• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Keramika

S jakou keramikou máte dobré zkušenosti a jak dlouho ji už máte, resp. jaká je její živnostnost?

  • GTechniq Crystal Serum Light + GTechniq Exo

    Hlasy: 0 0,0%
  • CarPro CQuartz

    Hlasy: 0 0,0%
  • další neznám. Kdyžtak pište do komentů a přidám je

    Hlasy: 0 0,0%
  • Gyeon Q2 Prime

    Hlasy: 0 0,0%
  • Meguiar's Deep Crystal

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkem voličů
    1

mellda

výkonný člen KLANu
439
Hledal jsem tady nějaké info o keramice a nic nenašel, tak mě napadlo založit nové téma. Snad jsem trefil správnou kategorii.

Rozhodl jsem se pro keramiku a to z důvodů zpevnění laku (odolává i proti menším kamínkům), lesku a odpudivosti vody. V Brně mi jeden lakýrník doporučil pana Ďuriáše z Carwall s.r.o. Používají prý produkty značky GTechniq. Konkrétně mi nabídl Crystal Serum Light a pak na to Exo, což zvýší odpudivost vody. Na skla a kola pak mají taky nějakou keramiku. Koukal jsem na YT a vypadá to dobře. GTechniq jakožto výrobce dává 5-ti letou záruku, která se dá prý uplatnit, pokud keramika během těch 5-ti let změní vlastnosti (prý i odpudivost vody). Nevím, co vše se na to vztahuje. Chlapík zněl v telefonu přesvědčivě a precizně. Prý se tím zabývá už 6 let, zkoušel různý keramiky a tato mu vychází nejlíp. Na dílně jsou 3 a zdá se, že mají zatím málo kšeftů, protože mě vezmou hned další den. Stránky zatím nemají. Firma vzinkla před necelým půl rokem. Předtím prý dělal u někoho jako zaměstnanec a rozhodl se to dělat na vlastní triko.

Celá procedura bude trvat cca 4 dny a bude za to chtít cca 15k. Součástí jsou i drobné opravy laku. Doufám, že trefí přesně odstín a udělá to dobře. Prý je pak dobrý k nim jednou nebo 2x do roka zajít na čištění, kde to keramiku trošku přikrmí. To přijde prý na cca 700.

Natočím a postnu video, resp. test, jak to budu polívat vodou. Pak až si vzpomenu za rok, nebo 3, tak semka postnu další :) Na srazu to snad někdo ohodnotí, jestli to udělal dobře. Já tomu prd rozumím :D Láká mě na tom ta záruka a že mě vezmou hned.

Přemýšlel jsem i nad fólií na přední nárazník, protože už je trošku jetej od kamínků, ale prý by se to muselo napřed opravit (zatmelit), pak fólie (kvalitní) a na to keramika. To se mi zatím nechce.
 
Vím, co umí Gyeon a Kamikaze, ale na své auto bych si to nedal - maximálně na imitaci klavírového laku na plastech nebo na kola. Jsem příznivec tvrdých přírodních nebo syntetických vosků (v případě syntetických spíš vlastně sealantů), které jdou z auta dostat jinak, než odleštěním a agresivním rozpouštědlem. 5 let? Chachá. Možná tak garážované auto a 50 km výjížďka jednou za týden v neděli. :D Před pěti lety ty výrobky ani nebyly na světě.
 
Myslíš, že to může být problém po těch pár letech, až to budu chtít předělat na další keramiku nebo na cokoli jinýho? Opotřebí to nějak ten lak, když to budou chtít sundat? A co teprve, kdyby ta firma už neexistovala a já šel k někomu jinýmu na jinou povrchovou úpravu a ti si s tím nevěděly rady? Může se stát?
 
Bude problém to z toho sundat, když budeš chtít něco nalakovat. Předělat na jinou keramiku - to není problém, všechno je to hlavně na bázi SiO2 rozpuštěném v ředidle, takže to může přijít na sebe. Hlavně si od toho neslibuj výdrž na věčné časy a nějakou mechanickou "ochranu". Ano, bude to hladké, takže prach a špína nepřilne, ani hovínko od holuba, ale kamínek (pokud to nebude mini oblázek z říčního písku) to prostřelí, jako kdyby tam keramika nebyla. Jednotky mikrometrů.
 
Na to jsem se ptal jednoho lakýrníka v Brně a říkal, že to v mým případě (na cca 2 cm mi chybí bezbarvý lak) prý řešit nemusím. Prý ty díly, co bude třeba přelakovat, stejně zbrousí.
 
čaute
ja tu v clanku na clickbait odkazu narazil na tu keramickou ochranu laku
to nekdo mate? je to velky rozdil? i cenově?
dik
 
Poslední úprava moderátorem:
čaute
ja tu v clanku na clickbait odkazu narazil na tu keramickou ochranu laku
to nekdo mate? je to velky rozdil? i cenově?
dik
"lak vozu dokonale chráněný před různými škrábanci, které by mohly způsobit třeba kamínky na vozovce" - to je bohužel jen pohádka.
 
Poslední úprava:
čaute
ja tu v clanku na clickbait odkazu narazil na tu keramickou ochranu laku
to nekdo mate? je to velky rozdil? i cenově?
dik

Je to tak drahé a přitom tak neúčinné, že už se vyplatí trochu připlatit a jít do opravdu kvalitní průhledné fólie. Vizuální efekt tam sice je, ale o nějaké zvýšené ochraně bych nemluvil. Jestli Ti jde primárně o ochranu laku, volil bych fólii.
 
Poslední úprava moderátorem:
Ta mechanicka odolnost tam nejaka asi bude. U mesic stareho auta osetreneho MOHSem dojela zena s odrenyma dverma, prislo mi to, jakoby se o ni nekdo necim otrel. Kdyz jsem to pak rozlestoval, tak mi prislo, ze jsem odlestil jen tu keramiku, ze do struktur laku to nejspise neslo....
 
Ta mechanicka odolnost tam nejaka asi bude. U mesic stareho auta osetreneho MOHSem dojela zena s odrenyma dverma, prislo mi to, jakoby se o ni nekdo necim otrel. Kdyz jsem to pak rozlestoval, tak mi prislo, ze jsem odlestil jen tu keramiku, ze do struktur laku to nejspise neslo....

Úplně stejně a bez následků jsem rozleštil škrábanec od cizího auta a to jsem neměl lak nijak chráněn. Keramika určitě posílí povrchovou vrstvu, ale poměr cena - odolnost mi připadá ze všech možností nejhorší. Je to fakt drahé a před úderem většího kamínku neochrání. To mi řekl člověk, který keramickou ochranu dělá.

Jako jistou možnost vidím v tom, že si člověk aplikuje keramiku sám. Pak to vyjde výrazně levněji, přičemž samotná aplikace není nic složitého. Nicméně na kvalitní fólii to nemá, i kdyby to dělali ti nejlepší profíci v oboru.
 
No vidis, ty si das dopredu kvalitni folii za batoh penez a pak ti stejne dojeb.u auto dverma z boku :D.

Toho MOHSe jsem aplikoval sam a tvrdit, ze na tom nic neni...s tim bych si dovolil nesouhlasit. Je to obsirny soubor jednotlivych ukonu a podceneni byt jednoho se jiste projevi. A je na to potreba zazemi (pred panelakem si to clovek fakt kvalitne neaplikuje) a vybavenost dalsimi prostredky.

Ano, je to drahe (i kdyz clovek usetri za praci a know-how) a pracne. Proto uz bych do toho dnes nesel, radeji auto 2x rocne navoskuji.
 
Tak po pár týdnech můžu lehce zhodnotit. Odpudivost vody super. Leskne se pěkně. Proti kamínkům to opravdu není. Mini kamínky možná jo, větší bych řekl, že ne. Ono prý taky záleží na tom, jakou keramiku si člověk dá. Borec zmiňoval, že dělá i keramiky za 90k a ty jsou už prý o něčem jiným. Ale to se hodí tak na nějaký ferrari :)

Co se týče přilnavosti špíny, námrazy ap., nemám moc porovnání, protože jsem to dal na auto po pár týdnech, co jsem ho koupil a předtím jsem lak na feldě nikdy neřešil. Auto mám zaprášený normálně a žádnej pták mi to zatím nepodělal :) Co se týče toho trusu, na lak se to prý stejně prožrat může, když se to tam delší dobu nechá. Jen to ten proces zpomalí.

Je to sice drahý, ale je to pěkný efekt, jak se to leskne a odpuzuje vodu a nějakej ten rok to vydrží, což se mi líbí, že to nemusí řešit každýho půl roku. Nevím, jestli to vydrží těch 5 let. Rád bych tomu věřil :) Záruka je prý nakonec 2 roky a pak je tam jakási garance toho, že to vydrží na celkem 5 let. Moc jsem to nepochopil, ale asi to prostě znamená, že záruka klasicky 2 roky a mohlo by vám to vydržet i 5 let, nevím. Kdybych to měl podstoupit znova, asi napřed investuju prachy do nástřiku podvozku a dutin, protože na to mi už nezbylo a zima je za dveřmi :)

Co se týče samotné ceny, nakonec po mně chtěli 15k za karoserii a 3k za skla (tam je zase jiná keramika). Nechali si to tam myslím 3 nebo 4 dny a samotná keramika na kastlu stojí 3k, jsem se díval. Pokud by na skla stála 1,5k, tak za práci si vzali 13k, což je na den 3250 - 4300. To zhruba odpovídá mojí sazbě, takže bych do toho sám určitě nešel, protože to ani neumím a nemám na to vybavení a prostory.

Před 2 týdnama mě jeden borec v garáži škrábl (nárazník o nárazník). Měl nějakej Huynai. Taky novej, pěknej. Jeho škrábanec vypadal o poznání hůř, než můj. Nevím, jestli to souvisí s tou keramikou nebo to byla jen náhoda :)
 
Vím, co umí Gyeon a Kamikaze, ale na své auto bych si to nedal ...
Proc vlastne? To jen kvuli tomu riziku s prelakovavanim? Nebo proste protoze je to jeste prilis mlade a neoverene v realnem zivote? Protoze predpokladam, ze nic nebrani tomu keramickou vrstvu jeste voskovat, nebo?

Ja jsem pri prohlizeni Toyotackeho ceniku narazil na priplatkovou ...
Toyota ProTect: 5letá ochrana laku karoserie (pomocí křemíkové vrstvy) a navíc dokonalá ochrana kol a interiéru proti znečištění

Coz teda, pokud to spravne chapu, je take "keramika". Ale jinak je to proste nemysl, vyhozene penize (stoji 8500)?
 
Back
Top