• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Brzdový kit

Dnes jsem s mechanikem na mou 3 BN jen zkušebně nasadil třmeny (původní kotouče a destičky jako nové) sedící i na CX-9 TC (nebo CX- KF). Nebyl jsem si jistý rozličným označením Amerika vs Evropa, momentálně jsou u nás nedostupné, proto jsem hledal kde to šlo a víceméně zariskoval. A můžu všechny ubezpečit, že rozličné značení dílů je fakt hledačka, uf. Takže kdo chce ušetřit a koupit, řekl bych kvalitní brzdový třmen, doporučuji Amazon.com nebo Ebay. V Mazdě chtěli kolem desítky za jeden třmen. Na Amazonu za obě strany 127 dolarů. Mazec co? Samozřejmě plus doprava a clo. Celkem asi 5.500Kč. Ale vzhledem ke kvalitě dílů je to super.
TKY8-33-98ZA , TKY8-33-99ZA se shodují s označením 141.45131, 141.45132 (někde i bez teček).
Amazon
Pravý třmen
Levý třmen

Kdyby někdo našel nějakou převodní tabulku na díly Evropa vs Amerika, to by bylo terno chlapi.

Zobrazit přílohu 49775 Zobrazit přílohu 49776 Zobrazit přílohu 49777

Zaujímavé či to sedí bolt on aj na BP trojku.
CX5 a trojka BM,BN to viem, to je už dávno odskúšané
 
Na ty levný třmeny z Amazonu (jsou i na eBay) pozor. Jsou to nějaký vyrobky z číny (nepodařilo se mi ani dohledat výrobce). Sice nemám konkrétní zkušenost s těmahle "čínama", ale mám zkušenost s obyčejnýma předníma třmenama z "číny" na GH co mi jednou človíček přivezl a byly to totální shity. Když opomenu, že jeden třmen byl jako výlitek křivej, takže se ani nenamontoval, tak ten druhej "rovnej" po pár měsících vyžadoval kompletní repas a i tak začal po chvíli znovu protejkat okolo pístku. O samotnym materiálu bych taky pochyboval, protože když jsem tehdy ten křivej třmen vyměnil za třmen od TRW, tak i váhově tam byl rozdíl (čínskej byl lehčí).
Chápu že ta cena je ultra lákavá, ale je lepší vědět, že to nemusí být to pravý ořechový a s touhle variantou počítat, že ---může--- být problém. Nový třmeny stojej nesmysl, ale za mě bych se spíš poohlížel po originálních použitejch (auto nesmí být bouraný na předek) a zrepasoval si je nebo rovnou koupil zrepasovaný originály.
Taky jsem chtěl tyhle čínský CX9 TC / CX5 Turbo třmeny koupit, ale raději jsem dal od toho ruce pryč a nakonec vzal originály - byť by to byl hodně luxusní kšeft s těma čínama.
 
Poslední úprava:
Na ty levný třmeny z Amazonu (jsou i na eBay) pozor. Jsou to nějaký vyrobky z číny (nepodařilo se mi ani dohledat výrobce). Sice nemám konkrétní zkušenost s těmahle "čínama", ale mám zkušenost s obyčejnýma předníma třmenama z "číny" na GH co mi jednou človíček přivezl a byly to totální shity. Když opomenu, že jeden třmen byl jako výlitek křivej, takže se ani nenamontoval, tak ten druhej "rovnej" po pár měsících vyžadoval kompletní repas a i tak začal po chvíli znovu protejkat okolo pístku. O samotnym materiálu bych taky pochyboval, protože když jsem tehdy ten křivej třmen vyměnil za třmen od TRW, tak i váhově tam byl rozdíl (čínskej byl lehčí).
Chápu že ta cena je ultra lákavá, ale je lepší vědět, že to nemusí být to pravý ořechový a s touhle variantou počítat. Nový třmeny stojej nesmysl, ale za mě bych se spíš poohlížel po originálních použitejch (auto nesmí být bouraný na předek) a zrepasoval si je nebo rovnou koupil zrepasovaný originály.
Taky jsem chtěl tyhle CX9/CX5 Turbo koupit, ale raději jsem dal od toho ruce pryč - byť by to byl hodně luxusní kšeft.
Mechanik mi řekl, že jsou v pohodě. A i podle váhy, docela dost těžký. Notabene co se dneska nedělá v Číně :D
Tady je odkaz na výrobce A-Premium. Někdy na jaře před létem nasadím a pak budu zpětně referovat. Vím, že to byl risk. Ale proč to nezkusit a případně nepomoct :)
 
To je dobře že jsis je nechal zkontrolovat, ale jen tě uklidním že A-Premium není jejich výrobce, ale jen si je stahuje z číny od noname výrobce (A-Premium je jen přeprodejce - asi jako u nás Starline). Když budeš hledat, tak takových "výrobců" konkrétně na tyhle třmeny najdeš víc a když budeš pátrat ještě víc, tak se dostaneš až k výrobci "unbranded".
Souhlasím, že dneska se v číně dělá v podstatě všechno, i originální jednopístkový brzdový třmeny na nový mazdy na sobě mají nápis Made in China, ale rozdíl je, že jeden to dělá podle nějakých norem/zadání/kontroly kvality a druhej jen kopíruje a dělá to "aby to bylo co nejlevnější".
Opravdu tu nechci nikomu nic hanit ani nikoho odrazovat od koupě a pokud by se jedalo o nějakou neškodnou věc, tak bych to ani nekomentoval, ale jelikož se jedná o bezpečnostní prvek asi tý nejvyšší důležitosti, tak bych byl rád, kdyby se lidi před koupí a vidinou hodně ušetřených peněz nad tím aspoň na chvíli pozastavili a zamysleli než kliknou na "Buy it now".
 
Poslední úprava:
To je dobře že jsis je nechal zkontrolovat, ale jen tě uklidním že A-Premium není jejich výrobce, ale jen si je stahuje z číny od noname výrobce (A-Premium je jen přeprodejce - asi jako u nás Starline). Když budeš hledat, tak takových "výrobců" konkrétně na tyhle třmeny najdeš víc a když budeš pátrat ještě víc, tak se dostaneš až k výrobci "unbranded".
Souhlasím, že dneska se v číně dělá v podstatě všechno, i originální jednopístkový brzdový třmeny na nový mazdy na sobě mají nápis Made in China, ale rozdíl je, že jeden to dělá podle nějakých norem/zadání/kontroly kvality a druhej jen kopíruje a dělá to "aby to bylo co nejlevnější".
Opravdu tu nechci nikomu nic hanit ani nikoho odrazovat od koupě a pokud by se jedalo o nějakou neškodnou věc, tak bych to ani nekomentoval, ale jelikož se jedná o bezpečnostní prvek asi tý nejvyšší důležitosti, tak bych byl rád, kdyby se lidi před koupí a vidinou hodně ušetřených peněz nad tím aspoň na chvíli pozastavili a zamysleli než kliknou na "Buy it now".
To nebylo jen kliknutí. Fakt to byla docela dlouhá doba než jsem si to koupil. Primárně jsem měl spíš radost z číselnýho označení. Říkám, že vyzkouším a uvidím. Určitě nechci tvrdošíjně někomu nutit co jsem ještě nezkusil přímo fyzicky ve spojení s delším časovým testem. Nejhůř namontuji zpátky původní mazďáckej třmen. Mám černý řemeslo, jsem motorář (např. vstřikovací čerpadla kdysi) a uvědomuji si, že je to otázka bezpečnosti. A zatím co jsem si koupil z Amazonu bylo v pohodě, tím se nechci konejšit. I origo díly Mazda je v USA levná, kolem 100 dolarů za jeden třmen. V Evropě je vše nepatřičně napálený. Kdyby byly ochotný z Mazdy v USA poslat, nebral bych Amazon. Psal jsem jim na několik webů (cca pět nebo šest) a žádnej ofiko Mazďáckej prodejce neposílá do Evropy. U mě to byl fakt běh na dlouhou trať.
 
Věř mi, že já nad těma čínama přemýšlel a hledal o nich informace taky nějaký týden a byť jsem mohl vydělávat opravdu veliký penízky prodejem těhle třmenů, tak jsem nakonec vzal origo, protože i kdyby z várky 10,20 nebo třeba 50 třmenů byl jen jeden vadnej, já to při montáži přehlídnoul a kvůli němu se mi někdo zabil v autě, tak já bych prostě klidný spaní neměl.

Do ČR z USA ti originální díly klidně pošle TascaParts: https://www.tascaparts.com/v-2019-mazda-cx-9--grand-touring--2-5l-l4-gas/brakes--brake-components
 
Pořád za jeden dát 200 dolarů je super. Když už je mám, zkusím a uvidím. Možná k tomu namontuju ukazatel tlaku, stejně ho chci na olej.
Od nich jsem kupoval kryty kotoučů, mají obchod i na Ebay. Ale to už jsem měl třmeny.
 
S tymito dvojpiestikovymi brzdami (320mm) mam zle skusenosti. Original Mazda brzdy na 2.2D .Auto kvoli prednym brzdam 3-krat v servise (Wien, Bratislava, B Bystrica) . Strmen na pravej strane vymeneny na lavej strane iba cisteny. Vcera pri jazde znovu klepanie, trasenie celym autom. Kotuc poriadne horuci. Rozhodol som sa, ze to nedam do autorizaku. Dnes som to rozobral - jeden piestik som zatlacil uplne lahko, druhy iba pripravkom ( protiprachova manzeta nebola spravne zalozena).
Inak auto nedavno kvoli tomu odtiahnute do servisu v Bratislave. Tu bolo “opravene”.
Chcem kupit komplet piestiky s gumovymi tesneniami a urobim si to sam. Poradite kde by som toto kupil ?

IMG_7306.jpeg
 
Caute,
Budem mat sadu origio použitých bŕzd vo výbornom stave z Mazda CX9 začiatkom marca na predaj.
Keby niekto mal záujem, tak sa ozvite.9ded4fe0568ca4ded246f06b36715fae.jpg
 
Dnes som vymenil cely brzdovy strmen (na 320mm kotuci). Kupil som Febi 182048.
Povodny original Mazda ma pridrety 1 piestik. Nesiel von pomocou 6 bar vzduchu.

IMG_7393.jpeg
 
Iba samotny strmen. Uchyty dosticiek som na nasich eshopoch nikde nenasiel.
Oj, to je obrovská škoda, protože to by pak úplně změnilo dostupnost těhle dílů pro upgrade. Jak jsem viděl tvojí fotku, tak mi přišel takovej hezkej novej, tak jsem se zeptal.
 
Back
Top