• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Zamezení mlžení oken

Moc tomu popravdě nerozumím.
Auto téměř nový. Uvnitř absolutní čisto a sucho. Filtr měním 2x ročně. Vnitřní cirkulaci nepoužívám. A stejně občas mám zamlzeny spodek čelního skla zevnitř ráno. Ještě mě napadá, že mám často výdechy nastavené na čelní sklo, tak jestli to nemůže ovlivnit mlžení při stojícím autě..

Samsung S22 256GB Tapatalk
To bude tím. Já když to taky tak v zimě nechám a venku je mráz, tak spodní část čelního skla mám zevnitř zmrzlou. Jak z toho sálá teplo a venku mrzne, tak to lehce namrzne.
 
No každopádně teď mám výdechy nastavené na nohy a v podvečer stav viz foto. Jen podotýkám že filtr je nový a v autě absolutní sucho. Fakt to nechápu.. 112c94f8e27a8659a5a57a563717ee59.jpg

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
@Polsonside Aby byly úplně uzavřený průduchy na čelní okno, tak by jsi musel dát foukání na obličej případně obličej-nohy.
Screenshot_20221009-221838~2.png

Zároveň ohledně kvality utěsnění/lepení čelního okna na spodní hraně u Mazdy bych byl trochu skeptický.

Materiály v autě můžou být suchý, ale vlhký vzduch z venku (vzdušná vlhkost) se do auta dostane naprosto bez problémů.
 
Poslední úprava:
To považuji za blbost. Utiram 2x do roka a vždy pak do sucha utěrkou. V každém autě jsem to tak dělal a každé auto nemlzilo..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak pokud víš, že máš v autě absolutní sucho a nejedná se o srážení vzdušné vlhkosti, tak tam asi chemicky reaguje kyslík s vodíkem a v jiných autech k tomu nedocházelo ;)
 
Polsonside, na 100% mlžení skel u tvého vozidla je způsobeno tím,že parkuješ v těsné blízkosti orné půdy.
 
Hranu pole mám od auta asi 3m.
Proc myslíš? Vyšší vlhkost?
To pole neobjel traktor asi 3 měsíce. Bylo zarostlé..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Stává se mi to též,když parkuji v práci u pole. Pokud stojím jinde,nemám s mlžením žádný problém. Jakmile je pole zorané,je mlžení daleko horší. V tom případě se po nastartování auta komplet všechny skla zamlží.
 
Ahoj mazďáci, mám letos Mazdu prvně a teď když přišlo sychravé počasí, tak se mi stále mlži čelní sklo, ať mám zapnutou klimatizaci, nebo ne, ať nastavím větrák na čelní sklo, nebo ne, pořád je lehce zamlžené. U starého Hyundaia jsem byl zvyklý, že po zapnutí klimatizace veškerá vlhkost zmizela během chvilky a používal jsem ji tedy automaticky celoročně. Mám cx3 a nemám vyhřívané čelní sklo. Nevíte jak toto řešit? Zda si třeba nenechat zkontrolovat klímu? Díky za tipy 😊
 
Ahoj mazďáci, mám letos Mazdu prvně a teď když přišlo sychravé počasí, tak se mi stále mlži čelní sklo, ať mám zapnutou klimatizaci, nebo ne, ať nastavím větrák na čelní sklo, nebo ne, pořád je lehce zamlžené. U starého Hyundaia jsem byl zvyklý, že po zapnutí klimatizace veškerá vlhkost zmizela během chvilky a používal jsem ji tedy automaticky celoročně. Mám cx3 a nemám vyhřívané čelní sklo. Nevíte jak toto řešit? Zda si třeba nenechat zkontrolovat klímu? Díky za tipy 😊
Vyměnit kabinový filtr, mně to pomohlo. Stojí pár stovek, nebo ho vytáhni a mrkni na něj jak vypadá. Můžeš zkusit takovou nouzovku, vysát ho a vyzkoušet. Od jara do podzimu je nejvíc prachu, pylu atd. co se v tom zachytí. Já měním filtry na jaře a před zimou.
 
Vyměnit kabinový filtr, mně to pomohlo. Stojí pár stovek, nebo ho vytáhni a mrkni na něj jak vypadá. Můžeš zkusit takovou nouzovku, vysát ho a vyzkoušet. Od jara do podzimu je nejvíc prachu, pylu atd. co se v tom zachytí. Já měním filtry na jaře a před zimou.
Zkusím, díky👌
 
Back
Top