• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Kontrolka airbagu a chyba DTC B1881

Skuhry

nový člen
29
Ahoj, tak už došlo i na na mě s dotazem.

Svítí mi kontrolka arigabu.
V servisu zjištena chyba b1881 ("Otevřený obvod předpínače bezpečnostního pásu spolujezdce").

Proletovány vodiče a konektory před pásem s patronou - svítí dál.
Přidán odpor (abych vyřadil pás a byl si jistej, že to je tim) - svítí dál

Teď už mě servisák asi pošle do háje, ale budu chtít přeletovat konektor pod sedačkou u spolujezdce.
Blbý je, že mi to jednu jízdu svítí a další třeba už ne.
Setkal ste se s tím už někdo (nepočítám "klasiku" konektor pod sedačkou)?
Nějaké typy?
Technická a 14 dni :)

Díky, ať slouží!
 
Poslední úprava:
Skuhry, jak jsi dopadl?
Řeším teď stejnou chybu B1881.
Díky za odpověď
Ja vymenil pas a zda se ze to pomohlo (na tom odporu na pasu jsou nejaky +- 3ohm coz je mrte malo)
Jinak myslim ze predfaceliftem jsou pasy nejaky pasivni, s facelifem maj ty patrony
 
Pás jsem vyměnil, ale bohužel to nepomohlo.
Mám teda Mazdu 5, ale tady je to jediné vlákno, kde se chyba B1881 řešila.
Myslím, že to bude podobné. Jediné, co mě ještě napadá, je kompletní výměna konektoru,
který je do pásu připojený. Uvnitř je rezistor, a prostor kolem byl mírně začernalý. Že by byl problém zde?

1626351626586.jpg
 
Pás jsem vyměnil, ale bohužel to nepomohlo.
Mám teda Mazdu 5, ale tady je to jediné vlákno, kde se chyba B1881 řešila.
Myslím, že to bude podobné. Jediné, co mě ještě napadá, je kompletní výměna konektoru,
který je do pásu připojený. Uvnitř je rezistor, a prostor kolem byl mírně začernalý. Že by byl problém zde?

Zobrazit přílohu 35765
No nabastli si tam spravny odpor a uvidis:)
V servisnim manualu na m3 mam ze kdyz je odpor 1,5 - 3,1 ohm, tak je to ok.
Problemem pak je vlhkost a i zmereni toho odporu na konektoru.
 
Tak opravdu pomohla výměna konektoru, který je připojený k pásu.
Kontrolka airbagu už nesvítí ?
Skuhry, díky za rady! ?
 
Tak opravdu pomohla výměna konektoru, který je připojený k pásu.
Kontrolka airbagu už nesvítí ?
Skuhry, díky za rady! ?
Ahoj, mám stejný problém blikající kontrolka airbagu mám Mazdu 5 pofl rv2008. Můžu se zeptat kde jsi sehnal ten konektor prosím. Děkuji za odpověď.
 
Ahoj, mám stejný problém blikající kontrolka airbagu mám Mazdu 5 pofl rv2008. Můžu se zeptat kde jsi sehnal ten konektor prosím. Děkuji za odpověď.
Ahoj a ta kód chyby je stejný jako v předešlých příspěvcích ? Těch chyb je docela velký množství a chce je to nejdřív vyčíst diagnostikou.
 
Diagnostika Píše tu chybu B1881 předpínač bezpečnostního pásu spolucestujícího
Rozpojený obvod. Díky za odpověď.

IMG_20221115_180340.jpg
Přikládám foto
 
Tak rozdělej spodní kryt B-sloupku u spolujezdcový sedačky jak je pás spolujezdce a pod krytem uvidíš žlutý konektor. Bude dole blízko prahu/podlahy.

Sorry, teď jsem si všimnul že se ptáš, kde se dá sehnat ten konektor... :dizzy: a ne kde je :dizzy:
 
Tak rozdělej spodní kryt B-sloupku u spolujezdcový sedačky jak je pás spolujezdce a pod krytem uvidíš žlutý konektor. Bude dole blízko prahu/podlahy.

Sorry, teď jsem si všimnul že se ptáš, kde se dá sehnat ten konektor... :dizzy: a ne kde je :dizzy:
Vpohodě aspoň vím kde je, noo a teď kde ho seženu? Nevíš prosím tě.
 
Tak opravdu pomohla výměna konektoru, který je připojený k pásu.
Kontrolka airbagu už nesvítí ?
Skuhry, díky za rady! ?
Zdravím tě, můžu se zeptat kde jsi sehnal ten konektor prosím k bezpečnostnímu pásu. Děkuji za odpověď.

Přikládám foto

IMG_20221116_145551.jpg
 
Back
Top