• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Matky Al disků - utahovací moment

M3grey

rodinný člen KLANu
2 113
Ahoj, potřeboval bych rychlou odpověď - jaký je max. utahovací moment pro matky originálních Al disků pro M3 BN? Tabulky na netu jsou nejednoznačné.....

Díky.
 
:) Proč potřebuješ maximální utahovací moment? Máš strach, že když 5 šroubů dotáhneš klasicky na 90 Nm, že ti kolo upadne?
Jelikož je to šmrncovní Mexičanka, nechodil bych s tou dotahovací silou moc vysoko. S největší pravděpodobností ten závit vydrží i 150 Nm, ale kolikrát? 3x, 8x ..., nikdo neví.
Já na M2 si to nechal v servisu dotáhnout schválně jen na 80. Po 40-ti km (až si to sedlo) jsem si pak 2 matky z 16-ti ještě dotáhl. Ale i kdybych je nedotáhl, nic nenaznačovalo tomu, že by se samovolně s přibývajícím časovým "zahnitím" měly samy povolit a odpadnout. A i kdyby odpadly, tak to kolo určitě ne.
 
Ahoj, potřeboval bych rychlou odpověď - jaký je max. utahovací moment pro matky originálních Al disků pro M3 BN? Tabulky na netu jsou nejednoznačné.....

Díky.
Utahovací moment pro origo matice + origo liťáky je 108-147Nm (platí pro většinu Mazd s 5ti šteftem)
Origo štefty jsou hodně výdržný a viděl jsem je přežít i něco okolo 200Nm (při tomhle nastavení už mi necvaknul momenťák) - nedoporučuji zkoušet
dotahnuti kola.jpg
 
Back
Top