• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Vzpěry kufru

M3grey

rodinný člen KLANu
2 077
Ahoj,
mám u svého HB od koupě problém se vzpěrama 5. dveří , prostě bych u nového auta nečekal, že budou fungovat jako 5 leté u kterékoliv jiné značky - tedy skoro nijak. A ani do té půlky do není moc presvědčivé. Většinou se zastaví v půlce a zbytek musím táhnout nahoru růčo.

Jak to máte vy? Reklamovat?
 
Nevím, jak to máš ty, ale já třeba na Corolle musel táhnout až do 3/4 aby to nespadlo, a až do horní polohy aby byl kufr plně otevřen. Stejně tak jsem musel být hodně opatrný a nechat tam jen 12-15cm při zavírání a pak jej pustit, aby to nebouchlo. Poté, co mi žena při jednom z parkování rozlomila křídlo o sloup to už šlo výrazně lépe, a cca od 1/2 už to nemělo tendenci padat dolů. Takže nevím jak to máš ty, ale já víko kufru tlačím až nahoru vždy a nijak divné mi to nepřijde a ani nikdy nepřišlo.
Ale je fakt, že třeba u služební Okty tam bylo takové splachovadlo a na něm se musel člověk skoro až zhoupnout, aby zavřel. Docela jsem s tím bojoval a nikdy nevěděl jak moc se do toho opřít. Ale člověk si zvykne na vše. Dej tomu ještě čas. ;)
 
Ahoj,
mám u svého HB od koupě problém se vzpěrama 5. dveří , prostě bych u nového auta nečekal, že budou fungovat jako 5 leté u kterékoliv jiné značky - tedy skoro nijak. A ani do té půlky do není moc presvědčivé. Většinou se zastaví v půlce a zbytek musím táhnout nahoru růčo.

Jak to máte vy? Reklamovat?
V zimě u všeho pojizdnýho co máme (nejenom Mazda a nejenom Japonec) to jde blbě. V létě po ohřátí plynových vzpěr to jde samo. Zároveň do toho počítám i vzpěry kapoty když potřebuju otevřít ještě než se ohřejí od tepla motoru
 
Kupoval jsem to cervenec/srpen 2018, docela dlouho byly 40ky. To by mohlo byt ohrate dostatecne? ;)
 
Kupoval jsem to cervenec/srpen 2018, docela dlouho byly 40ky. To by mohlo byt ohrate dostatecne? ;)
Píšu jak je na tom náš vozový park. Pokud se ti jejich funkce na tvém autě nezdá, tak buď reklamuj a nebo za cca 1000-2000Kč(dle výrobce) můžeš koupit oba nový a před barákem je během 30 vteřin vyměnit.
Případně není problém koupit plynový vzpěry s větší silou.
 
moje bývalá GH liftback po devíti letech i v zimě zvedala solidně. Vlastně si neuvědomuju, že bych pozoroval rozdíl zima/léto ....... a to vzpěry zvedaly větší hmotu/váhu, nežli u HB ...

u nového auta bych neváhal a oslovil nějaký solidní servis viz Zkušenosti se servisy s reklamací ;)
 
Mám to s těma vzpěrama podobně, moc se jim nechce a musím zvedat určitě tak do 3/4, aby se pak zvedli až nahoru... asi se taky při plánované lednové návštěvě servisu zeptám...
 
Tak mám vyměněno - ty nové už kufr zvedaj, ale dovedl bych si představit silnější teda.
 
Jj na záruku.
Mi to mame na služebácích a je to fajn, ale nevím jestli bych si za to priplácel treba desitku. Navic me vzdy chytaj osypky kdyz k tomu nekdo prijde, nevi to a zacne tim rumplovat rukou :D
 
Ty mame to ma S-Maxovi....tam jsou vrata jak od stodoly, to by se mi nechtelo otevirat ruco. Navic je to pecka...jdu s krabici s nakupem, kopnu pod naraznik a stodola se otevira...ver, ze je to k nezaplaceni! O to vic me to stve na 3ce, zvlaste v tomhle marastu, kdyz premyslim, do ktereho mensiho bordelu slozim veci, nez se mi povede otevrit kufr.
 
Na záruku?
Mám M3 BN 2018 a teď v zimě se 3/4 pomáhají ručně, ale v poloze nahoře drží (v létě ok).
Chtěl jsem je reklamovat, jelikož některé automobilky zvedají dobře i v zimě a přišla mi odpověď:
"vzpěry mají funkci držet víko kufru a ne ho otevírat. V zimním období nemá kapalina v tlumičích takovou sílu a tak se chová jinak než v létě"
 
Mam vzpery vymenene na zaruku v Car Star, ale je to stale viac-menej rovnake. Este po samotnej vymene mi bolo technikom povedane, ze to lepsie nebude, kedze som to porovnaval s vtedy novou M3.
 
Je zvláštní že v car star mi napsali vyjádření výše. To jest nechtějí je měnit. Že by uznavali podle nálady?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Vymena prebehla 14.2.2019. Kedze vymena tento problem v podstate neriesi, mozno casom zmenili vlastnost vzper z otvarania na drzanie a reklamacie zamietaju. Myslim, ze to nie je prvy krat, co viaceri zakaznici dostali z Car staru rozne odpovede. Je to len dalsi autorizak, zazraky od nich cakat netreba.
 
Back
Top