• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Chyba P0303

Pípa.cz

nový člen
8
Dobré poledne. Přes OBDII jsem zjistil kód chyby P0303 - Engine Cylinder 4 is Misfiring.
Zkoušel jsem prohodit svíčky, dokonce jsem je vyměnil, prohodil jsem i cívky a chyba stále přetrvává. Lambda je taky OK. Akorát mi stoupla spotřeba benzinu. A jsem tak nějak v koncích.
Screenshot_20210121-104224.png
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj,u 2.3turbo pokud to není svíčkou/cívkou tak se zaměř na vstřikovač paliva - obzvlášť jestli šetříš a používáš obyčejný natural 95 (ten tyhle vstřikovače posílá do věčných lovišť docela často)
 
Je to jednoduchý. Nezapálení směsi na jednom konkrétním válci může způsobit:
1) vadná cívka/svíčka - nejčastěji u 2.3Turbo
2) špatný vstřikovač - docela často při používání N95 u 2.3Turbo
3) špatná komprese ve válci - v celkovém průměru se jedná o velikou raritu u 2.3Turbo, ale stát se to může
 
Dobré dopoledne.
Tak bohužel, potvrdila se Vaše velká rarita. Mám 50% kompresi na válci. Mohl by někdo prosím říci co mne čeká..?? A jak hodně mne to bude asi stát..?? Auto docela potřebuji, vzhledem k vážné nemoci mojí přítelkyně
 
Dobré dopoledne.
Tak bohužel, potvrdila se Vaše velká rarita. Mám 50% kompresi na válci. Mohl by někdo prosím říci co mne čeká..? A jak hodně mne to bude asi stát..? Auto docela potřebuji, vzhledem k vážné nemoci mojí přítelkyně
Zdravím. U manželky cx7 2,3 nebyl tlak ve 4 válci, zjistilo se že je upálený ventil. Tahle sranda vyšla na 50tis. Aspekta to spočítala na 100tis.
 
Back
Top