• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL

Gratulace k super fáru ;) Doufám, že se budeme moci pokochat v nejbližší době na srazech :)
K FL nárazníku se mi osobně líbí řešení skládaných LED. Koupit DRL s označením 502 a nainstalovat viz foto:

17204011063_21ff0cbea7_m.jpg 17824853991_fc1c188c3e_m.jpg

Nebo potom ještě řešení, které mají například u ATH: http://www.ath-hinsberger.de/tuning...3d54.06212637/anid/3a34be412f542d009.82381934
Ale ti za to chtějí neskutečnej ranec, takže by bylo nejlepší si to složit sám za pomocí nějakého univerzálního modulu. Například zde, ale vůbec nevím jaké jsou rozměry, ber to jako čistý nástřel ;) http://www.tuningstyle.cz/led-svetla-pro-denni-sviceni-nssc-drl-523hp.html

Já mám denní svícení vyřešeno (nedobrovolně) tou českou řídící jednotkou. Nebo kdo ještě by nechtěl narušovat vzhled auta, tak je tu možnost připojení do mlhovek. Možností je hodně ;)
Ještě jeden dotaz, jak by se to připojilo do mlhovek?
 
Koupíš modul (cca 300 z Číny například) a zapojíš stejně jako normální denní svícení. Popřípadě koupíš ještě LED žárovky, pokud to chceš mít hezké a uspořit nějaký ten Watt. Více může potom popsat např @Davep , který takto má/bude mít zapojeno na GY.
Nicméně budeš to mít samozřejmě nehomologované, protože mlhovka není primárně určena na denní svícení.
 
Velice jednoduše. Dráty se zapojí na + , - , a na obrysovky. Nafotím potom, jak to mám zapojené na GG ;) Přikládám jedno foto:
Mazdar, tak DRL už mám doma. Můžeš mi tedy prosím poslat foto jak to máš zapojené. Možná se do toho pustím o víkendu...
 
Poslední úprava:
Mazdar, jasná věc.
Tady je foto. (+) na baterku; drát na pohasínání světel na relátko v pojistkovce; (-) na kostru, já to píchl na kostru u EGR.
Je to teda zapojení na první generaci GG/GY, ale mělo by to v pohodě fungovat i na GH ;)
Klidně ať se pochlubí i někdo další fotkou zapojení.
 

Přílohy

  • 2015-05-29-3542.jpg
    2015-05-29-3542.jpg
    557,7 KB · Zobrazení: 303
  • 2015-05-29-3543.jpg
    2015-05-29-3543.jpg
    491,2 KB · Zobrazení: 279
Mazdar, jasná věc.
Tady je foto. (+) na baterku; drát na pohasínání světel na relátko v pojistkovce; (-) na kostru, já to píchl na kostru u EGR.
Je to teda zapojení na první generaci GG/GY, ale mělo by to v pohodě fungovat i na GH ;)
Klidně ať se pochlubí i někdo další fotkou zapojení.
Tohle zapojeni jsem diky tobe pouzil a musim rict, ze vse funguje jak ma :) s nemuzu si DRL vynachválit :)

Odesláno z mého SM-N9005 pomocí Tapatalk
 
Mazdar, jasná věc.
Tady je foto. (+) na baterku; drát na pohasínání světel na relátko v pojistkovce; (-) na kostru, já to píchl na kostru u EGR.
Je to teda zapojení na první generaci GG/GY, ale mělo by to v pohodě fungovat i na GH ;)
Klidně ať se pochlubí i někdo další fotkou zapojení.

Mazdar, tak jsem to zapojil na relátko, vše funguje jak má, DLR se rozsvítí až při druhé poloze klíčku, automatické rozsvěcování také funguje. Jediný problém je, že mi to hlásí chybu DCS OFF na palubce. DCS OFF bliká a symbol také svítí. Nevíš proč?
 
Ahoj, na které relátko si to připojil? Koukal jsem na jiné fórum, že si to připojoval podle rady někoho jiného a že tam měli s GH celkem problém, že to háže chyby..
Kdyžtak například @Alamaster by mohl poradit, jak má DRL připojeno ;)
 
Ahoj, na které relátko si to připojil? Koukal jsem na jiné fórum, že si to připojoval podle rady někoho jiného a že tam měli s GH celkem problém, že to háže chyby..
Kdyžtak například @Alamaster by mohl poradit, jak má DRL připojeno ;)

Právě, je to podle toho, kde jim to fungovalo. Červený na relé ventilátoru a žlutý na relé mlhovek.
21404007030_390221e7fe_o.jpg
21592111315_1295d0533e_o.jpg
 
Noo, já jsem si to nechal nainstalovat, takže vim prd jak je to zapojený :( Ale můžu se kdyžtak zkusit mrknout. Nebo ještě líp, když dorazíš na sraz, tak se můžeš mrknout sám. Fungujou mi na 100% dobře.
Tak se prosím zkus mrknout, jak to máš zapojené. Na sraz bych hrozně rád, ale stále není moc času...;)
 
funker: Ahoj napadla mě možná blbost a nemá to nic s tím společné, ale nevypojil jsi při zapojování DRL baterii nebo neodpojil nějakou pojistku? Já při posledním problému (osvětlení kufru) hledal prasklou pojistku všude jak v motoru, tak u nohy řidiče. Když jsem pak nastartoval, tak na mě také blikalo DSC + symbol a to stejné při odpojení baterie i na malou chvilku. Stačilo se pár metrů projet a vše OK.
Otázka tedy zní: Zkusil jsi se projet? :D
 
funker: Ahoj napadla mě možná blbost a nemá to nic s tím společné, ale nevypojil jsi při zapojování DRL baterii nebo neodpojil nějakou pojistku? Já při posledním problému (osvětlení kufru) hledal prasklou pojistku všude jak v motoru, tak u nohy řidiče. Když jsem pak nastartoval, tak na mě také blikalo DSC + symbol a to stejné při odpojení baterie i na malou chvilku. Stačilo se pár metrů projet a vše OK.
Otázka tedy zní: Zkusil jsi se projet? :D
Zkusím to zitra, jen jsem včera vjel do garáže 2 metry. Diky za radu.
 
Zkusím to zitra, jen jsem včera vjel do garáže 2 metry. Diky za radu.

Tak jsi měl pravdu chlape, díky moc ušetřil jsi mi spoustu práce, času a nervů. Stačilo opravdu popojet 4 metry a bylo po chybové hlášce. Takže vše funguje, jak má.
 
Tak gratuluji k levné opravě! :cigar:
Oni ty snímače na DSC potřebují párkrát otočit kolem aby zjistily polohu.
Tak ať DRL svítí!
 
Tak to je super, že už vše funguje jak má. @fouscz má zlatého bludišťáka :D
Budem se těšit na foto, ať ti DRL můžeme pochválit ;)
 
Moc pěkné! ;)
Také jsem nad něčím takovým uvažoval, ale mám verzi CZ a předělávat/pájet řídící jednotku světel se mi nechce a taky nevím jestli by se mi investice do DRL vrátila při mém malém ročním nájezdu (10-15 tis.). I když xenon výbojka je celkem drahá záležitost.
Tak ať slouží! :p
 
Back
Top