• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Zadní diferenciál pro 4WD

TomT

rodinný člen KLANu
597
Zdravím,

chci se zeptat, jestli někdo neví kde by se dal sehnat zadní diferenciál pro CX-3 4WD. Hledal jsem na netu a ani za boha sem nic nenašel. Potřeboval bych ideálně použitý z jiného auta, protože nový stojí dardu a do auta co má naběháno přes 200 tisíc km a je 7,5 let staré to nedává smysl. V lednu si jedu pro nové auto a mazdu bych chtěl během příštího roku poslat do světa, ale netuším, jestli by to někdo koupil s vadným zadním diferákem. Proto bych to chtěl před případným prodejem nechat spravit.

Pokud by někdo o něčem věděl, tak to sem prosím napište (možná by mohl vědět @Max6 ).
 
Díky @shr3k . Na to polské allegro jsem se díval. Jsem si říkal, že jestli to někde má být, tak u Poláků, ale jak už jsi psal, tak jsou tam jen na diesel verze. Ale budu to v nějakém intervalu kontrolovat, jestli se tam náhodou něco neobjeví.
 
Bohužel. Teď o žádnym nevím. Co ti na něm odešlo ? Kdyby to byla ta viskózní spojka tak ta se dá sehnat nová za "normální" peníze.
 
@Max6
V servisu sem to měl pár dní, aby zjistili co to dělá. Řekli, že to vypadá na diferák. Měli ho i sundaný a rozdělaný. ale nenašli nic špatného a měnil se v tom i olej, ale dělá to i potom. Ono je taky možné, že to diferák nebude a bude to něco jiného, ale nemám to jak ověřit, bo já se v tom nevyznám a v servisu kde jezdím řekli že problém vidí právě v diferáku.

Jak jsem psal kdysi dávno v jiném vlákně, tak se to projevuje tak, že při velice nízké rychlosti a při točení volantem to začne bouchat někde v zadní části auta. Nebo to dělá i při rozjezdu do kopce a vytočení volantu do nějaké strany. Tzv. čím víc se volant vytočí, tím víc to bouchá. Ale při normální jízdě se to už neděje.
 
Back
Top