• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ochranné fólie na karosérii

Mne hneď pri kúpe v Mazde povedali, aby som si dal priehľadnú fóliu. A tak som aj urobil. Mám prednú kapotu, spätné zrkadlá, hornú hranu nad čelným sklom a nakladaciu hranu kufru. Cena do 500 €. Zatiaľ mám pokoj po takmer 2 rokoch. Ale ja mám farbu Machine Gray.

Odoslané z S61 pomocou Tapatalku
 
Mal som cx-3 v farbe red Soul ..bolo to šialene ešte aj tá podkladová farba je “biela” jediná pomoc je fólia ...ochranné keramiky a podobne sú vyhodené peniaze dal som Pikatec Diamond ,zaplatil som experta ktorý to naniesol na auto,2 dni som tam mal auto ...ok priznávam prvé 3-4 mesiace auto ako z salónu stačilo oplachnut ,ale potom nič a ochrana proti kamienkom neexistuje ..len fólia ale aj tá ma obmedzenia ..ten lak je taký tenký že keď sa otrieš o auto už je problem vlasocnice a podobne ,preto som teraz šiel do farby machine grey
 
Ano, potvrzuji - jedině fólie, ale pokud to má za něco stát, příprav se na celkem mastnou cenu.

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Dik za info, nejspis do toho asi taky pujdu, alespon na predni casti, dokud je lak novy, je to fakt hrozne hezky auto a tohle to docela kazi, nerad bych tam toho mel vic.

Je ta folie nejak videt? Nebo to neni poznat ze tam je? Nicmene koukal jsem ze celopolep stoji pres 20k, to je stejne drahy jako cela ta "premiova" barva :(
 
@petrb Pokud se použije kvalitní samozacelovací fólie, cena za celo-polep není 20, ale cca. 4x tolik...

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Já mám předek zatím bez zásahu, ale dvakrát mě trefil do boku frajer od městský údržby, když sekal trávník asi 5 metrů od vozovky křovinořezem, takže bacha a tyhle maníky objíždět velkým obloukem....:confused:
 
Urobil som presne to iste, co Kyblik...Takze folie mam na pred.kapote, pred.blatníkoch, prednych stlpikoch a pásik folie aj nad prednym oknom...Zatial super, folia drzi, lak neposkodeny a foliu vobec nevidno...Cena cca 500€. Mal som poučenie z predoslej CX-5 s tou istou farbou, tukance od kamienkou vsade, este aj zboku auta :) Takze jednoznacne priezracnu foliu, necakaj ani 1 deň !!!
 
Ja mám polyuretan, hrúbku neviem, fóliu mi doporučil ten čo ju dával na auto, dal mi na vyber 3 druhy, táto bola asi najdrahšia...
 
nevite nekdo o dobrym miste v Praze a okoli kde tohle delaji? nasel jsem jenom ty celopolepy a ta cena je fakt 35k - 80k to je snad levnejsi to nechat prelakovat... ta barva podle Mazda ceniku stoji 20k, pak davat folie za 80k to je fakt nesmysl, preci to neni Ferrari
 
nevite nekdo o dobrym miste v Praze a okoli kde tohle delaji? nasel jsem jenom ty celopolepy a ta cena je fakt 35k - 80k to je snad levnejsi to nechat prelakovat... ta barva podle Mazda ceniku stoji 20k, pak davat folie za 80k to je fakt nesmysl, preci to neni Ferrari

Já mám na kapotě folii od XPEL Praha a zatím jsem maximálně spokojený. Nejlepší je oslovit víc firem. Co jsem zkoušel já, tak nikde neměli problém s částečným polepem. Ceny se dost různí a použitý materiál taky, co zvolíš už je pak na tvém uvážení. Za sebe můžu říct, že folie XPEL není na pohled vůbec vidět, což se oproti předchozí StoneProtect, která má viditelný pomeranč říct nedalo, i když 99% lidí si toho stejně nevšimlo.
 
Já mám na kapotě folii od XPEL Praha a zatím jsem maximálně spokojený. Nejlepší je oslovit víc firem. Co jsem zkoušel já, tak nikde neměli problém s částečným polepem. Ceny se dost různí a použitý materiál taky, co zvolíš už je pak na tvém uvážení. Za sebe můžu říct, že folie XPEL není na pohled vůbec vidět, což se oproti předchozí StoneProtect, která má viditelný pomeranč říct nedalo, i když 99% lidí si toho stejně nevšimlo.

Cau, na kolik to vyslo u nich?
 
Asi 6 tisíc za samotnou kapotu na trojce. Na CX-5 se ta cena možná bude lišit.
 
Tak nástřel folií, počítáno na CX-30

Kladno :
Dobrý den,

mame 2 druhy ochranné fólie :

Polyuretanová fólie a PVC.

Polyuretanová je nejkvalitnější ochranna fólie, s plnou čirostí a hladkým, lesklým povrchem, její životnost je 8 let.

PVC fólie je čirá s lehce pomerančovou strukturou, její životnost je 5let.

Ceny za polep jednotlivých dílů:

Kapota - 3000kč PVC / 6000kč PU
Blatníky - 2400kč PVC / 4800kč PU
Sloupky - 600kč PVC / 1200kč PU
Pruh na čelní sklo z tónováne fólie - 600kč

Ceny jsou uvedené s DPH.



A pro změnu Praha :
Dobrý den,

polep kompletního předku+ sloupků, zrcátek, světlometů a části střechy ochrannou fólií Xpel Ultimate plus
vychází na cca 32 tis Kč + DPH.

Tuto instalaci provádíme v rámci 2 dnů.

V příloze přikládám katalog počítačových šablon, které pro tento vůz máme...

Na naše instalace poskytujeme 10 let záruku.

Děkuji a přeji hezký den.
 
Cau, dostal jsem od XPEL podobnou odpoved, na CX-5 o 3k vyssi:

Cena polepu kompletního předku včetně světlometů, zrcátek a sloupků činí 35.000,- Kč + DPH.

Cena zahrnuje materiál, počítačové vyřezání jednotlivých dílů a instalaci fólie Xpel Ultimate plus.
To je asi levnejsi to nechat cely prelakovat...
 
Jak se jmenuje ta firma z Kladna? Predpokladam ze na pockani to asi nebude... Kapota a blatniky by podle me uplne stacily, nemam jeste ani 1k najeto a uz mam na predni kapote 2 duzny. Mam obavu ze po 10k to bude vypadat jak cednik jestli to takhle pujde dal. Nechapu kdyz ta barva je tak neuveritelne nekvalitni tak by Mazda mela tyhle folie platit sama v ramci zaruky.
 
Jak se jmenuje ta firma z Kladna? Predpokladam ze na pockani to asi nebude
Časově to výjde na 1 celý den, lepší je, aby auto zůstalo přez noc, u nás v teplé garáži.

Přeji hezký den,

s pozdravem
Anna Jalovčuk,
Ljubava Plus s.r.o.
+420 774 710 641
www.folieljubava.cz


--
S pozdravem
Ljubava Plus s.r.o.
Vladimir Ivanov
Tel +420 739210640
 
tak tady je kompletní předek na M6, abyste měli představu za kolik se to dá pořídit, já nechal zatím jen kapotu

Dobrý den,
zde posílám kompletní kalkulaci polepů vašeho vozů do PU fólie:
Kapota -6000kč
Blatníky - 4800kč
Sloupky - 1200kč
Pruh - 800kč
Nárazník obě části - 7655kč
Cena celkem s prací + DPH -20.455Kč

--
S pozdravem
Ljubava Plus s.r.o.
Vladimir Ivanov
Tel +420 739210640
 
Šílené ceny. U CX-3 jsem nechal polepit přední nárazník, světla, kapotu, přední blatníky, zpětná zrcátka a všechny sloupky. Cena byla necelých 16 tisíc Kč. U Mazdy 6 mi nabídli totéž asi za 18 tisíc Kč. Fólie Optic Shield Nano. Jo a ceny uvádím s DPH!
Prosím tě kdy jsi to dělal, ze kdy jsou ty ceny ? Teď jsem je poptával na stejný rozsah a stejnou folii pro MX-5 a přišla cena 19.900 bez DPH ( takže celkem 24 000,- Kč ) za menší auto . To je nárůst ceny o 50 % .. Díky.
 
Auto šlo do fólie někdy v září 2018. Já to tu snad i někde někde psal. Nárůst ceny mi tedy připadá enormní. Samozřejmě dopad na to má určitě slabší koruna, ale 50% je šíleně moc. Je to určitě stejný typ fólie? Já měl totiž po půl roce problém s viditelnými fleky a tehdy mi říkali, že testují nějakou odolnější fólii. Ale stejně tak dodali, že cena bude stejná nebo nepatrně vyšší.

Každopádně, fólie odolnost proti kamínkům určitě má. Rozhodně však není tak zázračná, jak tvrdí reklama. Naopak je choulostivá na přírodní aerosoly apod., takže pokud ji chceš udržet v perfektním stavu, je nutné ji umývat častěji než samotný lak. Hodně záleží na barvě. Ty tmavé trpí výrazně víc než světlé. A pokud auto řídí žena, je každá ochrana laku dobrý bonus. ;)¨

Ještě doplním k těm barvám, aby to bylo jasné:
Já jsem bílé auto do fólie nedal a nelituji toho. Ale u červeného si dnes nedokáži představit, že bych fólii neměl. Na té barvě je na slunci vidět úplně všechno.
 
Poslední úprava:
Back
Top