• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Ahoj, nikde jsem to za boha nenašel... Ale dá se sehnat / vyměnit u HUD (Head-Up, resp. Active driving display) jen to výklopné projektorové sklo? I když... sice píšu sklo, ale je to plast... Možná právě proto se to povedlo známemu u jeho GJ poškrábat. Snažil jsem se mu pomoct, ale nikde jsem to nenašel, pouze celé jednotky z použitých aut (kde často to sklo bývá dost dodrbané taky) a nebo nějakou alternativní verzi, kterou asi nikdo nezkoušel :D https://mikstoreph.com/products/mazda-3-skyactiv-heads-up-display-hud-2nd-gen?variant=41952159465722

Zkrátka jestli jde sehnat jen to výklopné sklíčko nebo ne, díky ;) Případně kdyby byla zaměnitelná jednotka z 2017 GL, kde byl už trochu vylepšený HUD, na to jsem taky odpověď nenašel, pouze dotazy :D
 
Zdravím, snažil som sa dosť čítať aj hľadať ale na internete sú rôzne údaje o otáčkach na diaľnici pri 107 a 121kw. Vie niekto ako je to v skutočnosti, ktorá prevodovka je vhodnejšia?
 
107 je delsí, podle me na dalnicni pouziti jednoznacne lepsi. Toci asi 2650 rpm pri 130 kmh. Vykonnejsi verze toci cca 3 tis, zbytecne moc.
 
Ja jsem to sem uz jednou nekomu psal, tak cerpam z vlastnich historickych zdroju... 121 kw jsem mel. Toci asi 3 tis (plusminus 50), dopnil jsem do zpravy vyse. 143kw s automatem mi zere plusminus stejne, jako zrala 121 s manualem, a domnivam se, ze prave kvuli tem otackam (jinak je totiz po faceliftu o dost tezsi, automat ma vetsi ztraty... a presto).
 
S obri televizi, nulovym poctem fyzickych tlacitek, a dotykovyma plochama na volantu misto tlacitek? Se mi zda jako nejakej jasnej podvrh, protoze to vubec neodpovida dlouhodobemu stylu znacky...

Doplneni: Aha, neni to Mazda. V zahranicnich clankach "collaboration between Mazda and Changan Automobile". Takze nejspis trochu Mazda stylu v exterieru, ale jinak spis nalepka Mazdy na cizim aute, asi kvuli nutnosti byt pritomni na velkem trhu. Nejvic to asi pripomina Changan Qyiuan A07 trochu zremixovany s Changan UNI-V, plus par prvku od Mazdy (odznacek, volant, stahovani oken)..
 
Poslední úprava:
Dotaz na experty: Má 6 GJ senzor na hladinu oleje v AT převodovce?
Senzor hladiny ne, já si teda nikdy takovýho údaje na diagnostice nevšimnul. Ale má hrozně stupidně přístupnou měrku hladiny, ještě navíc přišroubovanou, to už můžu potvrdit.
 
Senzor hladiny ne, já si teda nikdy takovýho údaje na diagnostice nevšimnul. Ale má hrozně stupidně přístupnou měrku hladiny, ještě navíc přišroubovanou, to už můžu potvrdit.
Díky za info, no už jsem se k ní přes vzduchovej filtr dostal, jako je to úkon na 5 minut, jen je naprd, že člověk musí oddělat skoro všechno. A taky pro někoho, kdo si to bude kontrolovat musíte mít auto zahřáté na provozní teplotu a musí běžet, jinak je olej hodně nad maxem.

Plus jestli budete odpojovat in take senzor, tak pak musíte odpojit baterku kvůli chybě.
 
Back
Top