím, tak jsem možná první kdo dal i do mlhovek na GH(benzín) LEDky :)
A jelikož to byla docela fuška, tak jsem to i trochu zdokumentoval.

Je třeba odšroubovat tři šrouby držící plast podběhu, který je pod mlhovkami a pak ještě jeden šroub (desítka klíč), co drží plast pod nárazníkem. Pak je možné vysunout takovou packu na tom plastovém kusu podběhu a vznikne prostor kam se dá s trochou masochismu strčit ruka :)

Pak už je to klasika, u nikdy neměněných světel jde většinou konektor ven dost z tuha (jsou to H11 takže platí princip zmáčknout pacičku na konektoru a táhnout) a otočit patici a vytáhnout ven. Po výměně žárovky už platí jen opačný postup a to už je celkem v pohodě.

Přestože je mi jasné, že přední mlhovky užiju jen párkrát do roka, tak se mi líbí, že svítí podobnou barvou, jako všechno ostatní :)

Viz. foto:
Jak to svítí oproti žárovce? Dá se koupit žlutá ledka? Akorát já mám teda dynamic...
 
Zdravím, jak jste spokojeni s Ledkami v AFS od Naturala ? Já jsem použil loni na zkoušku nějaké ne moc drahé z aliku a není to ono. Svítí tedy jasně ale světlo je více rozptylené než z halogenky. Když jedu lesem tak to svítí i nahoru po stromech, tak mám dojem že to musí i oslňovat, to u halogenů nebylo, tam to směřovalo pěkně dolů, na stranu. Tak uvažuji zda jít pro bílé světlo na jistotu do halogenů OSRAM COOL BLUE BOOST, nebo dát ještě šanci ledkám od zdejšího Led guru.
LEDky od Robina do AFS jsou skvělé, určitě se tato investice vyplatí. Měl jsem originály H11 od Philips a po výměně za LED je to extrémně znát a člověk něco vidí, svítí tam, kam mají, takže za mě můžu jen doporučit. :)
 
LEDky od Robina do AFS jsou skvělé, určitě se tato investice vyplatí. Měl jsem originály H11 od Philips a po výměně za LED je to extrémně znát a člověk něco vidí, svítí tam, kam mají, takže za mě můžu jen doporučit. :)
Díky za info, dnes mi Robinovy H11 dorazily a potvrzuji že jsou super, ty když se sepnou tak výrazně přesvítí xenony, paráda. Jak se mi u halogenek v AFS nelíbilo když se rozsvítilo žluté světlo, tak teď je podobný rozdíl na opačnou stranu a vedle těch LEDek vypadá xenon nažloutlý a docela slabý, tak nejspíš začnu za chvíli řešit nové výbojky ... o_O
 
Zatím poslední jsem byl asi já, vyhodil jsem ledky co jsem měl z aliku a koupil pořádné od Robina (Natural). Jsou tedy asi 10x dražší ale jsem také 10x spokojenější :) Na straně 8 tohoto tématu je video jak to svítí :
No nepamatuješ si náhodou který z těch drátů je + v koncovce? Bílý nebo černý? :)
 
Tak toto jsem při výměně žárovky fakt nezkoumal ...no spínaný bude +, spíná ale jen za jízdy, tak bych spíš měřil na kterým je - (kostra).
 
Tak toto jsem při výměně žárovky fakt nezkoumal ...no spínaný bude +, spíná ale jen za jízdy, tak bych spíš měřil na kterým je - (kostra).
No dík :). Měnil jsem to ve dne na cestě,bez možnosti změření a bez možnosti aby se mi někdo podíval,jestli svítí když jedu a zatáčim. Tak budu muset vylézt ven teď,když je tma a zkusit objet parkoviště,a když tak otočit koncovku. Ta tam totiž jde oběma způsoby.
 
Back
Top