• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Diagnostika - OBD adaptéry a aplikace

@Alda1234 klapka sání https://i.ebayimg.com/images/g/9DQAAOSwW0BfrMpU/s-l300.jpg

Přes FORScan si načti ShortFuelTrim a LongFuelTrim. Součet hodnot by se ideálně měl pohybovat v rozmezí + nebo - 8%. Čím blíže bude součet hodnot 0 tím líp.
Příklad: ShortFuelTrim = +6%, LongFuelTrim = -3%, součet je +6-3= +3%
Tím se dají u benzínu odhadnout třeba vstřikovače nebo díra v sání atd...
Tahle kontrola přes Forscan včetně těch hodnot platí pro všechny benzíny obecně, tedy i pro moji 2,5 GH? Že bych si to zkontroloval. :grinning:
 
iCar Pro má nejmenší spotřebu ve sleep módu, takže ho tam můžeš nechat zapomenutý.
 
Podívej se v nastavení aplikace na typ připojení. Mě to taky nefungovalo, byl tam nastavený nějaký nesmysl. Momentálně mám nastaveno bt1 a jede to bez problémů.
 
Dobrý den,

mohla bych se zeptat jak přesně funguje aplikace ForScan? Chtěla bych si na autě nastavit automatické svícení a byla mi doporučena tato aplikace. Respektive chápu dobře, že ji stačí stáhnout do mobilu či počítače a pak propojit s autem pomocí bluetooth? Nebo je vždy zapotřebí adaptér ELM327 v1.5.?

Předem děkuji za informaci.
 
Dobrý den,

mohla bych se zeptat jak přesně funguje aplikace ForScan? Chtěla bych si na autě nastavit automatické svícení a byla mi doporučena tato aplikace. Respektive chápu dobře, že ji stačí stáhnout do mobilu či počítače a pak propojit s autem pomocí bluetooth? Nebo je vždy zapotřebí adaptér ELM327 v1.5.?

Předem děkuji za informaci.
Rádi bychom informaci poskytli, ale chybí nám informace na jakém autě, a co by to automatické svícení mělo přesně dělat.
 
Aha, omlouvám se, tohle se týká vozu Ford Mondeo r. 2008
Předně, tady se bavíme o mazdách. Nicméně k dotazu nahoře. "propojit s autem pomocí bluetooth" (nebo přes USB) musíte právě nějaký OBD-II adaptér. ForScan budete počítám potřebovat s rozšířenou licencí. Bohužel nevím, zda a kde jde co u Mondea nakonfigurovat. Ani nevím, jestli pro nakonfigurování nebudete potřebovat OBD-II adaptér s podporou i MS-CAN.
 
Předně, tady se bavíme o mazdách. Nicméně k dotazu nahoře. "propojit s autem pomocí bluetooth" (nebo přes USB) musíte právě nějaký OBD-II adaptér. ForScan budete počítám potřebovat s rozšířenou licencí. Bohužel nevím, zda a kde jde co u Mondea nakonfigurovat. Ani nevím, jestli pro nakonfigurování nebudete potřebovat OBD-II adaptér s podporou i MS-CAN.
Děkuji za informaci.
 
Aha, omlouvám se, tohle se týká vozu Ford Mondeo r. 2008
Adaptér podporující MS-CAN + ForScan pro PC Windows + zaplatit si plnou licenci. Potom by to mělo být v servise a tam by mělo být něco jako Central Configuration (píšu z hlavy,tak se omlouvám za nepřesnost). Tam jsou potom cca 3 možnosti nastavování od nejbezpečnějších (tím se zapínají takový ty fičurky co každej chce - tam když něco změníš tak nic nezničíš) až po nějaký předem definovaný programování jednotek (tím se třeba zapínají dodatečně dodělaný moduly do auta - tady už se dá auto znepojízdnit). Fakt se omouvám za hodně strohý a nepřesný popsání, ale je to už dávno co jsem tohle měl zapnutý. Víc se dozvíš na fóru ForScanu.
 
Adaptér podporující MS-CAN + ForScan pro PC Windows + zaplatit si plnou licenci. Potom by to mělo být v servise a tam by mělo být něco jako Central Configuration (píšu z hlavy,tak se omlouvám za nepřesnost). Tam jsou potom cca 3 možnosti nastavování od nejbezpečnějších (tím se zapínají takový ty fičurky co každej chce - tam když něco změníš tak nic nezničíš) až po nějaký předem definovaný programování jednotek (tím se třeba zapínají dodatečně dodělaný moduly do auta - tady už se dá auto znepojízdnit). Fakt se omouvám za hodně strohý a nepřesný popsání, ale je to už dávno co jsem tohle měl zapnutý. Víc se dozvíš na fóru ForScanu.
Děkuji moc za vysvětlení. :)
 
Back
Top