• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Bliká kontrolka DPF u 2.2 MZR-CD

seifi

nový člen
5
Zdravím,

byl jsem už ve 2 servisech a nikde mi nebyli schopni pomoct. Pár měsíců zpátky se mi rozblikala kontrolka DPF, načež jsem nechal vyměnit olej a vynulovat. Kontrolka zmizela a vše bylo OK. Po necelém měsíci se kontrolka zase rozblikala, takže jsem jel několik jízd (dohromady cca 550km), abych DPF regeneroval. Bohužel se tak nestalo, takže jsem filtr poslal na vyčištění. Filtr mi vyčistili, prý nebyl zas tak zanešený, ale na diagnostice jim to stále házelo chyby- ze začátku problém se vstřikováním, po vyčištění filtru něco s čidly na vačkové a klikové hřídeli. Bylo mi řečeno, že netuší, co s tím. Mazda byla na několika diagnostikách (jak bosch, tak jakási novinka z roku 2020), pokaždé to ukazovalo nesmyslné závady.

Před chvílí jsem si auto dovezl ze servisu. Zastavil, po chvíli znova nastartoval a DPF nebliká. Avšak předpokládám, že závada zůstává.

Má otázka zní, měl někdo podobný problém? Popřípadě jak jste to řešili, nebo o jakou závadu se ve vašem případě jednalo?

Předem díky za odpovědi a dobrej dolet:D
 
po vyčištění filtru něco s čidly na vačkové a klikové hřídeli. Bylo mi řečeno, že netuší, co s tím.
Vytažený řetěz. Co je to prosím tě za servisy, že si neumí sehnat informace o DTC chybách? Zbytečně čištěný filtr.
 
Vytažený řetěz. Co je to prosím tě za servisy, že si neumí sehnat informace o DTC chybách? Zbytečně čištěný filtr.
Nechal jsem si poslat kód chyby z diagnostiky a opravdu by mi to sedělo na ten řetěz. Neznalost servisů to samozřejmě neomlouvá, ale nechápu že se u Mazdy při tomhle typu závad/upozornění rozsvítí kontrolka DPF a ne klasicky kontrolka motoru.

Každopádně díky za odpověď.?
 
nechápu že se u Mazdy při tomhle typu závad/upozornění rozsvítí kontrolka DPF a ne klasicky kontrolka motoru.
Protože to není chyba, která by znemožnila další jízdu. Stejně, jako když se rozsvítí kontrolka DPF při přicpaném filtru, který potřebuje vyvenčit. Spíš já nechápu, který to automechanik je tak natvrdlý. :D Každopádně měnit řetěz bych mu raději nenechával.
 
Protože to není chyba, která by znemožnila další jízdu. Stejně, jako když se rozsvítí kontrolka DPF při přicpaném filtru, který potřebuje vyvenčit. Spíš já nechápu, který to automechanik je tak natvrdlý. :D Každopádně měnit řetěz bych mu raději nenechával.
To je pravda, moje chyba. Rozvody jsem chtěl nechat udělat v autorizáku. Ale na jiném fóru jsem četl, že v autorizovaném servise vyměnili "jen to nejnutnější" za 27, 000. Čekal bych, že za tu cenu to musí být "vymazlený" včetně nových palivových trubek atd.? Každopádně jsem se poučil a beru to pozitivně, alespoň mám jistotu, že DPF mám čistý?
 
Ahoj, po delší odmlce se opět hlásím.

Pro ostatní, kdo by měl stejný problém jako jsem měl já. Opravdu to byly rozvody, nechal jsem je dělat v AMH Olomouc. Chtěl bych vyzdvihnout přístup v servisu, jsou opravdu moc vstřícní, vyjdou vhod s termínem, profesionální přístup. Mazda jede o dost lépe než předtím. Cena 23 400 korun za rozvodovou sadu a práci.

Děkuji Shr3kovi za pomoc a dobrý dolet všem.
 
Back
Top