• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL

Ahoj, díky @Natural za upozornění, já mám myslím tyto:

http://www.kanaco.cz/zbozi/3150/led-svetla-pro-denni-sviceni-100x24mm-ece/

Jsou homologované, a já jsem spokojen. Rozsvítí se při zapnutí elektriky, a pak fungují dle čidla, buď svítí naplno a potkávačky jsou vypnutý, nebo svítí potkávačky (když se setmí) a DRL svítí jen tlumeně. Po zhasnutí motoru když zhasnou i potkávačky, tak se na chvíli rozsvítí DRL, což je fajn při vystupování z auta...

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk
 
Ok by to bylo za předpokladu kdyby to stálo třeba polovinu (170€ je docela dost ranec), navíc co jsem se bavil s Naturalem (přesně o tomto), tak tohle umístění nemůže být.
 
@shr3k
Jojo.
Cituji co mi napsal Robin.
"kazdopadne nesplnuje homologaci umisteni.. mimimalni vzdalenost od sebe je 60cm a tohle je mene bohuzel.."

Jako říkám, toto denní svícení je docela pěkný, ale hlavně mě nejvíc odrazuje ta cena. Ta je opravdu brutální.
 
ta sešikmená varianta nevypadá zle :) Ale cena za osm ledek je dost sebevědomá .....
 
@shr3k
Jojo.
Cituji co mi napsal Robin.
"kazdopadne nesplnuje homologaci umisteni.. mimimalni vzdalenost od sebe je 60cm a tohle je mene bohuzel.."

Jako říkám, toto denní svícení je docela pěkný, ale hlavně mě nejvíc odrazuje ta cena. Ta je opravdu brutální.
Je divné, že by si to sami neohlídali, když se homologací prsí a sami ji vysvětlují...
 
Je divné, že by si to sami neohlídali, když se homologací prsí a sami ji vysvětlují...

Ono, podložky pod SPZ mají řekněme 530mm a ty LEDky jsou hned vedle toho, takže ano, nesplňuje to homologaci umístění, tak jak říká Robin.
A o tom svislém umístění mi taky Robin dřív něco říkal že to nemůže být nebo co, ale to už si nejsem jist.
 
Ono, podložky pod SPZ mají řekněme 530mm a ty LEDky jsou hned vedle toho, takže ano, nesplňuje to homologaci umístění, tak jak říká Robin.
A o tom svislém umístění mi taky Robin dřív něco říkal že to nemůže být nebo co, ale to už si nejsem jist.
Ale nikdo tento konkrétní typ asi neměřil, ani @Natural. Měří se až činná svítící plocha (tedy první vnitřní LED modul), ne okraj světla.
mazda_6_gh_tagfahrlicht_12174_3.jpg
 
Byl jsem citován z osobní FB konverzace, tak cítím povinnost výrok objasnit :)
Jelikož mám celkem alergii na umístění denního svícení na okraje RZ, tak jsem psal nejspíš v menším afektu a když se k tomu připočte spěch při odepisování na mobilu, tak je na zavádějící zprávu zaděláno. Tímto se omlouvám Laďovi za zavádějící info. Omezím rychlé mobilní rady, aby nebyly příště použity proti mně :D

Vše co napsal @shr3k podepisuji. A je také v souladu s legislativou "Na šířku: vnitřní okraje zdánlivě viditelných ploch ve směru referenčních os musí být od sebe vzdáleny nejméně 600 mm." Zdánlivě viditelné plochy jsou v našem případě jednotlivé LED moduly. Bylo by opravdu něco špatně, kdyby člověk za takovou cenu dostal školácky chybné denní svícení ;) Už při detailním pohledu na foto je patrné, že to je naměřeno přesně na chlup (ty 4cm na každé straně (od RZ po modul) budou) a když už by někdo chtěl 100% klidné srdce, tak jedině změřit přímo na autě.

Každopádně primárně zrovna @dJn3o legálnost řešit nemusí, když má v plánu se pouštět do HID xenonové sady a DRL má sloužit k k šetření xenonů, nemám-li pravdu? :)
 
Já nic proti tobě použít nechtěl, jen jsem chtěl jak to doopravdy je. :)
Každopádně, to osobně stejně kupovat nehodlám, ta cena je tak či tak astronomická a mnou neakceptovatelná. :D
Co se týče těch HID, tam váhám, protože ta viditelnost u halogenů je prostě nic moc.
 
Tak to musis vysušit zvnútra.
Ideálne je demontovat svetlo a nechat svetlo vysušit napr v rúre pri 60-80 st C.
Núdzove riešenie... vybrat žiarovky od smerovky a parkovacky a teplovzdusnym susičom na vlasy fúkat teplý vzduch dovnútra aspon 1, najlepsie 2 hodiny, kym nezmizne zahmlenie.
Cez otvor na smerovku fukat teply vzduch do vnutra - cez parkovacky to vytlaca vlhky vzduch.
 
Back
Top