• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Křupání pod levým a pravým podběhem při jízdě do kopce / na nerovnostech

Páni,
mám MAZDU CX-5, 2,5l benzín, REVOLUTION TOP, r.v. 2017, kupované november 2017,
najazdených 13.000km.
Puknutie registrujem cca posledných 5.000km a vychádza z pravej časti podvozku, viac spredu ako zozadu.
Nasimulovať to viem keď pomaly schádzam napr. z retardéra a mám pootočené kolesá.
Keď idem na retardér s rovnými kolesami, tak to lupnutie nie je počuť.
Takmer na 100% je možné lupnutie - puknutie nasimulovať pri výjazde napr. z podzemnej garáže,
pri pootočených kolesách v momente, keď sa predná náprava dostane na rovnú cestu
a zadná náprava je ešte na naklonenej ceste, alebo ako sa spomína vyššie, pri zjazde z obrubníka
/vtedy sú vlastne tiež kolesá pootočené/
Symptómy navlas podobné tým mojim. Takže jazda k dílerovi po teplé ponožky na predné pružiny. :)
 
Nemáte někdo na faktuře jak přesně jsou ty návleky u Mazdy pojmenované, připadně číslo dílu?
 
Tak teraz v pondelok už dali aj mne tie návleky a naozaj to pomohlo, spravil som už nejkých 500km a naozaj to "pukanie" zmizlo. tecki-mu sa ospravedlňujem ale kým mi to robilo, tak som sa do jeho "rajónu" nedostal.
 
V pohode, ved ked mi to zacne pukat tak to hadam budem pocut ☺ Len mi Cify napis, kde ti to robili (v BB ci v LC) aby sa neucili na mojom aute A robili len predok? Mne sa prave zda ze mi to robi len zadok...
 
V pohode, ved ked mi to zacne pukat tak to hadam budem pocut ☺ Len mi Cify napis, kde ti to robili (v BB ci v LC) aby sa neucili na mojom aute A robili len predok? Mne sa prave zda ze mi to robi len zadok...
Robili mi to v Prešove (mimochodom prístup ako predajcu pri kúpe, tak aj technika pri servise musím veľmi pochváliť - maximálne seriózne jednanie) a iba predok, zložili dolu, očistili, niečo tam nastriekali, založili tie "návleky" a dali späť. Aspoň teda čo som si všimol, nekukal som im pod ruky celý čas, iba čo som videl z predajne. Celé to trvalo asi 1,5-2 hodiny. A ten zvuk, on sa v tej kasni dosť prenáša takže to klame, aj mne trvalo kým som to odhadol odkiaľ to ide.
 
Ahojte,
absolvoval som servis a dali mi tam tie návleky a pukanie prestalo,ale nie uplne niekedy to este robi ale uz ovela menej ako predtym, nestalo sa vam nieco podobne?
 
Ahoj, ja mám CX-5, KF, 2,2 diesel. Po aplikácii návlekov bolo nejaký čas ticho, teraz sa objavil nový zvuk a zosilňuje sa.
Je to puknutie pri zastavovaní a potom zase pri rozbiehaní.
 
Tipoval by som to na uvolnenie rucnej brzdy resp. pocas jazdy po kazdom zabrzdeni cez autohold, ked drzi zadnu brzdu a potom uvolni pri pohnuti sa... Aspon tak sa to zda mne...
 
U me po aplikaci navleku lupani prestalo uplne, projevovalo se ale hlavne pri najeti na nerovnost s vytocenymi koly v pomale rychlosti.
Pri rozjizdeni nebo brzdeni to nelupalo ani pred tim.
 
Zdravím, u mé CX-5 jsem na první roční prohlídce také nechal vyměnit návleky, jelikož se mi právě lupání projevovalo při najetí na nerovnost do zatáčky, a po výměně je zatím vše OK. Při rozjíždění ani brzdění nic neslyším.
 
Back
Top