• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Jaké používáte palivo? Dojezd, zkušenosti ...

Já jezdím pouze OMV MaxxMotion 100 a Verva 100,jsou to paliva s oktanovým číslem 98 ne 100.
V Německu jsme s Martinem vyzkoušeli na Aralce ultra 102 oktanu a nic extra jsme nepoznali :)
Pod pistolí se piše 98, bo v ČR neexistuje samostatná norma pro 100oktanové benziny. Všechny vysokooktanové benziny, které mají 100 oktanu, spadají do normy ČSN EN 228 – kategorie benzínů Super plus s oktanovým číslem minimálně 98 oktanů a více.
Nikdo si nelajzne prodavat 100 oktanu s 98 oktany. Čojka by mu napalila takovou pokutu ze by se prodavajci dlouho drbal ;)
 
Když se do motoru nalije sto oktanu bez úprav, neplatí „víc oktanů rovná se vyšší výkon“. Ten přichází až s kompresními písty, potažmo se změnou předstihu.
Jak je na tom Mazda nevim.
Proto 100 oktanove palivo netankuju.
 
Takze Mazda gy/gg ma nadrz cca 63L? Mam gy v nafte a zjistuji kolik se da najet na oko. Protoze se mi nezda ze od rozsviceni oka mi pc ulazoval 220km a po ujeti par km 148km tak jen abych vedel jestli nekeca. Zitra radeji natankuji at jsem klidnej.
 
Když se do motoru nalije sto oktanu bez úprav, neplatí „víc oktanů rovná se vyšší výkon“. Ten přichází až s kompresními písty, potažmo se změnou předstihu.
Jak je na tom Mazda nevim.
Proto 100 oktanove palivo netankuju.
Tady nejde o výkon ale spíše o to, že autu nedavaš Bio srajdu.
 
Já třeba tankuju naturala 95 buď u benziny nebo u primky a najedu na cca. 50 litrů něco kolem 700km při průměrné spotřebě 7.5l/100km ... jestli je to v poho nebo ne, nemám šajn, ale myslím že jo. :D
 
Takze Mazda gy/gg ma nadrz cca 63L? Mam gy v nafte a zjistuji kolik se da najet na oko. Protoze se mi nezda ze od rozsviceni oka mi pc ulazoval 220km a po ujeti par km 148km tak jen abych vedel jestli nekeca. Zitra radeji natankuji at jsem klidnej.
Objem nádrže je 64l. PC počítá dojezd podle aktuálního stylu jízdy, tzn. když tomu dáváš, dojezd bude nízký a když pojedeš dlouho z kopce, budeš tam mít obrovský dojez, který při normální jízdě není reálný. U před FL je to takové veselé s okem, tak je nejvíce směrodatný ukazatel ručička (jakmile je nebezpečně nízko, tak je zle). A všeobecně platí pravidlo, že radši tankovat dřív než později :)
 
Tak sem natankoval. PP mi ukazoval jeste dojezd pres 100km a u pumpy se mi tam veslo jen nejakejch 50L. A to jsem mel rucicku uplne dole na te carce. Zajimave auto.
 
mě se včera poprvé povedlo natankovat přes 60litrů. Najezdil jsem cca. 40km s dojezdem NULA :)
 
tak já jedině ultra 95 bez bio srajdy, nádrž 61,9l, dá se vyluxovat za 200km maximálka co sem dal bylo 500km(velmi lehká noha).
 
Já se jednou dostal do stádia, kdy auto omezilo výkon a stalo se mi to zrovna jízdou do kopce. Dojezd ukazoval 10 km (domů to bylo 5 km) a asi jak se najelo do kopečka, tak šup omezení. Jinak jsem natankoval cca 60 litrů, takže ještě v nádrži něco bylo. Jinak tankuji buď Euroil + VIF a nebo VERVU.

PS: než se rozsvítí hladové oko, tak ujedu cca 1050 km a průměrně dotankuji cca 54 - 56 litrů.
 
ja teda nie som ziadny zavodnik, ale trasu domov na svk a naspat (340km) sa mi podari dat na pol nadrze, takze na plnu nadrz by som sa otocil 2x = tych 680km, spotrebu podla tankovania som vyratal nejako na 8,5 co by pri 64 litrovej nadrzi malo vyjst okolo 750 km dojezd
 
Tyjo, my co musime na benzinku co 500 km tise zavidime :oops:.
Proto jsem si pořídil naftu, dokonce první roky jsem dával 40000 km/ročně a to by mě benzín sešral. A naftu bych si pořídil i teď, se SkyD jsem jezdil za 4,7l/100km.

PS: spolehlivost nafty - 250000 km a zatím ťuk,ťuk bez problémů
 
Poslední úprava:
Tyjo, my co musime na benzinku co 500 km tise zavidime :oops:.
Mi chceš říct že najedeš na nádrž jen 500km? Teda pokud máš těžkou nohu, tak bych se tomu nedivil. :D

ja teda nie som ziadny zavodnik, ale trasu domov na svk a naspat (340km) sa mi podari dat na pol nadrze, takze na plnu nadrz by som sa otocil 2x = tych 680km, spotrebu podla tankovania som vyratal nejako na 8,5 co by pri 64 litrovej nadrzi malo vyjst okolo 750 km dojezd
Já jak jsem psal výš, já najedu na 50-55 litrů cca. 700km při průměrné spotřebě 7.5l/100km.
 
Back
Top