• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Zadné bezpečnostné pásy

Onicx

člen KLANu
42
Ahojte, zistil som že sa mi nenavíjajú zadne pásy na sedačkách. Mal už niekto takýto problém? Na STK to kontrolujú. Dá sa to nejak opraviť alebo vymeniť za druhý? Mam už dávno po záruke takže origo servis už nenavštevujem.
 
Bohužel častá závada u CX-3 viz například:
 
Já měl podobný problém u Miaty NB, někde jsem našel možnost ty pásy něčím nastříkat či natřít, už si to přesně nevybavuji zda sodou nebo mýdlo?
Bez záruky? Musíš vyzkoušet nebo prohledat net :confused:
 
Tohle bude jiný problém. U NC také stačilo pouze vyčistit/promazat, protože se navíjely pomalu kvůli nečistotám z častého používání a bylo nutné jim pomoci rukou. Ovšem zadní v CX se zaseknou a prostě nejdou.
 
Bohužel častá závada u CX-3 viz například:
Na mé cx3 taky vytahaký zadní pás. Opravit prý nejde. Jsou tam nějaké kuličky. Jen jestli by byl překřížený, tak to jo. Jinak jsem ho snad použil jen 100x a je v..... V Ostravě chtěli jen za pás 11200, v Dolním Benešově jsem zaplatil 5900kc i s montáží. Pro změnu se začíná kazit pravý zadní. Rok 2017.
 
Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte o možnosti opravy zadního pásu za řidičem někde v Praze. Také mi přestal navýjet :-( Origo servis ne, to bych se asi nedoplatila.
 
tak som to dnes rozobral a aj opravil. Mal som vyskočenú tu pružinu s toho bieleho kolieska, potom som to prevŕtal a poistil skrutkou aby to nevyskakovalo. Bol to boj tu pružinu tam navinúť naspäť ale podarilo sa. Najskôr to nechcelo navíjať ale potom pomohlo ešte WD40 strieknuť medzi tie ložiska a zatiaľ to funguje uvidím dokedy.

IMG_20220227_123936.jpg IMG_20220227_123946.jpg IMG_20220227_134723.jpg
 
Mazdar, jsme na tom stejně. Mazda 2 DJ pás se nenaviji. Budu volat do Mazdy kolik stojí origo plus výměna. Zatím jsem nic nenašel ?z druhovyroby... Rozdelaval to už někdo? Díky Tomek
 
Dobrý večer Mazďáci , mám dotaz týkající se bezpečnostních pásů za řidičem ,
poradí mi někdo jak závadu opravit?
 
tak som to dnes rozobral a aj opravil. Mal som vyskočenú tu pružinu s toho bieleho kolieska, potom som to prevŕtal a poistil skrutkou aby to nevyskakovalo. Bol to boj tu pružinu tam navinúť naspäť ale podarilo sa. Najskôr to nechcelo navíjať ale potom pomohlo ešte WD40 strieknuť medzi tie ložiska a zatiaľ to funguje uvidím dokedy.

Zobrazit přílohu 39235 Zobrazit přílohu 39236 Zobrazit přílohu 39237
vdaka za fotky boli pre mna uzitocne. Pocas 1 jazdy skoncili obidva zadne pasy na mojej CX3, spravil som to podla tvojich fotiek, vsetko funguje.
Samozrejme sa mi to nechcelo opravovat, ale co som obtelefonoval nejake 2ks CX3 na diely, obe mali tuto chybu.
 
Kur… proc neudelaj svolavacku ? Me se posra…. taky oba po zaruce mesic !!
 
Dobrý den všem.

vidím, že hodně majitelů Mazdy cx3 cx5 Mazda 3 Mazda 6 a další má stejný problém.
Zaseklé bezpečnostní pásy (výrobní vada mechanizmu)

Tak trochu chci pomoct z tímto problémem, ne chci dávat návody, jak si doma rozebrat bezpečnostní pás a provést nějakou opravu.

Za mě to je hazard, doma pokoutně rozebírat bezpečnostní pás bez jakékoliv zkušenosti.
Jde hlavně o bezpečnostní prvek, na kterém je závislý lidský život a tady není na pokusy prostor (ruleta) jestli bude tato oprava úspěšná nebo ne.

Existují lidi, kteří tento problém neřeší, jde o cenu ne o kvalitu ale... představa, že sedí na zadních sedadlech vaše dítě a mate takový (látaný) pás v autě trochu mrazí!!!

Opravdu z naší zkušenosti jsou smrtelné případy takových oprav nebo levných oprav zakoupených u překupníku někde z Polské stodoly.
To co vypadá pěkně a levně v tomto případě nemusí fungovat a následky jsou fatální.

Tady vám chci dát trochu informací, že existuje i Česká Firma, www.airbagy.com která se zabývá opravou Bezpečnostních pásu.

A tyto opravy provádíme od roku 2016.
Nefunkční mechanizmy vyměňujeme za nové !!! vyměňujeme poškozené pásoviny (STK) Natržené poškozené Pásy po havárii atd.
 
Dobrý den všem.

vidím, že hodně majitelů Mazdy cx3 cx5 Mazda 3 Mazda 6 a další má stejný problém.
Zaseklé bezpečnostní pásy (výrobní vada mechanizmu)

Tak trochu chci pomoct z tímto problémem, ne chci dávat návody, jak si doma rozebrat bezpečnostní pás a provést nějakou opravu.

Za mě to je hazard, doma pokoutně rozebírat bezpečnostní pás bez jakékoliv zkušenosti.
Jde hlavně o bezpečnostní prvek, na kterém je závislý lidský život a tady není na pokusy prostor (ruleta) jestli bude tato oprava úspěšná nebo ne.

Existují lidi, kteří tento problém neřeší, jde o cenu ne o kvalitu ale... představa, že sedí na zadních sedadlech vaše dítě a mate takový (látaný) pás v autě trochu mrazí!!!

Opravdu z naší zkušenosti jsou smrtelné případy takových oprav nebo levných oprav zakoupených u překupníku někde z Polské stodoly.
To co vypadá pěkně a levně v tomto případě nemusí fungovat a následky jsou fatální.

Tady vám chci dát trochu informací, že existuje i Česká Firma, www.airbagy.com která se zabývá opravou Bezpečnostních pásu.

A tyto opravy provádíme od roku 2016.
Nefunkční mechanizmy vyměňujeme za nové !!! vyměňujeme poškozené pásoviny (STK) Natržené poškozené Pásy po havárii atd.
No dobry ! Ty veme… to poser…. a ja si budu platit za jejich problem ! At stáhnou auta . Mam oba v haj…. Hlavne to je bodovany prestupek, kdyz neni vzadu pripoutane dite a jinak flastr, ze nejsem vzadu pripoutany ja. Hlavne, ze mam i/stop
 
Je to jeden z velkých problémů Mazdy, u mé CX-3 mám již vyměněné oba zadní, jeden v záruce, druhý za 10T. A Mazda nic, žádná stahovačka, prostě nic. Taky přístup k zákazníkům....
 
Back
Top