• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL

Moc pěkné! ;)
Také jsem nad něčím takovým uvažoval, ale mám verzi CZ a předělávat/pájet řídící jednotku světel se mi nechce a taky nevím jestli by se mi investice do DRL vrátila při mém malém ročním nájezdu (10-15 tis.). I když xenon výbojka je celkem drahá záležitost.
Tak ať slouží! :p
Je to investice 1.300 Kč. Dělal jsem to sám s kamarádem. Mě se hlavně líbí LED svícení, měl jsme ho i na předchozím autě. Ani jsem o nějaké návratnosti investive neuvažoval....:)
 
Moc pěkné! ;)
Také jsem nad něčím takovým uvažoval, ale mám verzi CZ a předělávat/pájet řídící jednotku světel se mi nechce a taky nevím jestli by se mi investice do DRL vrátila při mém malém ročním nájezdu (10-15 tis.). I když xenon výbojka je celkem drahá záležitost.
Tak ať slouží! :p
Výbojky jsem měnil po 7 letech (230000km) nepřetržitého svícení a stálo mě to 2000,- za obě výbojky. Takže nevím co je drahá záležitost. DRL stojí možná stejně.
 
Výbojky jsem měnil po 7 letech

DRL jsou asi i věcí názoru / vkusu / atd .... taky nejsem jejich příznivcem, i když třeba ty Funkerovy mi přijdou z kategorie "zdařilé". Mě na tom hlavně vadí to, že nesmí svítit zadek, to je naprostá zhulenost......
 
DRL jsou asi i věcí názoru / vkusu / atd .... taky nejsem jejich příznivcem, i když třeba ty Funkerovy mi přijdou z kategorie "zdařilé". Mě na tom hlavně vadí to, že nesmí svítit zadek, to je naprostá zhulenost......
Xenony jsou fajn samozřejmě, já je bohužel nemám. Také chci vyměnit potkávačky žárovky za lepší. Asi Night breaker
 
taky jsem je neměl. GH má obrovskou výhodu čoček, za které lze umístit HID xenonovou sadu, která po instalaci svítí tak, jak má. Samozřejmě to nemá homologaci, automatickou nivelaci a ostřikovače světel, jak žádá vyhláška.

Rozdíl ve svícení proti origo halogenům je obrovský ...
 
Chci se zeptat na názor ostatních. Chtěl bych udělat na autě světla pro denní svícení, ať neničím xenony, ale nechci přijít o mlhovky ani žádná světla domontovat. Tak mě napadlo to udělat podle US verze, tzn. svícení blinkrů. Dle vyhlášky musí mít světla pro denní svícení spektrum bílé barvy. Toto spektrum začíná někde na teplotě okolo 2800 kelvinů, což je žlutá. Teoreticky by to tedy v tomto ohledu mělo být v pořádku.
 
teoreticky jo, jenže na technický ti řeknou: máte na tom blinkru napsáno (tzn homologováno), že to slouží pro denní svícení? Nemáte...pápá .....
 
Poslední úprava:
Chci se zeptat na názor ostatních.
Přesně tak, barva musí být bílá (jediná výjimka je povolení žluté barvy u světel mlhových), takže blinkry určitě neprojdou.
Další věc je, že světlo není na DRL homologováno, takže jak správně píše @Vitus , legální cesta tímhle směrem není.

Možnosti tu určitě jsou, ale homologace a dodržení zákona od nich určitě nečekej.
Vzhledem k tomu, že máš xenony řešeny HID sadou (homologaci tím pádem řešit nebudeme), tak máš ve světle
dálkové světlomety (originální Bi-xenony tuto možnost nemají), které se dají použít na slabší procento výkonu. Nevýhody jsou nepříliš atraktivní barva a hlavně na mazdu implementovat koncern "vychytávku" :)

Další možnost je do blinkrů nasadit LED modul, který funguje, jako denní svícení a pokud se zapnou směrovky, tak se LED rozblikají oranžově. Vím, že @marabu jeden takový modul má, pokud neprodal ;)
Nějaké foto ze zahraničních fór:
8685597G.jpg drl 1.jpg 807d12as-960.jpg
 
Tak ten Led modul by byl řešení, ale jak to tam funguje, tam musí pro to pak být nějaká speciální patice ne?
 
Zdar, ma tu nekdo M6 GH s rokom vyroby 2008 a doplnenym dennym svietenim? Na mojej M6 je totiz modul automatickeho zapinania svetiel, aj ked mam svetla v polohe OFF, cize aj ked si dokupim denne LED svetla, Xenony mi budu stale svietit. Da sa to vyriesit výmenou modulu, ktory svetla automaticky zapina. Tak som to vyriesil u starsej M6 GG. No u tejto novsej GH ten modul je iny a neviem ho zohnat.

Pre info, mam tam teraz od vyroby modul tento: GS1G67890A. A na to, aby sa Xenony v polohe OFF nezapinali, by som potreboval tento modul GS1E67890A.
 
Man ten stejný problem akorát u 3 bl.taky bych to potřeboval nějak vyresit
 
Ja som mal ten samý problém na M2 2010. Vyriesil som to , vsetko bolo riadene cez automat - senzor šera, tak, ako ma byt.
Robili mi to podla mojho navodu v A.L.Z. PO , bolo to aj so zarukou.
 
Riesenie poznam - vymena modulu, ktory tie svetla zapina. U verzie GG nebol problem modul zohnat bezne na nete, lenze u tejto GH som nasiel len ten modul, co tam mam teraz (GS1G67890A: W-Auto head lamp/ W-Running lamp), ale ten co potrebujem (GS1E67890A: W-Auto head lamp/ W/O-Running lamp) neviem nikde najst na predaj.


m6.jpg
 
Poslední úprava:
Back
Top