• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Fotky a zážitky z cest

Nebyl jste někdo autem v Anglii? Pokud ano, jak jste řešili oslňování protijedoucím řidičů světlý nastaveným porto pravostranný provoz?

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Když jsem tam byl naposledy, tak jsem jel pracovní Octávií a tam je přímo v infotaimentu možnost zvolit pravostranný/levostranný provoz. Dnes jsem tedy prošmejdil infotaiment mé mazdy (s LED světly) a tam nic takového není :( mám jen M2, zkus se podívat ve své M6, možná tam toho nastavení je více.. vím, že existují i takové nálepky, která se nalepí na pravý světlomet a zabrání se tak oslňování protijedoucích.. možná by poradil něco @Natural
 
No bohužel ani v šestce nic není = samolepka...

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Ja se setkal akorát s pevně umístěnými stínítky v parabolách když jsem o tom četl (nissan, fiat), pokud někdo takový auto dotáhnul, jediná možnost byla vyměnit světla. Obávám se že nálepka problém vyřeší jen částečně a večer z auta bude hůř vidět, ale pokud tam jsi jen třeba na 2 týdny, tak řešit jiný světla je blbost.
 
Já tam jezdím celkem často už 15 let a na samolepky dlabu. ;)

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
A dělají ti LEDky vůbec hokejku? BP(vůbec nevim jak to maji ostatni modely) totiž hokejku nemá a v návodě se dočteš, že upravy pro provoz na opačné straně nejsou třeba.
 
Městečko Molveno spolu s malebným jezerem Lago di Molveno a jen pár minutek od parádního lyžařského střediska Paganella. Nádherné místo, perfektní rodinná lyžovačka, škoda jen té paniky kolem koronaviru na českém internetu. Přímo na místě o tom člověk vůbec neví, lanovky jezdí, lyžaři lyžují, zdejší COOP plně zásobený, prodejci (zatím) bez roušek a respirátorů. Prostě taková normální zimní dovolená... ;)

IMG_20200224_175035.jpg IMG_20200226_162044-01.jpeg IMG_20200226_210249-01-01-01.jpeg IMG_20200226_210914-01.jpeg IMG_20200228_101502.jpg
 
Mimochodem, koronavirus není jediný problém, který na severu Itálie aktuálně mají. Podívejte, co za psy tam běhá po ulici... ;)

IMG_20200225_102707.jpg IMG_20200225_115755.jpg
 
já byl lyžovat v Itálii před třemi týdny a hned bych se tam vrátil virus nevirus :) Aspoň tam nebude tolik lidí !
 
Tak mám tedy k Itálii taky 3 žánrové obrázky. Ba dokonce tam něco málo zrovna napadlo, před odjezdem zpět, tedy před týdnem. Nicméně v Dolomitech v okolí Sella Ronda, tedy Val di Fassa, Arabba, Val Gardena, aj., ve větších výškách nad 2000 m neměl člověk ten blbý pocit, že když vyletí ze sjezdovky, přistane v trávě. Něco sněhu i kolem sjezdovek bylo. Sjezdovky samozřejmě perfektní.
Nejdřív si neodpustím ryzí Dolomitskou krásu - pohled od Passo Sella k Sassolungo.
IMG_20200223_093023.jpg
Zde Catinaccio neboli Rosengarten od Carezzy při cestě zpět přes Bolzano. Omluvte poněkud zašpiněnou kastli ;). Je v tom focení i kus nostalgie, protože na tom prostředním kopci jsem byl před 11 lety v létě s kamarádem. Ale docela mě mrzela ta cesta z/do Bolzana, protože tehdy se jely nádherné serpentiny a letos nic - dlouhý tunel, jak to ti Italští tuneláři umějí :D
DSCN6693.JPG
Zde pohled ze stejného místa, ale na třítisícovky za údolím Isarca až v Rakousku - asi Ötztal a další.

DSCN6692.JPG
Ale nezírejte na ně moc dlouho a upřeně, ať na vás neskočí koronavirus :p

Ještě mám inspiraci pro výletníky. Cestou tam v Německu nás navigace, abychom se vyhnuli zácpám, navedla do údolí ještě před rakouskou hranicí mezi Bad Tölz a Achensee, kterým protéká řeka Isara. Nejdříve krásná vodní nádrž Sylvensteinspeicher, kde jsme odbočili ze směru na Achensee na Wallgau, pak celkem normální, pěkná nová prázdná silnice a najednou uzoučká, nádherná cesta, byť spíše pro kola, ale v zimě zážitek, při normální sněhové pokrývce neudržovaná a naprosto neprůjezdná. Jelo nás tam víc, které tam očividně zavedla navigace. Cesta končila ve Wallgau, kde už je normální silnice.
 
49.0843228N, 16.1330219E, NNE pohled.
49.1310822N, 16.0805772E, W pohled.
49.1281864N, 16.1216719E, NW pohled.
 
49.0843228N, 16.1330219E, NNE pohled.
49.1310822N, 16.0805772E, W pohled.
49.1281864N, 16.1216719E, NW pohled.
Perfektní,
v rámci domácí výuky zeměpisu si značím 1+ :)
Bylo tam moc hezky žádní turisté a krásná příroda.
Asi to letos bude bez zahraničních výletů. Ale jak je vidět máme tady taky moc hezky.:p
 
Back
Top