• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Bouchání zadní nápravy - brzdový kotouč

Tomáš Bubík

nový člen
22
Ahoj,
Mazda 3 BK 2.0
začalo mi něco bouchat na zadní nápravě. Nedávno mi dělali zadní brzdy, kotouče a desky. Když jsem sundal kolo, kotouč je nějak ( nevím jak ) přidělaný na náboj, v kotouči jsou otvory, kterými prochází šrouby náboje. Ten kotouč se mi na náboji v rámci vůle mezi šroubem a otvorem protáčí. Je to OK ?
 
Ahoj, četl jsem ve Světě notorů v článku o jiném autě (nebo obecně o autech, už si nevzpomínám), že je to OK. Vysvětlení bylo následující: při dotažení kola správným momentem tam kotouč drží třením a šrouby se nenamáhají na střih. Ale ten článek už se mi nechce hledat. Možná to bylo něco o správné domácí výměně letních kol za zimní. V tom případě by to vyšlo na podzim 2019.
 
Ahoj, četl jsem ve Světě notorů v článku o jiném autě (nebo obecně o autech, už si nevzpomínám), že je to OK. Vysvětlení bylo následující: při dotažení kola správným momentem tam kotouč drží třením a šrouby se nenamáhají na střih. Ale ten článek už se mi nechce hledat. Možná to bylo něco o správné domácí výměně letních kol za zimní. V tom případě by to vyšlo na podzim 2019.
Jj, je to tak, nicméně problém byl vyřešen, jednalo se o velmi "vážnou" závadu, byla uvolněná tepelná izolace výfuku a ta tam mlátila. Oprava za stovku. Někdy auto dokáže vyděsit a je to přitom taková blbost :)
Jinak se omluvám že mám příspěvek v jiné kategorii, má to být v Bk.
 
Back
Top