• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Legální rozměr pneu v TP - zápis, možnosti

Pomohlo vám toto téma?


  • Celkem voličů
    7
Zdravím,

jaké máte zapsané "standardní" rozměry disků a pneu na M6 GH v českém TP?

Dovezl jsem si auto z Německa a k mému překvapení je v originál německém TP i COC listu jen jediný rozměr disku 6Jx16 ET50 a pneu 195/65 R16 92V. Čekal jsem že tam budou i nějaké 17" a bude tak variabilita obutí na zimu/léto. Nějaké speciality typu 18"/19" ani nepotřebuju, bude s autem dost jezdit i manželka a na našich "necestách" si dokážu představit doma to remcání.

Je to Mazda 6 Sportwagon 2,5 l benzín GH r.v.2008

Díky za každé nasměrování
 
No mít na 2,5 16-ti palcová kola,to bych nezkousnul.Oficialně mají 18
 
Poslední úprava:
Zdravím,

jaké máte zapsané "standardní" rozměry disků a pneu na M6 GH v českém TP?

Dovezl jsem si auto z Německa a k mému překvapení je v originál německém TP i COC listu jen jediný rozměr disku 6Jx16 ET50 a pneu 195/65 R16 92V. Čekal jsem že tam budou i nějaké 17" a bude tak variabilita obutí na zimu/léto. Nějaké speciality typu 18"/19" ani nepotřebuju, bude s autem dost jezdit i manželka a na našich "necestách" si dokážu představit doma to remcání.

Je to Mazda 6 Sportwagon 2,5 l benzín GH r.v.2008

Díky za každé nasměrování
Měly by tam být i 205/60 R16, 215/50 R17 a 225/45 R18. http://www.scc-cz.com/dovozy-vozidel/#mazda
 
úsměvný je , že když jsem řešil potvrzení o originálních alternativních rozměrech u Nissanu tak mně ho vystavili zcela zdarma v PDF do mailu a asi za 5 dní došlo ještě i v obálce poštou. Cena 1400 za ten samej dokument jen od firmy SCC mě přijde jako výsměch majitelům
 
Poslední úprava:
Nevite, zda existuji nejake oficialni reverzni seznamy TUV Gutachten, ABE/KBA? Tzn. nehledat od vyrobcu disku prisluslusne schvaleni pro vozidla, ale naopak pro vozidla shvalene disky. Ony totiz kazde konfiguratory ukazuji neco jineho, takze beztak nevim, na co opravdu bude existovat typovy list?
 
@shr3k Coz o to, na felgenshop.de jsem toho prolezl uz docela dost, mozna se mi o kousek vic libi felgenstore.de, protoze tam se rovnou do toho Gutachten dokumentu muzu podivat a nemusim je jit hledat nekde jinde. Ja mam totiz pocit, ze jsem uz zahledl disk, co na felgenshopu vyskocil v konfiguratoru, ale podle Gutachten tam patricny vuz neni (coz predpokladam u novych modelu vozu neni moc prekvapiveho).
 
Vybírat můžeš klidně na dealerských a nějakých přehledových webech, ale pokud na nich příslušný platný Gutachten list není, je nejjistější podívat se na web výrobce. Ti solidní mají své Gutachten listy veřejně dostupné. A tam si ověřit, že tam je správný model auta a u něj zvolený rozměr disku. Pokud je nemají veřejně, nezbývá, než si začít dopisovat s dealerem, což je časově náročnější. Nebo vybrat jiného výrobce.
 
@MichalP Jasne, to dava smysl. Ja se tu ptal jen obecne, aby to tu pripadne melo nejaky uzitek. Jinak ja totiz vybiram disky na neMazdi model, ktery je uplne novy, takze pro takovy je ten "legalni" vyber docela omezeny. Proto to moc takto delat nemuzu, protoze bych vetsinou akorat bloumal v prazdnu. A spis jsem se tedy snazil sehnat ten maly seznam tech par kousku, co jsou uz schvalene.

Na zacatku, kdyz jsem dostal tu myslenku, ze si koupim disky "dopredu", necham si je nalakovat a az prijde auto, rovnou jej na to prezuju, tak mi nedoslo, ze vlastne mozna mam spis smulu s vyberem.
 
@Radfire Diky, v zasade ano, takhle jsem si to predstavoval. Takto ten vyhledavac zohlednuje homologaci. Akorat Alcar funguje jen pro tu skupinu znacek, co zastresuje (AEZ, Dotz, Dezent, Enzo). Nic jineho nenajde.

Ve vysledku mi to tedy najde mene vyrobcu, nez uvadeny felgenstore.de. Nakonec on i ten felgenshop.de tam ma ta kriteria homologaci, akorat u RAV4 to z nejakeho duvodu nic nedava na vyber, takze se podle toho filtrovat neda - u Mazdy 6 napr. bez problemu.
 
A kolik obutych kol potrebuju na STK k potvrzeni Typoveho listu? :D

Ono by se vlastne dalo udelat neco, jako potvrdit si list pro kolo odpovidajiciho (zvoleneho) rozmeru, nechat si to zapsat do TP a pak v tom rozmeru koupit uplne jina kola, ktera nemaji samostatne pro auto KBA (ABE), nebo?
 
A kolik obutych kol potrebuju na STK k potvrzeni Typoveho listu? :D

Ono by se vlastne dalo udelat neco, jako potvrdit si list pro kolo odpovidajiciho (zvoleneho) rozmeru, nechat si to zapsat do TP a pak v tom rozmeru koupit uplne jina kola, ktera nemaji samostatne pro auto KBA (ABE), nebo?
Jenže ten zápis se provádí na typ kol z typového listu (to se tam uvádí, výrobce, typ, rozměr, rozměry pneu). ;)
 
No jo, ok. Asi radsi nevymyslet blbiny, no. Ja jsem videl nejake fotky, kde to vypadalo, ze vyrobce/typ prave uvedeny neni. Ale mozna to bylo pro ten jiny pripad dopisovanych homolovanych rozmeru vyrobcem.
 
Poslední úprava:
Než se sjednotila metodika, tak se to tam psalo různě, protože úředníci neměli notičky od MD.
 
Back
Top