• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Infotainment - častý restart

Petr68

člen KLANu
86
Ahoj,
poradíte prosím?
Mám CX-5 z roku 2016. Poslední cca měsíc se mi během jízdy něco děje s infotainmentem. Bojím se to nazvat "restart"
Během hraní rádia se obrazovka sama přepne do - viz. přiložené foto. Ve spodní části obrazovky (pod logem Mazdy) se "točí" kolečko.
Trvá to cca 15-30 sec, jak kdy. Rádio během té doby normálně hraje, pouze nelze přepnout na jinou stanici či spustit jinou aplikaci (navigace, nastavení, spotřeba paliva, ...). Pak se to vrátí do plně funkčního normálního stavu (naštěstí :) ).
Někdy se mi to stane cca 4 x za 30 km, někdy jen jednou, někdy celý týden nic. Když neprobíhá zmíněný "restart", celý infotainment (Radio, GPS, aplikace, ...) funguje bezvadně.
Poradíte prosím, o co jde? Je to fakt "restart"?
A můžu v domácích podmínkách něco udělat pro odstranění tohoto "šotku"?

20210509_175836.jpg
 
Ahoj, stava se mi to stejne. Zkousel jsem vydnat SD kartu s navigaci a restary uplne zmizely. Po vraceni karty jsou zpet. Nekde na internetu jsem se docetl, ze by to mohlo vyresit zakoupeni nove SD karty a naklonovat obsah ty puvodni. Podle vseho ta original karta nema rada extremni teploty, ktere mohou vest k jejimu poskozeni. Vyzkousim a dam vedet.
 
Ahoj, stava se mi to stejne. Zkousel jsem vydnat SD kartu s navigaci a restary uplne zmizely. Po vraceni karty jsou zpet. Nekde na internetu jsem se docetl, ze by to mohlo vyresit zakoupeni nove SD karty a naklonovat obsah ty puvodni. Podle vseho ta original karta nema rada extremni teploty, ktere mohou vest k jejimu poskozeni. Vyzkousim a dam vedet.
Ahoj, diky za reakci. Originalni kartu nepouzivam uz od nekolik let. Pouzivam kopii. Tu originalni jsem si doma ulozil pro strycka příhodu.
 
Tak jsem dneska vyndal tu SD kartu, strcil do pocitace a pustil

C:\WINDOWS\system32>chkdsk f: /R
Kde f: je oznaceni toho disku (SD karta) a /R je moznost, ze to lokalizuje vadne sektory a zaroven se je to hnedka pokusi opravit.

No a nekolik vadnych to skutecne naslo...

Windows replaced bad clusters in file \content\poi\Latvia.poi of name (null).
Windows replaced bad clusters in file \content\map\France.fbl of name (null).
File and folder verification is complete.
...
64 KB in bad sectors.

a po navraceni karty do auta je klid :)
 
Hm, tak problemy jsou zpet ? @Petr68 podarilo se ti to nejak vyresit? Premyslim, ze se stavim do Mazdy v Liberci a poptam Android Auto a prestanu pouzivat OEM navigaci. Ta ma stejne zastarale mapy (na cenu novych map jsem se radeji nedival :D ) a je offline.
 
Hm, tak problemy jsou zpet ? @Petr68 podarilo se ti to nejak vyresit? Premyslim, ze se stavim do Mazdy v Liberci a poptam Android Auto a prestanu pouzivat OEM navigaci. Ta ma stejne zastarale mapy (na cenu novych map jsem se radeji nedival :D ) a je offline.
Ahoj, v Mazde mi pred rokem prehrali firmware (zdarma, v ramci servisky), a od te doby je klid (snad to ted nezakriknu ?).
Origo kartu ale nepouzivam, jak jsem psal vyse. Mam v aute kopii karty.
 
Back
Top