• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Benzín - výfuk duplex

Ako tak čítam tak moje 80% áno sa len potvrdilo na 100% :). Inak ako je to s homologizaciou a pod. Musí mať ten výfuk nejaký extra papier kvôli STK/EK alebo?
Keď ho potom nahodim budúci rok tak postnem svoju pevné verím že spokojnosť :D
 
Ako tak čítam tak moje 80% áno sa len potvrdilo na 100% :). Inak ako je to s homologizaciou a pod. Musí mať ten výfuk nejaký extra papier kvôli STK/EK alebo?
Keď ho potom nahodim budúci rok tak postnem svoju pevné verím že spokojnosť :D
Je to primo na typ auta, a na strankach vyrobce by se mel dat stahnout technicky list s homologaci, nebo si o nej napis.
Ja to mam treba na Bastuck primo vyrazeny na tlumici. Typ auta a e homologaci.
Tam si muzes o nej napsat za 25€, pokud ti ho prodejce k nemu neda.
 
Poslední úprava:
Zdravím Vás
Prosím dajte sem link na výfuky komplet odkiaľ ste kupovali rozhodujem sa medzi
1- polostrow najlacnejšia varianta len neviem koľko vydrží
2- ulter sport neviem aká je presne cenovka
3- fox používaný 1rok za 350 euro
Čo je lepšie fox či ulter sport ? zvukovo?
 
Tie sportove bubu vsetky +/- rovnake, nebude to privela hlucne, ked to ma homologaciu. Pozri na YT videa mazda 6 Fox exhaust a Ulter. Nieco tam bude. A pak tu v sekci auta nasich clenu ma Fox MAN a Ulter ma no_hits.
Nad tym Foxom na SK uz vahate dvaja, tak uz ho niekto kupte😁 Je to dobra cena, ked novy je za 800+. Ked sa ti to nebude pacit, vzdy ho predas.
 
Já Ulter (duplex) kupoval za cca 7800 na ultersport.cz, jednání s prodejcem bylo supr, na vše odpověděl, má na nerezové destičce vypalenou homologaci + je k tomu TÜV certifikát, bohužel ten eshop už nefunguje.

Ulter jsem kupoval jako náhradu origa kterej byl nedostupnej a nesmyslně drahej. Polmo je sice levný ale už na fotkách bylo vidět že má užší trubky, přiškrcený ohyby a to jsem nechtěl. Fox mě přišel příliš drahej a po tom co jsem ohledně zkušeností s ním chvili pátral, jsem to zavrhnul.
Na Ulter jsem použil 3 vrstvy černé keramické barvy na kamna a kotle. Sice to šlo pak blbě svářet i po broušení flexou a musel se trochu dopasovat, ale výfuk je po 2,5 roce /55tkm pořád ok a zvukově decentní.
 
Nad tym Foxom na SK uz vahate dvaja, tak uz ho niekto kupte😁 Je to dobra cena, ked novy je za 800+. Ked sa ti to nebude pacit, vzdy ho predas.
Já už koupil, na MX-5, před týdnem :) , ale dorazí až začátkem ledna :confused:. Nakonec rozhodla na rozdíl od např. Borly nebo Good-win hlavně ta homologace. Přeci jen bydlím kousek od německých hranic a abych se bál jet s autem do Německa by bylo dost omezující.
 
Zobrazit přílohu 33199konecne uz mam mazdu v rukak po 4 mesiacoch cakania a dotahovania:blush: pomolmo nahodeny
Ahoj, jak je na tom výfuk po třech letech? V průběhu tohoto roku mě čeká taktéž výměna. Do sportovního výfuku se mi moc nechce, na blbnutí mám GG s Foxem, u GH bych rád pokračoval ve filozofii tiché, spolehlivé auto na delší trasy :D s GH jezdí většinu času manželka a ta do sportovního výfuku taky jít moc nechce, s GG taky nejezdí nijak s oblibou. Každopádně, když se dívám na ceny Bosalu, to už můžu vzít opravdu ten Ulter za 10...
Ve vláknu se opakovaně řeší životnost a byly tady i obavy ze zaškrcení a případné ztráty výkonu. Pozorovals něco takového?
 
Každopádně, když se dívám na ceny Bosalu, to už můžu vzít opravdu ten Ulter za 10...
Ve vláknu se opakovaně řeší životnost a byly tady i obavy ze zaškrcení a případné ztráty výkonu. Pozorovals něco takového?
Mrkni jeste na MTS jestli je dostupny na tvuj model. Ten vydrzi dlouho a neni sportovni.
 
Měl jsem teď možnost poslechnout 2.5 GH s Foxem bez upravrnýho sání a to auto zní jak vysavač. Takže fox je decntnejsi než Ulter ale až nepříjemně. Jsem rád že jsem šel do Ultera, kterej tak nějak adekvátně zní k té 2.5 a přitom neruší
 
Zdravím, řešil jste někdo náhradu tepelného štítu nad tlumičem výfuku? Konkrétně nad levým tlumičem (duplex). Urval se mi z auta a je nepoužitelný. Nový koupit nejde, na vrakáči to vyhazují, jen v Mazdě by ho dokázali sehnat, ale je to za 7500Kč a čekačka 2měsíce. Viděl jsem různé lepící fólie, ale měl bych strach aby to pod tím nezačalo kvést. Pak mě napadlo koupit hliníkový plech, pozohýbat, nakrájet podle starého a přidělat, sice by to nesplnilo plnohodnotně tu funkci, ale alespoň by se mezi tlumičem a kastlí udělala přepážka. Díky za názory.
 
Zdravím, řešil jste někdo náhradu tepelného štítu nad tlumičem výfuku? Konkrétně nad levým tlumičem (duplex). Urval se mi z auta a je nepoužitelný. Nový koupit nejde, na vrakáči to vyhazují, jen v Mazdě by ho dokázali sehnat, ale je to za 7500Kč a čekačka 2měsíce. Viděl jsem různé lepící fólie, ale měl bych strach aby to pod tím nezačalo kvést. Pak mě napadlo koupit hliníkový plech, pozohýbat, nakrájet podle starého a přidělat, sice by to nesplnilo plnohodnotně tu funkci, ale alespoň by se mezi tlumičem a kastlí udělala přepážka. Díky za názory
ahoj tu je tepelny stit ale hrubka bude asi polovicna ala china https://www.aliexpress.com/item/1005006076447507.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.8086yijKyijKF8&algo_pvid=3ff9ea0f-0ac8-4ae6-a0cf-4de813f57d73&algo_exp_id=3ff9ea0f-0ac8-4ae6-a0cf-4de813f57d73-1&pdp_npi=4@dis!EUR!7.64!7.64!!!58.64!58.64!@2103297517111111794156301eb706!12000035618638858!sea!SK!1901764235!&curPageLogUid=grPHlHCjRp8w&utparam-url=scene:search|query_from:
 
Poslední úprava:
Divam se teda na liftback, ale cena v ČR bez slev cca 7600, z japonska cca 3000 +clo + DPH (odhadem celkem 4000)
 
Ja bych to naohybal z hlinikoveho plechu a mas to uz naporad. Koupis ruzne tloustky i rozmery v hobbymarketu.
 
Taky to tak asi vidím, dělám ve strojařině a mám možnost odběru nějakého materiálu i různých nářadí, tak hodně uvažuji o tom že seženu 0.6mm al plech a pozohýbám to zrcadlově k tomu pravému co tam ještě drží. Díky za názory
 
Natočil jsem UlterSport po 2 letech a 60tkm... Na videu je výfuk hlasitější než ve skutečnosti, a provokativně bublá
 
Back
Top