• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Brzdový kit

Martin Pospa

člen KLANu
18
Ahojte, zkousel/udelal uz nekdo upgrade brzd na Wilwood nebo Brembo na KF. Moc info jsem nenasel ani na netu. Zajimalo by me jestli a jak je to proveditelne a jestli to dava smysl.
 
Kup si z Mazda CX9 (2G) predne brzdove stremene dvojpiest a k tomu aj kotuce 320mm. Bude to plug&play riesenie a vyriesi to vsetky problemy.
 
Diky moc. Pokud by to zlepsilo brzdny ucinek/pocit z brzdeni, tak to vypada, jako velmi zajimava a levnejsi alternativa. Bylo by mozne zjistit cislo dilu?
 
TKY8-33-98ZA , TKY8-33-99ZA (СХ-9TC, CX5-KF 2.5turbo/2.2diesel) Brzdove stremene
TK7833251B 320mm (СХ-9TC, CX5-KF 2.5turbo/2.2diesel) Kotuce
 
Pokud by někdo chtěl, mám tu jedny krásný originální dvoupístky i s úchytem destiček (ten je alfa-omega sehnat) na předek pro CX5 2.5 Turbo :) Ale jsou ve stavu v podstatě novém, takže nejsou za vrakáčovou cenu.
Samozřejmě pasují na BM/BN/GJ/GL. :)
 
Pokud by někdo chtěl, mám tu jedny krásný originální dvoupístky i s úchytem destiček (ten je alfa-omega sehnat) na předek pro CX5 2.5 Turbo :) Ale jsou ve stavu v podstatě novém, takže nejsou za vrakáčovou cenu.
Samozřejmě pasují na BM/BN/GJ/GL. :)

Ahoj,
Ja by som mal záujem. Máš ktorú stranu?
 
Tak asi prodáno (to bylo rychlý).
Pokusím se sehnat další, ale sehnat nějaký pěkný a hlavně i s úchytem je trochu problém.
 
Max6: Myslím si, že o tie originální dvoupístky i s úchytem destiček z CX-5 KF turbo bude určite veľký záujem, zvlášť ak pasujú bez potreby nejakých neorigo úprav...tiež by som ich rád vymenil za doterajšie jednopiestikové... Vieš dať nejaký obrázok alebo link ako vyzerajú? A skutočne pasujú bez problémov ako keby "plug and play" ? :) A kotúče zostávajú pôvodné ako má CX-5 KF (EÚ) bez turba??
 
Max6: Myslím si, že o tie originální dvoupístky i s úchytem destiček z CX-5 KF turbo bude určite veľký záujem, zvlášť ak pasujú bez potreby nejakých neorigo úprav...tiež by som ich rád vymenil za doterajšie jednopiestikové... Vieš dať nejaký obrázok alebo link ako vyzerajú? A skutočne pasujú bez problémov ako keby "plug and play" ? :) A kotúče zostávajú pôvodné ako má CX-5 KF (EÚ) bez turba??

da8d34bc822f3a369268b86c1ade6946.jpg
523099ba09904c4ef82a8395c8d86a4b.jpg


Takto to vyzerá na trojke.
Origio kotúč na trojke bol 295mm, cx9 ma 320mm, cx5 tuším že ma okolo 297mm
Všetko ostatne to iste
 
Dnes jsem s mechanikem na mou 3 BN jen zkušebně nasadil třmeny (původní kotouče a destičky jako nové) sedící i na CX-9 TC (nebo CX- KF). Nebyl jsem si jistý rozličným označením Amerika vs Evropa, momentálně jsou u nás nedostupné, proto jsem hledal kde to šlo a víceméně zariskoval. A můžu všechny ubezpečit, že rozličné značení dílů je fakt hledačka, uf. Takže kdo chce ušetřit a koupit, řekl bych kvalitní brzdový třmen, doporučuji Amazon.com nebo Ebay. V Mazdě chtěli kolem desítky za jeden třmen. Na Amazonu za obě strany 127 dolarů. Mazec co? Samozřejmě plus doprava a clo. Celkem asi 5.500Kč. Ale vzhledem ke kvalitě dílů je to super.
TKY8-33-98ZA , TKY8-33-99ZA se shodují s označením 141.45131, 141.45132 (někde i bez teček).
Amazon
Pravý třmen
Levý třmen

Kdyby někdo našel nějakou převodní tabulku na díly Evropa vs Amerika, to by bylo terno chlapi.

1000008328.jpg 1000008329.jpg 1000008330.jpg
 
Back
Top