• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Fotky a zážitky z cest

Úžasné.
My jsme se vraceli tuto neděli z Chorvatska z Istrie a rovněž jsem jel 8h v kuse v dešti, občas řádně hustém, což se mi rovněž nikdy nestalo. Bouřka se přesunovala s náma. Kdybych jel ve své staré GH, tak bych to asi nedal bez více zastávek, v GL s AT se jelo hezky :).
Jinak 1500km a průměr 7.5l, ovšem ten se zvednul místním popojížděním, na cestě tam byl průměr 7.2l. (GL 143kW).
Já teď jel do benatek, pak rimini, a pak na zátah zpět a je to asi max co jsem s GH ochotnej jet, myslím tu cestu 13 zpět (se zaatavkou na oběd a tankování)

@Natural mě v Benátkách v garáži San Marco zarazilo že mám nechat klíčky v autě :D ještě jsem pak ztratil lístek od auta, ale dopadlo to dobře :D
 
Úžasné.
My jsme se vraceli tuto neděli z Chorvatska z Istrie a rovněž jsem jel 8h v kuse v dešti, občas řádně hustém, což se mi rovněž nikdy nestalo. Bouřka se přesunovala s náma. Kdybych jel ve své staré GH, tak bych to asi nedal bez více zastávek, v GL s AT se jelo hezky :).
Jinak 1500km a průměr 7.5l, ovšem ten se zvednul místním popojížděním, na cestě tam byl průměr 7.2l. (GL 143kW).
Koukám, že v tom dešti nejsem sám :) Super info a hodnoty z dovolené ;)
naprostá pecka Robe ? pokud máš obrázek z map, kde bude celá trasa/okruh dovolené, tak pro představu by to bylo super. jinak tichá závist jen v dobrém, miluju tento tip dovolených
Díky ;)
Obrázek nemám, ale jsou tam popsána plus mínus města, která určovala hlavní směr.
Že seš to ty, tak jsem udělal super grafický profesionální přehled osy cesty... v malování :joy::joy::joy:
mapa.png
Já teď jel do benatek, pak rimini, a pak na zátah zpět a je to asi max co jsem s GH ochotnej jet, myslím tu cestu 13 zpět (se zaatavkou na oběd a tankování)

@Natural mě v Benátkách v garáži San Marco zarazilo že mám nechat klíčky v autě :D ještě jsem pak ztratil lístek od auta, ale dopadlo to dobře :D
To jsme se tam termínově skoro setkali :D
Hlavně, že to dobře dopadlo. V Comunale nikdo nic nechtěl. Jen mě mírně zarazilo, že jsme přijeli kolem 8 ráno a zabral jsem jedno z posledních míst v 10 patře na střeše (frajersky jsem si říkal, že brzo ráno v pondělí nebude nutná rezervace) :D :)
 
To je trip jako prase!Tleskám ?,to já s tou svojí nenajedu za celý rok.? Krásný výlet,smekám.?
 
1500 jel kolega moravian :cool:
Já jel přes 5000 km, viz první řádky zprávy 1/2 a tučné písmo :)
 
Tak taky neco prihodim pro inspiraci.letos to teda kvuli covidu nevyslo ale uz jsem byl 4x v recku na ruznych mistech na jeden zatah prumerne tak 1700km.pristi rok pojedu kdyz covid dovoli na Lefkadu.je to sice daleko ale cesta z CR je az na misto po dalnicich takze pohodicka rychle to ubyva ale ty krasne piscite plaze bez jezku a neni tam hlava na hlave jak v chorvatsku.parada.doporucuji.
 
nase rodinka dnes putovala za vychodem slunce na Snezku... vsem doporucuji viz blizsi info zde. na otocku ve 23h odjezd z domu, kolem 2h rano prijezd na parking do Horni Male Upy, oblikacky kaficko celovky a hura na 3h turu tmou za svitu mesice a v naprostem tichu na vrchol. nahore skoro hodinu rezerva a cekani v 10 stupnich na vychod slunce presne v 5:45h ☀️. pote cesta z5 k autu a skoro 3h navrat domu. je to zahul a hodne spankove deprivace, ale zazitek, ktery nepopise sebelepsi fotak... to se musi odzit a videt live. dole par fotecek... pocasi azuro na ktere jsme cekali skoro 3 tydny. mazdicka si nocni presun a stoupani do hor vylozene uzivala ?

IMG-20210815-WA0006.jpgIMG_20210815_050639.jpgIMG_20210815_054531.jpgIMG_20210815_055503.jpgIMG_20210815_060319.jpg
 
Poslední úprava:
Tento rok sme sa na druhý pokus (prvý zrušilo nejaké opatrenie ohľadom cestovania) dostali na dovolenku k Baltu. Pred 2 rokmi sme boli na Rujáne, tentokrát sme skúsili Poľsko, konkrétne Grzybowo vedľa Kołobrzegu. Podľa Google máp je to z Prahy o skoro 3 hodiny bližšie ako sever Talianska, čo sa s 2 malými deťmi celkom hodí. Trasu na sever mám rád aj preto, že asi 2km od domu nabehnem na diaľnicu a v tomto prípade som asi 5km od hotela z diaľnice zišiel.

Pri predbežnom súpise vecí, ktoré sme chceli so sebou vziať sme zistili, že sa do auta nezmestíme, preto sme zvolili možnosť boxu na strechu. Aby sa tam zmestil detský kočík a aj iné veci, vzali sme ten najväčší, čo v požičovni mali - Thule Atlantis 780. Túto požičovňu môžem odporučiť, bol som fakt spokojný a box mi teraz niekde rok nezaberá pol miestnosti. Ako asi jediná mala v ponuke priečniky na CX-5 bez lyžín.


1632748096119.png

Bol to môj prvý zážitok s boxom, takže malé zhrnutie z môjho pohľadu:
+ zmestí sa tam pár rozmernejších vecí, ale zároveň kvôli nepravidelnému tvaru vrchnej časti sa nedá dopredu naplánovať akých
+ všetky ostatné veci sa vošli pohodlne do kufra, takže sa nič neváľalo vnútri pod nohami a nič nevypadlo na parkovisko po otvorení kufra
+ som rád že bol z požičovne a nemusím riešiť, kam ho v byte dám
+ týždňový prenájom priečnikov s boxom stál cca ako nákup 1/3 samostatných priečnikov (2600kč), čo sa pri použití raz za rok celkom oplatí
- je to vysoko, myslel som že budem brať schodíky, neviem si predstaviť dávať na strechu napr bicykel
- auto je celkovo vysoké (nevojde mi do garáže)
- nad 80km/h je v aute hukot ako so zle zatvoreným oknom (za to asi mohli aj základné Thule priečniky, nemal som wingbar)
- spotreba horšia o cca 2 litre (porovnávané s minulou cestou na Rujánu bez boxu, kde som mal spotrebu 7,5 a rýchlostne som sa neobmedzoval)
- na neobmedzených Nemeckých úsekoch som bol skoro najpomalší, viac ako 140 sa mi s tým ísť nechcelo :grinning:


Pár poznatkov z cesty:
- Nemecké cesty sú momentálne rozkopané na úrovni českej D1 (miestami len 1 pruh a rýchlosť 60) a skoro nikde sa nepracovalo. To ma šokovalo najviac, vždy sa argumentuje tým, že v Nemecku sa bežne pracuje aj v noci, ale na celej trase som videl asi 4 stavebné stroje, dokonca ani na obchvate Berlína sa nepracovalo, všetky bágre boli pravdepodobne na stavenisku Tesly, tam ich bolo tak 50. Zároveň väčšina uzávierok nebola vo Waze zanesených, rýchlostné obmedzenia už vôbec
- neobmedzených úsekov na Nemeckých diaľniciach je čoraz menej, k úsekom bez krajnice pribúdajú postupne desiatky kilometrov dlhé úseky s hustejšou premávkou a trošku rozbitým asfaltom, s najnovšími zelenými výsledkami volieb už asi zmiznú postupne všetky, čo je veľká škoda
- najkrajší úsek z celej cesty je nová Poľská S6 zo Štetína do Kołobrzegu - krásna hladká široká cesta skoro bez premávky, prekvapivo je tam povolená rýchlosť iba 110 ale pri 130 som bol najpomalší

Celkový stav po návrate domov:

1632748693928.png

Na kúpanie v mori to nebolo, ale to ani nebol cieľ. Hrad z piesku sa postaviť dal a bazén v hoteli bol vyhrievaný.
1632749162040.png

Poliaci sú super, dokonca nám odmínovali pláž... ?‍♂️

1632749220147.png 1632749293189.png
 
Minulý týden jsem strávil na Madeiře.Na ostrově,kterému se říká evropská Havaj,ostrov stálého jara....moje pomenování je ostrov stovek tunelů.
Jediný rovný plácek tam je letiště.Silničky samá zatáčka,samá serpentia.Nejlepší je si v půjčovně vzít nějakou "vteklou myš" typu Suzuki Swifr Sport nebo
Fiat 500 Abarth a vyrazit vzhůru.Místní řidiči jsou v pohodě, nikdo nertoubí,nehrozí pěstí ani netasí 9mm, spíš vás pustí.Jezdí se tam malými vozy typu Renaut Clio a podobně.Pro ty, co se nebojí pohnout kostrou, jsou tu pěkné treky podél levád,pobřeží nebo přes celý ostrov.Po túře koupání v moři.Na večer super papů v místních (ne pro turisty) hospůdkách.Místní vína a rumy byly skvělé.Na Madeiře si každý najde to svoje.

PA210002.JPG PA110007.JPG PA210009.JPG PA220024.JPG PA220030.JPG PA230045.JPG PA240071.JPG PA240074.JPG PA260106.JPG PA240073.JPG
 
Tak před 9 dny jsem si myslel bláhově, že to bude poslední letošní projíždka, ale dnes bylo opět krásně 14 stupňů sluníčko :cool:,Orlík a Kamyk, prostě voda, sluníčko a modré nebe nad hlavou, úžasně uklidňující, nikde lidi, prázdné silnice, no paráda ?
?

1635519031611.jpg 1635518996238.jpg 1635519031625.jpg 1635518996263.jpg 1635518996197.jpg 1635518996203.jpg 1635518996227.jpg 1635518996216.jpg 1635519031618.jpg
 
Back
Top