• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Adaptivní tempomat - chyba

Nigfire

výkonný člen KLANu
111
Ahoj, mám celkem nově M6 a teď, když jsou rána sychravější a okna se ráno mlží, se mi docela často ráno stává, že auto hlásí chybu adaptivního tempomatu pro rychlosti menší než 30km/h. Je to normální? Okno bylo na autě měněno a nevím jestli to třeba nějak nezmastili v servisu a nemlží se to před senzorem víc než je obvyklé. Po výměně jsem senzory nenechával kalibrovat, protože všechno šlapalo jak mělo. Chyba po nějakém čase během jízdy sama zmizí (ale trvá to docela dlouho)
 
Je to kvůli zamlžení skla před senzorem. Chce to občas pustit klimatizaci aby vytáhla vlhkost z interiéru a taky aby se proběhl kompresor. V servisu říkali, že je to normální, že se bohužel to místo před senzorem špatně odvětrává a tudíž kondenzát mizí mnohem pomaleji než ze zbytku skla. Používání klimatizace to zlepší, ale neodstraní.
 
Úplně to samé občas nastává při jízdě proti silnému nízkému slunci. Stejně jako to zamlžení po ránu, ani tomuto se nedá moc předejít.
 
U 6ky s automatem funguje až do 0 km/h. Umí zastavovat a rozjíždět se v koloně. Samozřejmě nejnižší nastavitelná rychlost je 30 km/h.
 
Super, díky za odpovědi. Potřeboval jsem se jen ujistit jestli to dát servisovat, nebo jestli to je normal ?
 
Super, díky za odpovědi. Potřeboval jsem se jen ujistit jestli to dát servisovat, nebo jestli to je normal ?
Ahoj, mě spíš selhává přepínání dálková/potkávací, u tempomatu jsem to nepozoroval. Jestli chceš rychle odmlžit, zapni odmrazování čelního skla.
 
Back
Top