• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Fotky a zážitky z cest

Hlásím se v netradičním čase s tradičním cestovatelským reportem. Tentokrát to bude krátké, jelikož se jednalo jen o rychlou akci na pár dní.
Fotky a reporty z minulých let jsou k vidění na předchozích stránkách tohoto tématu, například: Fotky a zážitky z cest ;)

Cílovým bodem byla nádherná klikatá Silvretta Strasse. Jak moc je klikatá se můžete kouknout i s odkazem na mapu zde: Naturalova MX-5 NC FL Metropolitan Gray
s jejím tyrkysovým jezerem Silvretta Stausee :cool:
20200705_145809.jpg

Než jsme ovšem dojeli na cílové místo, tak jsme si užívali nádherného počasí se staženou střechou i na dalších pěkných místech. Jelo se přes Šumavu dále klasicky přes jezera Mondsee a Attersee, kde proběhla samozřejmě koupačka a následovala cesta přes Hallstatt až k jezeru Gossausee, kde byl nejenom pěkný výhled na Dachstein, ale i pěkná tůra. Za zmínku z dalších míst stojí potom určitě ještě například vodopády Gollinger, které se objevují na malbách mnoha rakouských malířů nebo hrad Hohenwerfen. Dále se jelo přes Zell am See a také největší jezero Tyrolska - Achensee. Tam bylo ovšem opravdu hodně lidu a tak se přes Innsbruck pokračovalo dále na západ až se postupně dojelo na mýtnou bránu zmíněné Silvretta Strasse. Vlastě si už ani nepamatuji kolikrát jsme si ji dali nahoru a dolů, ale rozhodně to nebylo jednou :D
20200705_165244.jpg 20200705_170425.jpg

Po všech jezerech v okolí jsme postupně nabrali opět směr východ. Jelikož se na oblíbeném průsmyku Passo Rombo sesunula půda na vozovku, tak jsme nepokračovali tradičně do italských Dolomit, ale zůstali jsme v Rakousku. Trasformer si posteskl, že ještě nikdy nebyl na Grossglockneru, tak jsme si tam jeli udělat fotku. Počasí vyšlo ráno na jedničku, protože odpoledne už špička nejvyšší hory Rakouska opět vidět nebyla :yum
20200706_091408.jpg

A jelikož se pondělí dopoledne jevilo jako naprosto perfektní na zábavu, tak jsme si na klikatých cestičkách taky pár hodin zařádili :D
20200706_081518.jpg 20200706_122922.jpg 20200706_132622.jpg
Nesmělo chybět ani foto s technikou a červencovými hromadami sněhu :)
20200706_113303.jpg 20200706_130113.jpg 20200706_130044.jpg

A po odlehčení o půlku vzorku z pneumatik jsme se pomalu přesunuli směr Praha :innocent:
Neskutečně mě tyhle výlety baví a vždy mě totálně dobijí pozitivní energií. Za těchto pár dní se najelo zhruba 2500 km a byla to prostě pecka s větrem ve vlasech a rohlíkem na tváři. Už teď se těším na další výletování :)

Doufám, že se fotky líbí a někoho například inspirují k podobným výletům. Za sebe mohu jen doporučit! Kdo by měl jakýkoli dotaz, ať neváhá napsat SZ, popřípadě se zeptat na srazech ;)
Budu se moc těšit na další zážitky a fotky z cest.

Ať se daří a všem mnoho šťastných kilometrů ;)
Mazdár!
Rob
 
Poslední úprava moderátorem:
@Peťa OV Dal jsem zde ten příspěvek jen pro povzbuzení k cestování a výletům v ČR v této zblázněné době. Všude dobře tak co doma ;).
Nechal jsem se inspirovat svými předchůdci a prakticky kopíroval trasu : https://mapy.cz/s/269mu
Kromě JMK jsou všude cesty s pěkným povrchem :confused:
 
:) Jj . Hned vedle bývá každoroční sraz v kempu. Moc se mi to tam líbí.
 
Tedy já bych pod Pálavu jel teď raději na kole nebo s jiným řidičem abstinentem, abych si tam mohl dát nějaký burčák nebo i loňské vínko :p Ale vlastně nic proti, tohle počasi na začátku října k takovým vyjížďkám samozřejmě vyláká.
 
Včera 24.7.2021 jsem podnikl výlet do Mazda Classic Automobil Museum-Augsburg.Při zpáteční cestě ještě prohlídka plavební komory Leerstetten (rozdíl hladin 25m) na vodní cestě Mohan-Dunaj.


Zobrazit přílohu 35885 Zobrazit přílohu 35886 Zobrazit přílohu 35887 Zobrazit přílohu 35888 Zobrazit přílohu 35889 Zobrazit přílohu 35890 Zobrazit přílohu 35891 Zobrazit přílohu 35892 Zobrazit přílohu 35893 Zobrazit přílohu 35894
To Cosmo je nádherný stroj..
 
1/2
Další slibovaný report z cest je opět tady ;)
Fotky a reporty z minulých let jsou k vidění na předchozích stránkách tohoto tématu: Fotky a zážitky z cest nebo Fotky a zážitky z cest atd.

Letošní roadtrip nebude tak bohatý pestrostí a počtem fotek, jelikož jsme navštívili pouze pět zemí a Mazda stála většinou zaparkovaná v garážích nebo někde u pláží :)
Další fotky se ovšem už objevily v galerii trasformera: Naturalova MX-5 NC FL Metropolitan Grey

A kam jsme vyjeli objevovat neznámé tentokrát? V plánu bylo více destinací, ale vzhledem k co nejjednoduššímu přejezdu státních hranic jsme nakonec vybrali, že si pořádně projedeme a poznáme Itálii, jak už bylo několik let v plánu. A tak jsme taky udělali ;)
Koukli jsme do mapy, vyznačili jsme všechna místa, kam jsme se chtěli vydat a zábava mohla začít.

Začnu skoro již tradičně konečným sumářem, kdy jsme s MX-5 navštívili Německo, Rakousko, Itálii, Vatikán a San Marino. Na cestách jsme strávili nádherné 3 týdny s úsměvem od ucha k uchu a větrem ve vlasech. Za tuto dobu jsme ujeli přes 5000 km. S neustále puštěnou klimatizací naplno, v italské dopravě a ve 40 stupních Celsia, si Transformer vzal průměrně 8,4 litru benzínu na sto, což mi opravdu udělalo velkou radost. Hlavně při italských cenách benzínu. Čekal jsem přes 10 litrů co si MX vezme hravě při daily jízdě po Praze a okolí. Prostě naprosto super.
Teda, 4 hybridní litry, ani 5 naftových to není, ale na tu srandu to rozhodně stojí :D

Navštívili jsme toho mraky a budu jmenovat jenom pár známých míst, aby tu nebylo několik stránek názvů :D Klasicky jsme zastavili u spousty, jezer, přírodních rezervací, parků, průsmyků a nádherných cest, jak v rakouských, tak italských Alpách, Toskánsku a vlastně po celé Itálii.
Také jsme opět ochutnávali spoustu jídla a pití (rozuměj hlavně vína, Aperolu, těstovin a pizzy :D ). Z měst, která jsme navštívili bych vypíchnul například Benátky, Florencii, Pisu, Řím, Neapol, Pompei, Bari, Rimini atd. Bydleli jsme různě po hotelech nebo ve stanu a počasí nám vyšlo nádherně.
Zní to opět skoro až neuvěřitelně, ale jediný den, kdy nám pršelo, byla krátká dvacetiminutová přeháňka v Římě, respektive Vatikánu, která naprosto bodla a trochu se pročistil vzduch. Teda alespoň na těch 20 minut, protože po dešti bylo opět parno a dusno :) A potom nám zapršelo až úplně poslední den na cestu domů, kdy bylo opravdu skvělé užívat si kapky deště místo spalujícího slunce v autě. Teda pršelo potom při cestě domů opravdu hodně a ještě se mi nestalo, že bych jel 8 hodin v kuse v dešti. Od Chioggia až k rakouským jezerům nonstop. Hlavně v Alpách to byla naprostá nádhera a každý vracák s mírným sklouznutím jsem si náramně v MX užíval (spolujezdkyně tedy méně :D ). Ale pěkně všechno postupně od začátku ;)

A nyní k samotnému průběhu cesty. Cíl byl nastaven a rozdělen na dvě půlky. První půle poznávací, kde jsme sjeli dolů do Itálie a postupně se propracovali západním pobřežím dolů do Pompeí. Druhá půle potom odpočinková, kde byl plán zakotvit na krásných plážích východního pobřeží a postupovat zase zpět na sever. Cesty byly nastaveny co nejvíce po pobřeží a nebo co nejvíce klikaté. Také se některé průsmyky musely (no jako vždy prostě musely :D ) jet několikrát nahoru a dolů :)

Vyrazili jsme přes Německo do Rakouska, kde jsme hodně času (vlastně celý den) strávili koupáním v jezerech. Bylo opravdu teplo a Attersee i Mondsee jsou prostě jasná volba. Dále jsme přes Alpy pokračovali do Itálie na všechny naše známé průsmyky v Dolomitech, konkrétně okolí průsmyků Gardena, Pordoi, Sella aj. Volili jsme cestu kolem Lago di Dobbiacco přes Cortinu.
20210620_110558.jpg 20210620_115513.jpg 20210620_140531.jpg 20210620_142336.jpg

Po nějaké té nádrži a odlehčení milimetrů vzorku z gum, jsme se plynule přesouvali k přehradě Vajont. Jeli jsme cestou kolem Lago di Barcis. Konečně jsme se k jezeru dostali, (po tom co zde cca před šesti lety rekonstruovali cestu a mohli jsme se dívat jen z dálky) :)

A čím je přehrada Vajont zvláštní? Doporučuji se podívat například zde:
Člověku naskočila husí kůže při pohledu na utržený skalní masiv a představě, co se tam odehrálo.
20210620_195318.jpg 20210620_195410.jpg

Dále jsme pokračovali přeš Benátky (parkování v Autorimessa Comunale), pár dnů strávili ve Florencii, kde se nám opravdu moc líbilo. Tam jsme na doporučení parkovali v Firenze Parcheggi Parterre. Ach ty nekonečné cesty plné zatáček a nádherné krajiny. Normálně jsem se cítil po těch nekonečných klikatých zatáčkách, jak po několika jízdách na motokárách. Fyzička hotovo a ruce na upadnutí. Dokonce i mozol na prstech se objevil, což byl impulz k tomu, nechat zase chvíli kochat spolujezdkyni :)
Dále jsme pokračovali k šikmé věži do Pisy. Tam si dávejte opravdu pozor, kam parkujete a nenechávejte vozidlo nehlídané (ostatně to platí všude, čím více na jih se vydáte). Všude se nehorázně krade a vykrádá (stačí se podívat na recenze a odstrašující foto veřejných parkovišť bez ostrahy na internetu), takže jedině na hlídaná parkoviště s ostrahou ;)
Na foto zachyceno také doručování balíků DHL v Benátkách :D
20210621_105245.jpg 20210622_213133.jpg

Dále se jelo po Toskánsku do Říma. Tam byl s výběrem parkovací garáže relativně problém, jelikož v Římě, snad neuvidíte jediné auto bez šrámu a tak se k vozidlům chová i obsluha parkovacích domů, kdy navíc většinou chtějí nechávat klíče u sebe. Tohle je pro mě neakceptovatelné a tak jsme nakonec po dlouhém hledání našli garáž pod muzeem Macro - Macro Rimessa. Taky dostupná mimo zónu ZTL. Jednoznačně doporučuji, při rezervaci přes Parclick proběhlo vše krásně, klíčky jsem nikomu nemusel odevzdat a auto mělo kolem sebe dostatek místa. Taky se to vyplatilo a už teď můžu vyzradit, že Transformer neutrpěl po cestě žádný šrám :)
Prostě nádhera a při zpětné vzpomínce na ježdění v Římě a v jiných větších městech, kde pruhy na cestě jsou sprosté slovo se tomu možná až trochu nevěřícně divím :D
20210624_174635.jpg 20210625_220531.jpg

Dále se při pobřeží pokračovalo do Neapole, kde se parkovalo v jeskyni přebudované na parkovací dům - Parcheggio Quick Morelli. Tohle jsem opravdu ještě neviděl a asi jinde už neuvidím - opravdu zážitek z pohledu architektury ;)
A dále se jelo k Vesuvu do Pompeí.
A zde se čas přechýlil do druhé poloviny a v plánu bylo více válení na pláži.
 
2/2
Cesta dále pokračovala přes vnitrozemí až na východní pobřeží. Jaká ve vnitrozemí panovala zrovna teplota je zachyceno zde Naturalova MX-5 NC FL Metropolitan Grey . Maximum se v jednu chvíli ukázalo na 43°C, a alespoň jsme si vyzkoušeli, že když při této teplotě člověk zvedne ruce do vzduchu, tak i za jízdy mu pomalu shoří jako uhlíky :D

Přijelo se na Bari a postupně se jelo v průběhu dnů dále na sever, přes Barlettu, k národnímu parku del Gargano.
20210701_104040.jpg 20210701_104443.jpg
20210630_093417.jpg

Navštívili a prozkoumali jsme spoustu pláží, od lehce přístupných až po turisticky méně dostupné pláže. Jednou takovou byla také například pláž v okolí dei Faraglioni, která se po sestupu odměnila naprosto úžasnou scenérií.
20210701_131319.jpg

Cesta po pobřeží na sever trvala několik dnů a byla naprosto fantastická. Uznávám, že Azurové pobřeží, po kterém jsme jeli minulé sezóny také několik dnů se střechou dolů, má do sebe něco více, ale s mořským vzduchem ve vlasech je cesta prostě nepopsatelně skvělá naprosto všude :) Také asfalt vlivem horka a prachu klouzal a na některých místech byl spíše jako led a tak cesta byla opět velice zábavná, teda alespoň pro řidiče :D
20210701_183935.jpg 20210701_194027.jpg 20210701_195208.jpg

Když jsme doputovali do okolí Rimini, tak jsme nemohli vynechat příležitost, zavítat do San Marina.
20210702_185703.jpg

Pokochali jsme se krásnými výhledy a pokračovali dále po pobřeží až k okolí Benátek. Zde jsme po 3 týdnech poznávání Itálie zavelili k postupnému odjezdu domů. Jak jsem již psal na začátku, tak při cestě nás zastihl déšť a vlastně skoro celou cestu až domů pršelo. Cesta tak pěkně ubíhala a nebylo alespoň při přesunu zpět domů spalující horko :)
20210704_202932.jpg

Jak to uzavřít. No asi jako vždy se domů vůbec nechtělo :D Prostě každý den by mohl mít klidně 48h a stejně by to bylo málo. Zážitků se podařilo zažít a prožít nepřeberné množství a tak berte prosím tento výcuc jako malé přiblížení toho, jak jsme se měli na cestách :)
Fotografií a dalšího materiálu je pořízeno velké množství, tak se těším na povídání a ukázky na srazech! ;)

Doufám, že se fotky líbí a někoho například inspirují k podobným výletům. Za sebe mohu jen doporučit! Kdo by měl jakýkoli dotaz, ať neváhá napsat SZ, popřípadě se zeptat na srazech ;)
Budu se moc těšit na další zážitky a fotky z cest. A třeba zase přibude další slohovka v příští cestovatelské sezóně :)

Ať se daří a všem mnoho šťastných kilometrů! :)
Mazdár!
Rob
 
Úžasné.
My jsme se vraceli tuto neděli z Chorvatska z Istrie a rovněž jsem jel 8h v kuse v dešti, občas řádně hustém, což se mi rovněž nikdy nestalo. Bouřka se přesunovala s náma. Kdybych jel ve své staré GH, tak bych to asi nedal bez více zastávek, v GL s AT se jelo hezky :).
Jinak 1500km a průměr 7.5l, ovšem ten se zvednul místním popojížděním, na cestě tam byl průměr 7.2l. (GL 143kW).
 
Doufám, že se fotky líbí a někoho například inspirují k podobným výletům
naprostá pecka Robe ? pokud máš obrázek z map, kde bude celá trasa/okruh dovolené, tak pro představu by to bylo super. jinak tichá závist jen v dobrém, miluju tento tip dovolených
 
Back
Top