• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ochranné fólie na karosérii

Ahoj, díky za info. Cenu mi počítali na materiál OpticShield nano, polyuretan - tedy stejný materiál. Možná měli zaváděcí ceny. :)Ještě dotaz - dáváš na folii ještě vosk nebo nějakou jinou ochranu ?
 
Ahoj, díky za info. Cenu mi počítali na materiál OpticShield nano, polyuretan - tedy stejný materiál. Možná měli zaváděcí ceny. :)Ještě dotaz - dáváš na folii ještě vosk nebo nějakou jinou ochranu ?

Folie je potřeba voskovat. Co mi tak v různých firmách řekli, tak je to ještě důležitější než když tam ta folie není. Sice všechny rozumné značky poskytují nějakou UV ochranu, ale v kombinaci s dalšími vlivy (ptáci, míza ze stromů – @Krabat a já můžeme povídat ;)) se ta folie poškozuje. A ani to ti nic nezaručuje, pokud narazíš na ptáky, co se*ou žíravinu.

Poškozená folie vypadá pěkně blbě. V nejhorším případě se prý může stát, že folie popraská pokud se to včas neodstraní. Pak je mnohem náročnější jí sundat dolů a hlavně se pod ní pak může dostávat bordel který může poškodit lak, protože není jak ho spláchnout.

Tím vším tě nechci nějak odradit. Já jsem s folií spokojený a dal bych jí zas. Ale je dobrý vědět, co to může obnášet.

Co se týče ceny – všichni to naceňují individiálně, tak bych řekl, že tě prostě napočítali vyšší cenu než „obyčejným“ autům. Servisy Mazda mívají pro MX-5 taky vyšší hodinovou sazbu. A co teprv když vidí aniversary edition.
 
Ahoj, může někdo doporučit aktuální možnosti polepu?
Hledám něco v Praze nebo středočeském kraji.
Jsem ochoten dojet, když to bude lepší cenou ale hlavně ověřeno vaší zkušeností.
Díky za názvy firem a zkušeností.
 
Koupil jsem před pár měsíci šestku. Po brňákovi (sám su z Brna), mírně odřený nárazníky ze všech stran (rozleštit nepomohlo, jedině oprava a lak), barva cizích dveří na boku auta... Uhádal jsem slevu a pravidelný servis v autopalacu než mě auto předají kvůli této kosmetice. Každopádně jsem se styděl, že by si někdo o mě mohl myslet, jak řídím (podle odřenin), tak jsem se rozhodl pro celopolep fólií. A aby nebyl vidět výrazný barevný rozdíl při otevření dveří (za polep těchto částí si účtují nesmyslný částky), jsem z bílé perleťové nechal udělat saténovou bílou perleť (ať nemusím řešit leštění do “zrcadla”).

Někomu se nelíbí ale zatím samá chvála.

Co vy na to?

F6B08CA0-F98F-4A56-932D-931739AC5C85.jpeg C1137E66-CBF8-428F-B81A-B5E74DF79DE1.jpeg DE1D00BD-6376-4F1E-8836-19D25FCD746F.jpeg B99587FC-9EAF-4A32-AD0E-303F1DAAF74A.jpeg D6AAE37E-EC32-447C-8B7E-22CAB4627967.jpeg 70341D9C-ACA3-48F8-82CB-91E8D527DD95.jpeg
 
Na kolik ten celopolep vyšel?

30 tisíc bez daně. Kde sem to nechával dělat veřejně neřeknu (nechci dělat reklamu), jelikož nejsem spokojenej a budu uplatňovat záruku tak dlouho, než to bude v pořádku. A to je asi ta nejznámější firma, když se řekne folie na auta ...
 
30 tisíc bez daně. Kde sem to nechával dělat veřejně neřeknu (nechci dělat reklamu), jelikož nejsem spokojenej a budu uplatňovat záruku tak dlouho, než to bude v pořádku. A to je asi ta nejznámější firma, když se řekne folie na auta ...
A s čím jste nespokojen?
 
A s čím jste nespokojen?
Sorry, že je to tak dlouhý... :confused:
.
Ať se stalo co se stalo, tak jsem si přišel po čtyřech dnech pro auto a měl jsem ho polepený jinou barvou. Místo Satin White Pearl, pouze Satin White. Prý to vyřešíme slevou nebo přelepením na jejich náklady. Jelikož mě šlo o barvu a ne o peníze, bohužel museli strhnout a polepit znovu. Platil jsem i za dechrome, chromový lišty do černé lesklé folie, na pár místech ujel nůž a prolínal ven chrom. Po měsíci jsem vezl auto znova a tentokrát folie vpoho, spokojenost a dechrome opravený. Za pár dní začalo pršet, auto bylo špinavý a všiml jsem si dalšího nedostatku na kterým se držela špína (viz foto). Velikost vynechanýho “véčka” u mlhovky na předním nárazníku je +- 8cm na délku, 3cm na šířku. Na druhé straně podstatně lepší až bych nad tím i rukou mávnul... Prolis v nárazníku je prořízlý po celé délce, což bych i pochopil, kvůli tloušťce folie a nemožnýho zlomení/tvarování folie (i tak si nejsem jist, že by to nešlo udělat líp). Už jenom kdybych si chtěl na svoje bílý auto dát černou fólii, to tam zůstat přece nemůže ne? Nechápu ani pokroucení folie, nejspíš velkým přehřátím při montáži.
.
Celosvětově známá firma (aspoň název), v Česku 3x (lepeno v Brně). Podle toho jak se prezentují na Facebooku, polepují denně auta za milióny. Každej jsme v práci od něčeho a ani já jako řemeslník si nemůžu dovolit lidem práci ojebat. Co je horší, tak na té první fólii jsem nenašel chybu tohoto charakteru a pokud musel někdo zaplatit novou fólii, tak si na oplátku vybil zlost na nárazníku nebo spíš se s tím na podruhé nechtěl srát a takto to dopadlo.
.
Jelikož nemám tolik času, ještě jsem s tím nebyl, tudíž neznám reakce a řešení od vedení firmy. Popřípadě dám vědět.

3A9A3A1B-6C8E-407E-98B3-25BA4D1B28F4.jpeg 8C4245E0-E876-4DDF-B69E-352B5E2F8F30.jpeg
 
Dostal jsem cenovou nabídku na polep předku a zrcátek Pur fólií 150 mikronů za 34000 bez DPH. Je to normální cena?
 
Poslední úprava:
Ani ne za tu cenu mám polepený celý auto do 80 mikronů. Borcovi se za jízdy vysypal 16/32 štěrk, jeden kameň letěl na A sloupek a je tam nepatrná dírka. Jinak bez úhony i se slabší fólii.
 
Někdo prosím tip na kvalitní firmu co dělá ochranné folie? Praha, popř. jsem zde na fóru narazil v HK na pana Marka. Díky za odpovědi.
 
Dobrý den, chystám se na CX60 v Rhodium White. Vyšší výbavy mají i prahy v laku a po tom, jak dopadly lakované prahy na aktuálním autě, uvažuji o jejich ochraně fólií. Pravděpodobně bych rovnou udělal i kapotu, přední nárazník, zrcátka, nakládací hranu a ten štít na střeše.
Jsem z Brna; je zde někdo, kdo by mi mohl poskytnout nějaké reference na firmy v okolí (beru i ty špatné, alespoň se jim vyhnu). Díky moc
 
Dobrý den, jestli máte namysli transparentní a aby dobře chránila, dneska se používá samohojící 180 mikronová folie. Mám zkušenosti v Brně WrapStyle, o pár příspěvku víš popsáno. Dále mám zkušenosti a velice příjemné s polepim.cz v Blansku. Počítejte orientační cenu 80tis a více za polep přední části vozu. U firmy polepim bude i mnohem kratší čekací doba na zhotovení.
 
mam folii od polepim.cz(Blansko)
predek + prahy spokojenost, svetla na BM jsou prej moc zakriveny takze se jim povedl jen castecny polep
 
Back
Top