• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Legální rozměr pneu v TP - zápis, možnosti

Pomohlo vám toto téma?


  • Celkem voličů
    8
Mám teď R16 plech se zimníma pneu - vzhledově je to nic moc ale na druhou stranu je to funkční. Takže zimu dojezdím, ale na léto bych chtěl něco, co tomu autu bude slušet, navíc ty pneu jsou už jen na sezonu. Proto jsem se ptal na zkušenost. Na léto asi zkusím R18 ale mám z toho strach :(
 
Ahoj chlapi, měl bych dotaz, pasuji originál litá kola 17" z Mazdy 6 první generace (R. V. 2004) na Mazdu 6 GJ 2014? Jedná se mi o rozteč atd... Děkuji za radu.
 
Rozteč ano, ET určitě ne (z GG budou více utopené), ale dostaneš je tam.
Díky za odpověď, mám právě možnost koupit za dobrý peníz a mám jen jednu sadu.. Takže teoreticky bych je tam dostat měl aniž by byl nějaký problém... To mě zajímalo :)
 
Dnes jsem s SCC řešil co by se dalo nechat zapsat na mou CX-5 (protože ty 225 galusky mi nedají spát) a bylo mi řečeno, že skrze SCC vůbec nic, neboť Mazda si pro CX-5 v ČR nenechala homologovat nic vyjma toho, co asi všichni v TP už máme - tj. 7Jx19 ET45 225/55 R19 a 7Jx17 ET45/50 225/65 R17
A klasicky mě odkázal na Ronal a Alucar, že jedině koupit nové ALU a s typovým listem na STK atd.
 
A jaké et se může dát na Mazdu GJ pokud to prosím víš? Je tam nějaké rozmezí nebo prostě placnu et50? Děkuji za odpověď

V TP máš zapísané všetky rozmery aj s ET, ktoré na tvoje auto môžeš dať. Určite dáš na auto disk s ET, ktoré zapísané nie je, ale nebude to legálne. Otázka, či ET niekoho vôbec zaujíma..
 
A jaké et se může dát na Mazdu GJ pokud to prosím víš? Je tam nějaké rozmezí nebo prostě placnu et50? Děkuji za odpověď
To vim, nebo aspon vim, co mam ja v TP ...
Screenshot from 2019-11-08 09-40-56.png
Screenshot from 2019-11-08 09-41-26.png

Ostatne urcite to tu uz bude nekde v tematu ukazane.

Jinak treba ja osobne jsem tu nedavno svuj "problem s ET" take uvadel - nechteli mi potvrdit typovy list. Jestli nekdo ET kontroluje nebo ne, to nevim. Samozrejme meli by, takze asi zalezi, na jak dusledneho technika clovek narazi.

Beztak to nekteri delaji tak, ze na STK nazujou jinou sadu disku a pak to prezujou zpet. Kazdy strujcem sveho stesti ...
 
No ... jak se poznaji origo kola?

odpoved pro orientaci vsech:

no kazdem original kole je na vnejsi strane vylisovan znak odpovidajici atestu ..viz obrazky.

Zevnitr rafku je vzdy vylisovan presne rozmer rafku vcetne offsetu ET ve vice "paprscich" rafku

IMG_7461.JPG

na pohledove strane pak:

znak oem kola.jpg
 
Ta prvni fotka je mi nejak povedoma :D. Jinak jasne ... ale tenkrat ten komentar byla spis takova provokace, ze technik na STK by musel kontrolovat kola "jinak", aby poznal, ze na aute jsou "original" kola (k uvedenemu modelu/vybave).
 
zeptám se ještě jaká kola máte zapsaná v TP u vozu Mazda 6 Takumi?
bohužel nejde editovat tak doplním údaj z TP a jsou tam 7 1/2J x 19 ET45 225/45 R19 92W a jako další 7 1/2J X 17 ET50 225/55 R17 97V prodejce mi poslal původně neúplnou zadní stranu.
 
Zdar chlapi. Tak jsem dnes začal zjišťovat jestli by šel dát na mou mazdu 6 gh jiný rozměr pneu resp. 225 40 r18 místo 225 45 r18 a když to tady tak pročítám, pak koukám do mojeho TP, tak nikde nevidím zapsané 18" kola, tož jsem z toho úplně jelen :grinning::dizzy:?IMG_20200418_062846~2.jpg IMG_20200418_062910~2.jpg
 
Ahoj, dostanu na M6 GJ 2.5 kola s rozměrem 8.5Jx19 et40 nebo 45? K diskům dostanu i typový list. Jen mě jde o to, jestli se s tím dá jezdit bez úhony a nebo úpravy podvozku. Díky za info.
 
Musíš dostat typový list od výrobce kola právě pro svůj model auta. Pak nemusíš nic řešit na autě, solidní výrobce si to ohlídá. Ovšem v TP máš patrně zapsaný rozměr jen 7.5Jx19, tak bych se trochu divil, že bys na to dostal typový list v této o palec větší šířce disku.
Jinak pokud ten rozměr nemáš v TP, tak si ho musíš nechat zapsat. Postup tady na fóru najdeš několikrát.
 
Back
Top