• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL

funker

člen KLANu
42
Zdravím, nikde jsem tu nenašel toto téma. Jak máte vyřečeno denní svícení? Mám Mazdu GH dovoz z Německa a světla se sami ne rozsvítí. Jde to nějak naprogramovat?
Používáte nekdo LED světla na denní svícení?
Díky za odpověď.
 
Pokud chceš aby se ti světla rozsvěcela automaticky po nastartování, tak s tebou klidně rád vyměním ŘJ světel. Já mám GH, která má CZ jednotku, takže světla svítí pořád.
Lehce pokoukávám po netu a pokud bych objevil nějaké pěkné denní svícení, tak budu za Německou jednotku moc rád :) Pod volantem se přehodí krabička kus za kus a je to.

Ohledně denního svícení hodně záleží, jaký máš nárazník. Postni kdyžtak do profilu fotku mazdy, ať vidíme co by tě hlavně zajímalo. GHčko má hodně variant nárazníků :)
 
Gratulace k super fáru ;) Doufám, že se budeme moci pokochat v nejbližší době na srazech :)
K FL nárazníku se mi osobně líbí řešení skládaných LED. Koupit DRL s označením 502 a nainstalovat viz foto:

17204011063_21ff0cbea7_m.jpg 17824853991_fc1c188c3e_m.jpg

Nebo potom ještě řešení, které mají například u ATH: http://www.ath-hinsberger.de/tuning...3d54.06212637/anid/3a34be412f542d009.82381934
Ale ti za to chtějí neskutečnej ranec, takže by bylo nejlepší si to složit sám za pomocí nějakého univerzálního modulu. Například zde, ale vůbec nevím jaké jsou rozměry, ber to jako čistý nástřel ;) http://www.tuningstyle.cz/led-svetla-pro-denni-sviceni-nssc-drl-523hp.html

Já mám denní svícení vyřešeno (nedobrovolně) tou českou řídící jednotkou. Nebo kdo ještě by nechtěl narušovat vzhled auta, tak je tu možnost připojení do mlhovek. Možností je hodně ;)
 
Poslední úprava:
Velice jednoduše. Dráty se zapojí na + , - , a na obrysovky. Nafotím potom, jak to mám zapojené na GG ;) Přikládám jedno foto:
 

Přílohy

  • drl.jpg
    drl.jpg
    25,8 KB · Zobrazení: 176
Aha, tak fajn. Já to u oktávy tahal až ke spínači světel do palubky.....
Musí se sundat nárazník?
 
Tady to natáhneš do pojistkovky v motorovém prostoru ;)
No rozhodně se budou ta světla jednodušeji montovat u sundaného nárazníku.
 
ja mam denní sviceni udelane tak ze jsem je dal dolu za naraznik jak se nasava vzduch.udelal uchyceni a nemusel jsem zasahovat do auta.foto nemam.objednaval jsem je na ledvyrobky.cz jsou to cesky zadny cinsky sunty,mam je vic jak dva rokya sviti suprove a rozsvecuji se sami,maji tu jednotku v sobe zabudovanou,aji ceny mají super
 
Fajn, budu se na to tedy psychicky připravovat :). Nejdříve chci zatmavit zadní skla, našel jsem zde na fóru firmu. Světla musí počkat. ...
 
ja mam denní sviceni udelane tak ze jsem je dal dolu za naraznik jak se nasava vzduch.udelal uchyceni a nemusel jsem zasahovat do auta.foto nemam.objednaval jsem je na ledvyrobky.cz jsou to cesky zadny cinsky sunty,mam je vic jak dva rokya sviti suprove a rozsvecuji se sami,maji tu jednotku v sobe zabudovanou,aji ceny mají super
Škoda, že nemáš foto...
 
Chlapi mám GH 7 let a k tomu ještě xenony a teprve teď jsem měnil výbojky (ještě připomenu, že stále svítily) a samozřejmě, že mám trvalé svícení (nenazývám to denním svícením). Také jsem uvažoval o DRL, ale nakonec jsem od toho upustil, jelikož to bylo víc práce jak užitku.
 
Mně vydržely na GH 5let (teda pokud je nikdo neměnil). Hlavně mně vadí v zimě to, že když otočím klíčkem na žhavení, tak se rozsvítí, takže moc friendly k baterce tento způsob není. To, že u nastartování pohasnou a znovu se rozsvítí pominu.
A taky bych rád xenony pošetřil aby se nevysvěcovali. Čím více svítí, tím více se kalí odrazové plochy a čočky. Ale zatím na GH denní svícení nemám, protože jsem nenašel vhodné řešení pro sport nárazník a navíc naftu :)
 
Podívej a baterku mám také 7 let a pořád ve výborné kondici, to bych neviděl jako problém. Je fakt, že pohasnou, ale nestartují. Na GG jsem to měl tak, že sepnula se elektrika, rozsvítili se xenony a jak jsem nastartoval, tak zhasnuly a rozsvítily se, tzn. že startér na xenonech dostával zabrat. U GH je to už v klidu. Např. VW používá jenom 60Ah baterky, takže to by mělo být v klidu, jelikož GH má 75Ah.
 
Jojo na GG jsem měl to stejné a hned po koupi jsem řešil přestavbu denním svícením. Tam mě opravdu nebavilo měnit žárovky :))
Je to jak píšeš, proto s denním svícením na GH nějak nespěchám a hledám případou vhodnou variantu. Dokonce mám v mazdě 95Ah baterku (shodou okolností vydržela taktéž 5let :) ) Spíš mi jde o to postupné vysvícení.
 
Tak me se denni Ledky libi to je prvni vec a dalsi... vymena zarovek je na turecky ruce :D takze kdyz je trosku posetrim tak jedinne dobre. A mohl bych si dovolit tam dat nightbrakery.
 
Back
Top