• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Zadné bezpečnostné pásy

Musíš vycvaknout nahoru to černé z toho žlutého konektoru 😉 a jasně že odmontovat ten šroub pod sedákem 😉
....... takže pás je konečně venku , moc díky za pomoc 👍........ člověk by neřek , že ta Mazda je taková puzzle skládačka ....... takže ještě jednou dík😀😉
 
Pravy zadny mi odisiel po 2 rokoch este pocas zaruky, lavy zadny pred cca mesiacom . Vymenili mi ho dnes zdarma v ramci programu GoodWill. Priznam sa, ze neviem presne o co ide, ale potesilo to.

IMG_3766.jpeg
 
Ahoj, takže aj u mňa oba zadné pásy úplne mŕtve bez navíjania... Zasraný inžinier, ktorý to takto pre CX-3 spackal... Súčiastky navíjača pásu ako na detskom autíčku.

Dnes som otvoril pravú stranu až po karosériu, a keďže sa mi nedarí pás odmontovať gola sadou vpravo kvôli málo priestoru na ťah, tak som sa rozhodol to robiť priamo v aute. Navinul som tú pružinu v navíjači naplno (foto č.2), ale nedarí sa mi to v tom stave zapichnúť naspäť na ten žltý čudlík vo vnútri... Skúšal som rôzne techniky, prevŕtal som ten stredný plast šróbom, aby bol fixovaný v strede, lebo inak tam pláve, ale aj tak sa mi to v poslednej fáze vždy uvoľní a samozrejme to potom nefunguje.

Ako ste to spravili?

P.S. skúsil som aj takú fintu - navinúť pás úplne po koniec, pružinu nechať voľnú, nasadiť navíjač, potom dať pás do pôvodnej polohy, ale potrebné pnutie to nevytvorilo...

WhatsApp Image 2023-08-17 at 13.57.46.jpeg WhatsApp Image 2023-08-17 at 13.58.18.jpeg
 
Tak navinul som to predtým opačne :yum. Teraz už to je naopak, ale po nasadení to navíja len tak-tak... Ako sa to dá našponovať ?

WhatsApp Image 2023-08-18 at 12.06.05.jpeg
 
Ahoj, taky mám čerstvě po výměně obou zadních pásů (prostřední OK). Odešly oba najednou, když se tam před koupí dávaly zimáky a celé pásy někdo vytáhl až do konce. Vyřešeno v rámci reklamace po koupi (přišlo se na to, až když se vyndaly zimáky a chtěl jsem pásy vrátit zpět...nikoho to nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát). Díky za toto vlákno, kde jsem našel informaci o tom, že to není úplná anomálie.
 
Měl jsem stejný problém. Přestal navíjet pravý zadní pás. Oprava byla provedena v servise Mazda Plzeň zdarma. Asi to berou jako výrobní vadu. Mám Mazdu rok výroby 2018.
 
Back
Top