• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Vzpěry kufru

Tak pokud se to nezlepší tak to stejně nemá cenu. U kie mi je vyměnily a druhou zimu zase byli líné. Ale pak nasere když některá auta to zjevně otvírá hezky i v zimě.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
@Polsonside pokial si z prahy a chcel by si vidiet funkcnost po vymene (aj ked skoro 2 roky), kludne predvediem. Inak asi ostava iba moznost, ktoru spomenul Max a to pouzitie silnejsich vzper.
 
Tak jsem z Prahy. Vpodstate o nic extra nejde. Mě tedy teď aktuálně dojedou sami až od 3/4. To znamená k ramenum jim pomoct a posledních 15cm dají už sami.
Já spíše zvažuji natlakovani ale to některým zase v létě zbytečně litá až moc

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Jako prvni reseni bych zkusil vycistit a nanovo promazat panty (kazda vzpera nahore+dole, viko)... pozor nemazat WDckem, je to vic odmastovac, nez trvale mazivo. Maznul bych to asi nejakou ridsi vazelinou, ktera ma dobry parametry i v mrazu a horku, at to nezatuha v zime a netece v lete :)

Jinak ani po vymene za novy (na 3 BM i CX3, tenkrat na to snad byla i svolavacka, nebo to proste menili hned, jak to clovek rekl) to stejne o moc lepsi nebylo, neni to ze by clovek zmackl tlaciko a viko se samo zvedlo az nahoru.
 
Poslední úprava:
Ahoj, vytahuji vlákno nahoru, jelikož bych rád vyměnil taky vzpěry, které by měly větší sílu a nemusel bych kufru pomáhat i teď, když je teplo. Včera jsem zkoušel chod kufru na jiné stejné M3 (mladší kousek) a chodily lépe.
Našel jsem několik výrobců ve značném cenovém rozpětí, máte někdo osobní zkušenost s některou z nich? Kamoka, Stabilus, Magnet marelli, Monroe...
https://www.automobilovedily24.cz/search?keyword=BHN96261XA
 
Našel jsem několik výrobců ve značném cenovém rozpětí, máte někdo osobní zkušenost s některou z nich? Kamoka, Stabilus, Magnet marelli, Monroe...
No, hlavně je třeba nejprve určit, jakou mají mít sílu. Na mé M6 GL mi origo vzpěry chodí dobře v zimě i v létě (to jsou v druhé půlce chodu docela rychlé, ale bez problémů). Na přední kapotu jsem si kupoval sadu a sílu jsem neřešil, spolehl jsem se na dodavatele celé sady. Tam v zimě musím také zvedat asi do 2/3, ale nevadí. No a když jsem kupoval nábytkové vzpěry na kuchyňskou skříňku, tak samozřejmě první věc kromě rozměrů byla zjistit sílu - rozsahy v nabídce jsou obrovské. Potřeboval jsem celkem silné kvůli velké páce mechanismu dvířek, které byly o dost dražší než mainstream.
 
Na původních vzpěrách bývá vytištěná hodnota v N(ewtonech). Odhaduji, že to budou stovky N. A případně přidat 10 - 25 %, když ty původní nestačily. Ale pozor, nepřestřelit, aby se nemusely stahovat dolů velkou silou.
Pokud tam není, tak lze zkusit výpočet třeba zde.
 
Na původních vzpěrách bývá vytištěná hodnota v N(ewtonech). Odhaduji, že to budou stovky N. A případně přidat 10 - 25 %, když ty původní nestačily. Ale pozor, nepřestřelit, aby se nemusely stahovat dolů velkou silou.
Pokud tam není, tak lze zkusit výpočet třeba zde.
375N je uvedeno u těch Stabilusu a ty jsou i teď v autě, tak počítám, že je to prvovýroba co Mazda používá. Ale já nevím, jak fungovaly nové, proto si myslím, že těch 375 bude dostačující :) Jen najít hodnoty u těch alternativ případně. Každopádně dík za tip na ten kalkulátor.
 
375N je uvedeno u těch Stabilusu a ty jsou i teď v autě, tak počítám, že je to prvovýroba co Mazda používá. Ale já nevím, jak fungovaly nové, proto si myslím, že těch 375 bude dostačující :) Jen najít hodnoty u těch alternativ případně. Každopádně dík za tip na ten kalkulátor.
starší příspěvek, ale... Co jsi pořídil a jaká je zkušenost?
 
Back
Top