• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Blika kontrolka DPF

orik007

nový člen
17
Ahoj

Zacla mi blikat kontrolka DPF (i presto, ze DPF nemam, od Kubajse poctive vyndany).
Nacet sem, ze to nejspise bude tim, ze pri vymene oleje mi technik nevyresetoval pocitadlo.

Muzu si to nak vyresetovat sam? Nebo musim zajet do original servisu?

Diky
 
Zdravim, Vcera na mojej mazde zacal blikat DPF filter - co by nebolo nic nezvycajne no ja tam ziadne DPFko nemam uz 2 rok. Neviete co to moze byt ? Auto ide normalne nepocitujem ziadne zmeny ani zvysenu spotrebu. Neviete pripadne o nejakej diagnostike v Prahe ?

edit Vitus: sloučeno, již tu máme naprosto stejné existující téma...
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj,jak jsi na tom s vymenou oleje? Na 99%chce vymenit,nebo provest reset servisniho intervalu(jestli jsi menil nedavno a neprovedli ho v servise)
 
Ahoj,
Olej som menil v lete,ale bol som v neautorizovanom servise tak podla mna asi ten interval neresetovali. Je pravda ze som od tej doby dost najazdil - dam ho urcite vymenit a skusim ten reset intervalu.
 
Predepsany interval vymeny je 20tis km-to se rozblika kontrolka. Takze si spocitej kolik jsi najezdil od posledni fyzicke vymeny,aby jsi ho nemenil zbytecne.
 
Ide prave o to ze mam nanho nabehane len okolo 8000 km - vacsinov ho menim 10-15.000 km preto my to bolo divne,ale zas na druhej strane to mozno bude len tym intervalom.
 
Poslední úprava:
No, ale interval je 20000 km, takže pokud si jej měnil po cca 15000 km, tak auto má interval 20000 +-10% cca, takže intervalu bylo docíleno a začalo to blikat.
 
image.jpeg Dobry den, zacala mi po vymene oleje blikat DPF a svitit ESP a kontrolka motoru. Byl jsem na regeneraci v servisu, ale vydrzleto to pár dnů. Po chvilce to zaclo svitit znovu. Byl jsem se i projet neco kolem 60 km a drzel se mezi 2000 - 2500 otacek, ale stejne to zaclo po par dnech sviti. Prosim o radu, bud manualne vycistit a nebo uplne odstranit. A dalsi otazka, kdyz si to necham odstranit, projdu emisema na technicke? Dekuji za odpovedi!
 
Pokud je to nevratné (míra zaplnění nespalitelným popelem se pozná na diagnostice), IMO při té kilometráži je čas udělat DPF pápá a pogratulovat mu, že se dlouho držel. Nač to manuálně odstraňovat a neprojít pak na STK, když druhovýroba přijde na nějakých osm tisíc?
 
Máš nějakou konkrétní zkušenost s druhovýrobou DPF? Ještě jsem neslyšel o nikom že ji má....
Chválabohu jsem ji zatím nepotřeboval, ale pokud bych musel investovat, definitivně bych kupoval osvědčenou druhovýrobu výfuků jako Bosal nebo Walker, definitivně ne Starline. :D Bosal výfuky jsem kupoval, když jsem míval ojetiny a kvalita byla přiměřená.
 
Jsou i jiný možnosti jak řešit zanesený DPF a to ho vyčistit :) ja v tomhle pracuju takže není problém a já víc vysvětlím či povím.
 
Tak jsme ho napichli na pocitac a zjistilo to 23 gramu a to uz je docela dost. Auto jsem koupil pred tydnem v bazaru. Tak mechanik z mazdy mi to 4x zregeneroval (pri jednom vypaleni se vypali max 6 gramu) tak uvidime jak to bude fungovat
 
Tak fajn, jak píšu nahoře, záleží na tom, kolik je tam popela, který už se nedá nijak spálit ani odstranit bez poškození aktivní cerové vrstvy. Čisté saze shoří vždycky, horší je to s jinými složkami (zpravidla oxidy kovů).
 
Jsou i jiný možnosti jak řešit zanesený DPF a to ho vyčistit :) ja v tomhle pracuju takže není problém a já víc vysvětlím či povím.
Prosím tě, dneska při jízdě se mi rozblikala kontrolka DPF, svítidla kontrolka prokluzu a motoru. Potřeboval bych poradit jak vyčistit DPF, na upřesnění uvádím, že se to stalo po vyčištění EGR ventilů.
 
ma FL mazda 6 2.0 diesel combi s dpf prosla nyni vymenou motoru turba vstriku a mnoho jineho avsak hned po oprave stale blika kontrolka dpf,smyk a motor ...dpf je fungl nove mtor taktez , diagnostika ukazuje neznamou chybu, co by to mohlo byt? prosiiiiim poradte

edit Vitus: sloučeno do existujícího tématu ...
 
Poslední úprava moderátorem:
Pánové tot same se ukazuje mne ale ja mam komplet novy motor turbo a dokonce i filtr pevnych castic po nahozeni veskerych techto dilu mi blika to same takze problem musi byt jeste nekde jinde? diagnostika ukazuje dve nezname chyby ,diagnostika delana primo v mazde...
 
Back
Top