• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Ahoj, nikde jsem to za boha nenašel... Ale dá se sehnat / vyměnit u HUD (Head-Up, resp. Active driving display) jen to výklopné projektorové sklo? I když... sice píšu sklo, ale je to plast... Možná právě proto se to povedlo známemu u jeho GJ poškrábat. Snažil jsem se mu pomoct, ale nikde jsem to nenašel, pouze celé jednotky z použitých aut (kde často to sklo bývá dost dodrbané taky) a nebo nějakou alternativní verzi, kterou asi nikdo nezkoušel :D https://mikstoreph.com/products/mazda-3-skyactiv-heads-up-display-hud-2nd-gen?variant=41952159465722

Zkrátka jestli jde sehnat jen to výklopné sklíčko nebo ne, díky ;) Případně kdyby byla zaměnitelná jednotka z 2017 GL, kde byl už trochu vylepšený HUD, na to jsem taky odpověď nenašel, pouze dotazy :D
 
Zdravím, snažil som sa dosť čítať aj hľadať ale na internete sú rôzne údaje o otáčkach na diaľnici pri 107 a 121kw. Vie niekto ako je to v skutočnosti, ktorá prevodovka je vhodnejšia?
 
107 je delsí, podle me na dalnicni pouziti jednoznacne lepsi. Toci asi 2650 rpm pri 130 kmh. Vykonnejsi verze toci cca 3 tis, zbytecne moc.
 
Ja jsem to sem uz jednou nekomu psal, tak cerpam z vlastnich historickych zdroju... 121 kw jsem mel. Toci asi 3 tis (plusminus 50), dopnil jsem do zpravy vyse. 143kw s automatem mi zere plusminus stejne, jako zrala 121 s manualem, a domnivam se, ze prave kvuli tem otackam (jinak je totiz po faceliftu o dost tezsi, automat ma vetsi ztraty... a presto).
 
S obri televizi, nulovym poctem fyzickych tlacitek, a dotykovyma plochama na volantu misto tlacitek? Se mi zda jako nejakej jasnej podvrh, protoze to vubec neodpovida dlouhodobemu stylu znacky...

Doplneni: Aha, neni to Mazda. V zahranicnich clankach "collaboration between Mazda and Changan Automobile". Takze nejspis trochu Mazda stylu v exterieru, ale jinak spis nalepka Mazdy na cizim aute, asi kvuli nutnosti byt pritomni na velkem trhu. Nejvic to asi pripomina Changan Qyiuan A07 trochu zremixovany s Changan UNI-V, plus par prvku od Mazdy (odznacek, volant, stahovani oken)..
 
Poslední úprava:
Back
Top